Anne yardımcısı kimdir ?

Sevgili anne ve babalar, anne yardımcısı kimdir ? sorunuza yanıtımız, tam anlamıyla sadece bebek bakıcısı niteliğinde değil, anneye ev işlerinde de yardımcı olan, genellikle çalışmayan annelerin, çocuklarıyla ilgili her konuda destekçisi niteliğinde ve ev hayatını kolaylaştıran yardımcı bakıcı veya ev işlerine yardımcı bayan, anne yardımcısıdır.

Anne yardımcısı kimdir ?

Anne Yardımcısı Kimdir ?

Örneğin;

Annenin bebekle ilgilendiği vakitlerde, yemek, evi derlemek toparlamak, diğer çocuklar varsa, okuldan karşılamak gibi, evin ablası veya evin teyzesi niteliğinde, anne yardımcısı olarak hizmet verirler.

Anne yardımcısı bakıcı;

Annenin sağ kolu niteliğinde çalışır ve anneye evle ilgili destekler de verir. Bu durum, çalışmayan anneler için, çok önemli ve daha tercih edilen bir yardımcı şeklidir. Ayrıca, anneler için, evi çekip çevirmek, varsa diğer çocukların okul işleri, her gün bitmeyen ev işleri ile boğuşmak, alışveriş yapmak gibi birçok işleri konusunda da, kurtarıcı yardımcı bayan niteliğinde çalışır anne yardımcısı bakıcı.

Çalışmayan anneler için, ev ve çocukları bütün hayatlarıdır. Kendi ruh sağlıkları ve bedensel dinginlikleri için, bir sağ kol anne yardımcılarına ihtiyaçları vardır.

Anne yardımcısı nasıl özelliklere sahip olmalıdır;

  • Daha önce çocuklu evlerde çalışmış, referanslı anne yardımcısı olmalıdır.
  • Çocuğunuzu ve evinizi emanet edebileceğiniz, güvenilir anne yardımcısı olmalıdır.
  • İhtiyacınıza göre çalıştırmak istediğiniz anne yardımcısı, yatılı anne yardımcısı ise, daha önce, yatılı yardımcı olarak çalışmış olmalı, eğer ihtiyacınız gündüzlü yardımcı ise, daha önce, gündüzlü anne yardımcısı olarak çalışmış, tecrübeli anne yardımcısı olmalıdır.
  • Evdeki beklentilerinize uygun çalışması için, önceden bu şekilde hizmet vermiş ve bu işi meslek olarak gören bir yardımcı olmalıdır.
  • Sizinle uyum içerisinde çalışabilecek, sorumluluk sahibi, işini sahiplenen ve düzenli çalışabilecek bir yapıda olmalıdır.

Bu yazımızda, sizlerle anne yardımcısı kimdir ? bilgiler paylaşmaya çalıştık. 28 yıllık yardımcı bayan ajansı olarak, kimlik araştırmaları  ve referans araştırmaları yapılmış, huzurla çalışabileceğiniz, anne yardımcısı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi

02.10.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: