Bakıcı Ajansı Ne İş Yapar ?

Bakıcı Ajansı Ne iş Yapar

Bu konu, bakıcı arıyorum diyen ve buna ihtiyaç duyan ailelerin derinden bilmesi ve iyi araştırarak karar vermeleri gereken, bakıcı ajansı ne iş yapar? sorusudur. Bu sorunuza 2 çocuk annesi olup, bakıcı ile çocuk büyüten, babasını çok genç yaşta kanserden kaybeden ve yoğun çalışan bir anne olarak anladığımı, ayrıca en önemlisi 33 yıllık profesyonel bakıcı firması ile çalışan bir insan kaynakları uzmanı olarak cevaplamak isterim. burada size bildiklerimi hem çocuğuna bakıcı arayan anne, hem hastasına bakıcı arayan bir evlat olarak, hem de bir bakıcı firması çalışanı olarak, anlayarak ve empati yaparak yazdığımı bilmenizi istiyorum.

Çalışan bir annesiniz, yeni doğan bebeğime bakıcısı arıyorum ya da çocuğuma bakıcı arıyorum diyorsunuz. Size yardımcı olacak aile yakını veya tanıdık bir çevreniz yok. Bu sektörle de yeni tanışıyorsunuz. Kaygılarınız var ve güvenilir bakıcı ajansı olmasını istiyorsunuz. Bakıcı ajansı ile, tavsiye üzerine tanışmış olabilir veya internetten ulaşmış olabilirisiniz. Bu noktada sizinle konuşan insan kaynakları uzmanı, sizi ne kadar dinlediği ve anladığı çok önemlidir. Gerek soruları ve doğru yönlendirmeleri de size güven köprüsü oluşturacaktır. Sonrasında size sunacağı tecrübeli bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı adaylarıyla da sizi ne kadar anladığının aynası olup, evde çocuk bakımı hizmeti alıp almayacağınıza karar verirsiniz.

Ev hanımısınız, bebeğiniz ve ya çocuklarınız olabilir. Hem evinizin işleri, hem çocuklarınız ile ilgili tüm sorumluluklar sizi aşırı derce de yıpratmaya ve yormaya  başlamış olabilir. Bu nedenle, anne yardımcısı bakıcı arıyorum ve en iyi bakıcı ajansı ile çalışmak istiyorum diyorsunuz.

Yaşlı anneye bakıcı ajansı, yaşlı babaya bakıcı ajansı, hasta bakıcısı ajansı, yaşlı bakıcısı ajansı ile çalışıp, derdinizi en kaliteli şekilde çözecek güvenilir bakıcı ajansı arıyorsunuz.

Dilerseniz şimdi size bu sektörde ilk kez bakıcı hizmeti alacağınızı düşünecek şeklinde bir aydınlatma yapalım;

Bakıcı Ajansı Nedir ? Bakıcı Ajansı Ne iş Yapar ?

İnsanların hayatlarının her evresinde, yaşadıkları duruma göre gereksinimleri olan, çeşitli dallarda ve şekillerde olan, insan iş gücü ve yeteneği ile ilgili olan bakıcı ihtiyaçları için, profesyonel bir şekilde, kurumsal çatı altınsa hizmet aldıkları aracı kurumsal bakıcı ajansı denir.

 Bakıcı şirketi, sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı çocuk bakıcısı olmadığını bilir. Yaşlınız için, çevrenizde bu işi kotaracak bir güvenilir yaşlı bakıcısı veya hastanız için tecrübeli hasta bakıcısı bulamadığınızın farkındadır. İnsanlar ya çocuğum için bakıcı arıyorum der, ya hastam için hasta bakıcı arıyorum der, ya da yaşlı yakını için yaşlı bakıcısı arıyorum der.

Profesyonel bakıcı ajansı ile çalışmanın farkı şunlardır;

* Profesyonel bakıcı firması sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı çocuk bakıcısı olmadığını bilir.

* Sizin zaman ve imkan bulamadığınız, güvenlik araştırmalarının yapılmış olması, yeterli deneyimi olan tecrübeli bakıcı olması gibi şartlarınız için başvurduğunuzu bilir.

*  Profesyonel danışmanlık hizmeti vermek için uzun yılların verdiği kaliteli bakıcı portföyü ve bilgi birikime sahiptir.

* Çok bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ya da dadı adayı ile görüştünüz ama hizmet bakıcı firması size profesyonel gelmedi ve adaylar da yetersizdi, budur diyemediniz. Çok kişi görmek demek bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ya da dadı, en iyi çocuk bakıcısı buldunuz anlamına gelmez. Ayrıca çok kişi görüp yoruldunuz, çünkü anlatmaya çalıştığınız anlaşılmamış veya sizi dinlememişler.

*Bakıcı ajansı, siz çocuğunuza alacağınız bakıcı hizmeti içinde, bakıcının bebek gelişimine katkısı ve de bakıcının çocuk eğitiminde önemi gibi temel inançlarınız var. Bu istek ve beklentilerinizi karşılayacak en iyi bakıcı şirketi aradığınızı bilir.

*Bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı sadece çocuğa bakmaz, sadece öz bakım yeterli değil, artık çağımızın çocukları hızlı öğreniyor ve çok akıllı yönlendirmek gerekiyor.

*Bakıcı ile mesafe ve saygı ilişkisi kurmak istiyorsunuz. Mahalle çevresinde temizlikçi olarak gittiği evlerde çocukla ilgilenmiş ve arada çocuk emanet edilmiş kendine tecrübeli çocuk bakıcısı diyen, profesyonellikten uzak, üslupsuz, bilgisiz, yetersiz insanlarla muhatap olmak istemiyorsunuz.

*Çocuğunuzu çok seviyorsunuz, onun için çalışıyor ve gelecek planlarını sağlam temellerde kurmak istiyorsunuz. Özgüveni olan, ayakları yere sağlam bana, saygı değer, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir birey olarak yetiştirilmesini istiyorsunuz.

Bakıcı Ajansı Ne iş Yapar ?

Dominant bir anne ve babasınız, kurallarınız var. Bu kuralları doğru yönetmek ve uygulatmak istiyorsunuz. Kapasiteli ve uyumlu, bu işi meslek olarak gören, akıllı ve güvenilir çocuk bakıcısı istiyorsunuz.

*Anne ve baba oldunuz, anneanne ve babaanneleri daha iyi anlıyor ve onları yormak istemiyorsunuz. Torunlarını sevmeye enerjilerini harcamalarını istiyorsunuz. Yaşlandılar ve artık rahat edip sağlıklarına dikkat etmeleri için mutlu olmalarını istiyorsunuz.

*Enerjisi yüksek ve günümüz yeniliklerine açık, çocuğunuza istediğiniz düzende hareket edip, çocuğun yemek düzeni, çocuğun uyku düzeni olan, çocuğun eğitiminde katkıda bulunacak bakıcı, çocuğun gelişiminde bilgili bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz. Kendi becerilerine sahip, sosyal ve özgüveni olan çocuk yetiştirmek istiyorsunuz.

*Güvenilir çocuk bakıcısı, profesyonel çocuk bakıcısı ile çalışarak gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzu emanet etmek istiyorsunuz. Sakin, sabırlı, sevecen, çocukla gerçekten mutlu olan, anaç ve vicdanlı bir bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz.

Bakıcı ajansının aileler için önemi;

Çocuğunuza iyi bir öz bakım kadar, ona sevgi ve anaçlık duyacak bir çocuk bakısı arıyorum dediğiniz duyabiliyorum.Bu nedenle sizlere bakıcı ajansının aileler için önemi hakkında düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Ben bir anne olarak çocuklarımı bakıcı ile büyüttüm, çünkü onların geleceği için çalışmak zorundaydım. Kendimde çalışarak daha mutlu olup, onlara daha iyi bir rol model anne olacağımı, kariyerime devam ederek olduğuna inanıyordum. Sizin endişelerinizin ve içinizde bir yerlerde bu durumun vicdani muhasebesini yaptığınızı biliyorum.

Anne, babanız veya yaşlı yakınınızın sizin desteğinize ihtiyacı var. Onlar için en iyi hizmeti alacağınız bakıcı ajansı ile onlara en güvenilir şekilde destek vermek huzurlu olsunlar istiyorsunuz. Aslında bu durum çok özel ve hassas bir durumdur. Sizin için bu özel durumun anlamı ve önemi, hem sırası gelen bir sorumluluk görevi, hem de yaşlınızın veya hastanızın hayatının son zamanlarında rahata ermiş olmalarını istemenizdir. Bu gereksinimlerde çok dikkatli davranarak, gerçekten faydalı ve doğru hamlelerle, iyi bir bakıcı hizmeti almak için, bize verdiğiniz önemin ve ihtiyacın farkındayız. en önemlisi, etraftan kalitesiz ve deneyimsiz, bu işi meslek olarak görmeyen, size faydadan çok zararı olacak insanlarla muhatap olmamanız için, bizim gibi bakıcı ajansı ile çalışmak istediğinizin sonuna kadar farkında olmamızdır. Herhangi bir memenuyetsizlik de, karşınızda aklı başında bir yetkili ve hizmeti bulmanızdır. Yaşadığınız veya yaşayacağınız her problemi önceden görüp, doğru bir yönlendirme bakıcı danışmanlığı yapmak çok önemlidir.

Bakıcı Ajansı Ne iş Yapar?

Bu saydığımız tüm beklentileriniz için, 33 yıllık profesyonel bakıcı portfoyü ve tecrübemizle, çocuk eve bakıcı hizmeti almak istiyorum diyen tüm ailelerin profesyonel bir bakıcı hizmeti vermek için yanınızdayız. Herkes çocuk bakamaz ve herkes yaşlı bakamaz ve en önemlisi herkes bakıcı olamaz. Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli bakıcı adaylarımızdır. Adaylarımızla tanıştığınızda sizi gerçekten dinlediğimizi ve doğru eşleştirme yaptığımızı anlayacağınız bilerek, bakıcı ajansı ne iş yapar sorunuzu samimi bir şekilde cevaplamaya çalıştım. İnşallah yaralı bilgiler sunmuş olmak niyetiyle, iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmalık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
29.05.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: