Bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır ?

Bakıcı bayan arayan tüm ihtiyaç sahipleri için, bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır ? sorusuna en kısa ve net cevabımız; Güvenilir, iş bilen ve referanslarıyla işe uygunluğunu kanıtlamış, görünümü düzgün ve kendine saygısı olan, ahlaklı, belli bir kültüre ve kapasiteye sahip, uzun vadeli çalışıp , evinizi ve tüm aile bireylerinizi sahiplenecek, empati yapabilen, iyi niyetli ve en önemlisi uyumlu bakıcı bayanları size sunacak bakıcı ajansı olmalıdır.

Bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır

İyi bakıcı ajansında olması gereken özellikler;

Bakıcı firması nedir ? tanımını yapmak gerekirse, İnsanların hayatlarının her evresinde, yaşadıkları duruma göre gereksinimleri olan, çeşitli dallarda ve şekillerde olan, insan iş gücü ve yeteneği ile ilgili olan bakıcı bayan ihtiyaçları için, profesyonel bir şekilde, kurumsal çatı altında hizmet aldıkları aracı kurumsal bakıcı bulma sektöründe faaliyet gösteren firmaya bakıcı ajansı denir.

İyi bakıcı ajansı, sizin neye ihtiyaç duyduğunuzu bilmesi gerekir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı bakıcı bayan olmadığını bilir.

Ev hanımısınız, bebeğiniz ve ya çocuklarınız olabilir. Hem evinizin işleri, hem çocuklarınız ile ilgili tüm sorumluluklar sizi aşırı derece de yıpratmaya ve yormaya  başlamış olabilir. Bu nedenle, ev işlerine bakıcı arıyorum der ve bakıcı ajans seçimi yapmak ister.

Tam da bu noktada bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır? sorunuza yardımcı olmaya çalışalım isteriz.

*İyi bakıcı ajansı olarak,  sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı bakıcı olmadığını bilir.

*İnsanlar ev hayatlarının düzeni veya iş hayatlarının koşuşturmaları sebebiyle bakıcı bayan ihtiyaçlarını sağlam ve güvenilir bakıcı ajansı ile yola çıkarak çözmek isterler. Çünkü iş göstermeye veya öğretmeye vakit ve sabırları yoktur. Bir şeyi bir kere anlattıklarında bakıcının anlamasını ve uygulayacak kapasite de bakıcı bayan olmasını isterler. Bu neden ile en başta bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır?  diye düşünerek araştırmaya başlarlar.

Bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır ?

*Bakıcı ajansı seçimi için, ajansın kaç yıllık bir ajans olduğuna ve İşkur’a bağlı resmi mevzuatlara uygun bir bakıcı ajansı olup olmadığını araştırmalı ve emin olmalısınız.

*İyi bakıcı ajansı, Yaşlınız için, çevrenizde bu işi kotaracak bir yaşlıya bakıcı bayan veya hastanız için hasta bakımına bakıcı bayan bulamadığınızın farkındadır. Yaşlı bakıcı ajansı ve hasta bakıcı ajansı arayanların bakıcı bayan ajansı seçerken aşağıdaki tüm bilgilere hakim ve bu özelliklere sahip evde yaşlı bakımı hizmeti veren ajans olması çok önemlidir.

*Yaşlı yakının veya hasta yakının, ihtiyaç duyduğu bakıcı bayan özelliklerini iyi dinlemeli ve anlamalıdır. İhtiyaç sahiplerinin beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak tecrübeli bakıcı bayan hizmeti veren bir bakıcı ajansı olmalıdır. Yaşlının fiziki durumuna, hastalığının seyri ve ilerleyişine göre yaşlı bakıcısında şu tecrübelerin olup olmadığına dikkat etmelidir.

*İhtiyaç sahipleri, bakıcı konusunda, canını ve malını emanet edecekleri kişiyi seçmeden önce, iyi bakıcı ajansı seçimi yapmak zorundadırlar. Çünkü güvenilir bakıcı bayan olması ve tecrübeli bakıcı bayan ile ilgili araştırmaların tam anlamıyla yapılmış ve işin içeriğine uygun bir bakıcı bayan olması şarttır.

*Bakıcı ajansı ile yaptığınız görüşmeler ve referans araştırmalarıyla ilgili ve de en önemlisi yapacağınız hizmet sözleşmesi ile ilgili her şeyi sorgulayıp bilmelisiniz.

*Bakıcı bayan ajansı gerek sizinle görüştürdüğü adayların nitelikleri ile gerekse bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetlerinin devamı konusunda sizi tatmin etmek zorundadırlar. Ayrıca sizin ihtiyacınıza uygun olarak, yaşam kaliteniz için, bakıcı bayan ajansı, yatılı bakıcı bayan veya gündüzlü bakıcı bayan portföyleri de hazır olmalıdır.

İstanbul bakıcı bayan ajansı olarak, bakıcı arıyorum diyen tüm ihtiyaç sahiplerinin, bakıcı ajansı İstanbul, kurumsal ve profesyonel anlamda 33 yıllık, kaliteli eleman portföyümüzle hizmetinizdeyiz.

Yasalara uygun, İşkur’a bağlı bakıcı ajansı olarak, bakıcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır ?, bakıcı arıyorum, yaşlı bakıcı arıyorum, hasta bakıcı arıyorum,  diyen tüm ihtiyaç sahipleri en iyi bakıcı ajansı, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
13.08.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: