Bakıcı ajansı aracılığı ile bakıcı bulmanın avantajları

28 yıllık bakıcı ajansımızda, 18 yıldır insan kaynakları uzmanı olarak, yüzlerce bakıcı arayan insanlarla tanıştım, dinledim ve konuştum. Her ihtiyaç sahibinin önceliğinin, güven ve tecrübe olduğunu çok iyi biliyoruz. Sektörde bakıcı ajansı adı altında, birçok kişilerinde sizleri mağdur ettiğinin farkındayız. Bakıcı danışmanlık şirketleri standartlarını, dürüst ve kurumsal bir çizgiye taşımak için, uzun yıllardır emek vermekteyiz. Gerçekten düzgün hizmet veren, bakıcı ajansı aracılığı ile bakıcı bulmanın avantajları vardır.

Bakıcı ajansı aracılığı ile bakıcı bulmanın avantajları

Öncelikli olarak, bakıcı ajansları ile ilgili doğru olduğu zannedilen yanlışlardan bahsetmek isteriz;

*İŞKUR izni olmayan ve özel istihdam bürosu izin belgesini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından almayan, merdiven altı firmalarla çalışmayın. İzin belgesi olup olmadığını, izin belgesi numarası ve amblemi ile öğrenebilirsiniz. Bu tarz merdiven altı ve güvencesiz firmalar, hiçbir sözünün arkasında durmayacağından, mağdur olmanız kaçınılmazdır.

*Çalışacak olan bakıcıdan komisyon alan, kesen veya sizden maaşından kesip onlara vermesini isteyen firmalar kaçak firmalardır. Bakıcıdan komisyon almayan firmalar, yaptıklarını yasalmış gibi yansıttıkları için, sektörde büyük yanılmaya sebep olmaktadırlar. Kanunen elemandan, yani çalışacak olan iş gücünden, herhangi bir ad altında komisyon almak yasaktır. Etik olarak da, işe ihtiyaç duyan bir işçiden, iş bulmak için, ödeme almak veya kesmek acımasızlıktır.

Peki, bakıcı ajansları ile çalışmak neden avantajlıdır ? sizlere aktarmaya çalışalım;

*En değerli varlıklarınızı emanet edeceğiniz bakıcıyı ararken, kurumsal bir çizgisi olan, bütünüyle durumu ciddi değerlendirip, size doğru yaklaşımda bulunan kişilerle muhatap olursunuz.

*Etraftaki saçma sapan dönen hikayelerden uzak, deneme yanılma yaşamadan bakıcı hizmeti alırsınız. Ayrıca, aradığınız, bebek bakıcı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı, y aşlı bakıcı gibi, ihtiyacınıza yönelik referansları verebilecek bakıcılarla tanışırsınız.

*Bakıcı ile ilgili kuracağınız, profesyonel iş ilişkisini sağlayacak bakıcı danışmanlık hizmeti almak, bakıcı ajansıyla çalışmanın avantajlarının en önemli amaçlarındandır.

*Evimize bir yabancının girmesiyle birlikte, güven duymayı istemek önceliğimizdir. Bakıcı ajansına başvurmanızdaki başlıca nedenin, bu olduğu aşikardır. Bakıcı ajansı ile çalıştığınızda, işe alacağınız bakıcı ile ilgili tüm kimlik araştırmaları yapılmış, referans kontrolleri gerçekleştirilmiş ve aile düzeni ile bilgiler, size hazır halde sunulur.

*Profesyonel bakıcı ajansı, bakıcılığı meslek olarak üzerine giymiş, bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip bakıcılarla sizin aranızda köprü olur. Branş olarak, bebek bakıcılığı, çocuk bakıcılığı, yaşlı bakıcılığı ve hasta bakıcılığı gibi konularda kendini geliştirmeyi başarmış, ayrıca bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip, referansları olan bakıcılarla tanışma imkanını bulursunuz.

Bakıcı ajansından hizmet almanın devamında kazanacağınız avantajlar;

Resmi ve mevzuatlara uygun bir bakıcı ajansı, sizden bir bedel karşılığında, faturasını keser ve bir sözleşme yapar. Bu sözleşme sayesinde, bakıcıdan memnun kalmadığınız durumları göz önünde bulundurarak, bir garanti süresi ve ücretsiz eleman değişikliği gibi haklar tanır. Tabii ki, bu bizim kendi bakıcı ajansımızın size sunduğu avantajlarıdır. Her bakıcı ajansının kendine özgü anlaşması olabilir. Sizlere tavsiyemiz, bakıcı ajansı ile çalışma yoluna girmeden, tüm koşulları en baştan öğrenin ve değerlendirin.

Bakıcı ajanslarına güven duymak, doğru bir hizmet almak ve hizmetin devamında, kaliteli bir geri dönüş yakalamak, işverenlerin en büyük isteğidir. Bakıcılık sektöründeki ciddiyetsiz ve özensiz çalışan kişiler nedeniyle, bakıcı ajansı ile çalışmak, sizler için zor bir karar olabilir. Bu nedenle, bakıcı ajansı ile çalışmadan evvel, iyi bir referans ve özgeçmiş çalışmasını, internetteki web sayfaları ve tanıtımları ile yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, İşkur’a bağlı danışmanlık şirketi olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Bizler, 28 yıldır, bakıcı hizmeti veren, kurumsal bir bakıcı danışmanlık şirketi olarak, yukarıda saydığımız tüm konuların arkasında, bize olan güveninizi boşa çıkarmadan, bakıcı ajansı aracılığı ile bakıcı bulmanın avantajları konusunda,  hizmet almanız için, bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi

18.12.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: