Bakıcı Çeşitleri Nelerdir ?

28 yıldır Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, ihtiyaç sahibi olan tüm insanların bakıcı çeşitleri olarak, gereksinim duydukları tüm bakıcıları temin etme hizmetini vermekteyiz.

Şimdi bakıcı hizmeti verirken, sizlerin hangi bakıcıları talep ettiğinizden yola çıkarak, bakıcı çeşitlerini detaylı bir şekilde sizlere anlatalım.

Bakıcı Çeşitleri Nelerdir ?

Bakıcıları 4 ana başlık olarak sıralayabiliriz;

1 – Bebek bakıcı; Yeni doğan bebek (0-6 ay) bakımı tecrübesi olan, daha önceden bebek bakımı tecrübesine sahip, referanslı bebek bakıcısı dır. Daha çok çalışan anne babaların bebeğinin sorumluluğunu almış, bebeğin öz bakım ve gelişim bilgilerine sahip, güvenilir bebek bakıcısıdır.

2 – Çocuk bakıcı; 0-6 yaş arası çocuk bakımında deneyimli, çocuk bakımı ile ilgili olarak, tecrübeli ve referanslı çocuk bakıcısı dır. Özellikle çocukların, fiziksel ve zihinsel gelişimi için, çocuklarla geçirdiği kaliteli vakit çok değerlidir. Çocukların gelişimi ve sağlıklı büyümesi için yeterli bilgi ve donanıma sahip bakıcılardır.

3 – Yaşlı bakıcı; Yaşlılarımızın belli bir dönemden sonra yalnız kalmamaları için, onların yaşam düzeni ve kalitelerinin devamı için, her türlü ihtiyaçlarının yerine getirilmesi için, bu işi severek yapabilecek bakıcılar, yaşlı bakıcıları dır. Bu meslekte de, yaşlıları seven ve onlarla ilgilenmekten mutlu olan, tecrübeli yaşlı bakıcısı çalışır. Referanslı yaşlı bakıcı ve güvenilir yaşlı bakıcı, aynı zamanda yaşlınıza can yoldaşı olacaktır.  

4 – Hasta bakıcı; Genç, yaşlı, çocuk, her yaşta insanlar hastalanabilir ve bakıma ihtiyaç duyabilir. Bu noktada, evde hasta bakımı yapabilecek, hastanın fiziksel bakımını, temiz ve hijyen kurallarına uygun yapacak, sakin ve anlayışlı davranarak hastanın moral ve motivasyonunu yükseltecek, ilaç takibi ve doktorun uygulamalarına harfiyen uyabilecek, en önemli mesleklerden biridir hasta bakıcılığı. Bu meslekte de, can ve sağlık emaneti söz konusudur ve dikkatli, tecrübeli hasta bakıcı olması çok önemlidir.

İhtiyaç duyulan diğer bakıcı çeşitleri şunlardır;

Anne yardımcısı bakıcı; Bebeği veya çocukları olan ev hanımlarına, evde hem çocukların bakımında, hemde ev işlerinde destek olacak, sağ koldur.

Yarım gün bakıcı; Çocukları okuldan karşılayacak, özellikle çalışan aileler için çok önemli olan bir ihtiyaçtır. Genellikle öğlen saatlerinde başlayıp, gündelik ev işlerinde yardımcı olup, çocukları okuldan karşılayıp, anne veya baba gelene kadar çocukların güvenliğini sağlarlar. Ayrıca, yarım gün çalışan anneler ve babalar için yarım gün çocuk bakıcısı, yaşlıya yarım gün bakıcı, hastaya yarım gün bakıcı gibi ihtiyaçlarda olmaktadır.

Evde bakıcı hizmeti veren, bakıcı firması olarak, tüm bakıcı çeşitleri olarak sizlerin yanındayız. En iyi bakıcı hizmetini alıp, güvenilir ve tecrübeli bakıcılar için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

10.07.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: