Bakıcı Danışmanlık

Sevgili bakıcı arayan iş verenlerimiz; Bir çoğunuz bakıcı ihtiyacınız doğduğunda, bakıcı danışmanlık kelimelerini bir araya getirdiniz, bir çoğunuzda bakıcı bulmak konusunda, danışmanlık firmalarının faaliyet alanlarını biliyordunuz.

Bu yazımızda öncelik olarak, bakıcı danışmanlık şirketi, bakıcı firması, bakıcı ajansı gibi çeşitli terimlerle hizmet alınan, resmi olarak İşkur’a bağlı olan, zengin ve kaliteli bakıcı kadrosu olan, kurumsal iş ahlakına uygun çalışan, işverenlerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap veren profesyonellikteki firma nasıldır ? Bilgiler verelim.

Bakıcı Danışmanlık

Bakıcı Danışmanlık Firmasına Nasıl Güvenebiliriz?

İşverenler, bakıcı firması ile ilgili olarak, ilk akıllarına gelen sorulardan biri budur. Güven hayatımızın odak noktası durumundadır, çünkü evinizin içine bir yabancının gireceği düşüncesi insanları doğal olarak rahatsız eder.

Sizlere önerimiz, bakıcı danışmanlık firması ile çalışmadan evvel, firmayı iyi araştırın. Referanslarını ve işveren çevrelerini bilmek isteyin. Sizinle iletişime geçen insan kaynakları uzmanının, sizi ne kadar dinlediğini, anladığını ve iyi yönlendirebileceğinizi gözden geçirin. İşinin reklamından çok, ne kadar empati yapabildiğine önem verin.

Bakıcı Danışmanlık Ajansı ile Nasıl Yol Alınır?

Sevgili bakıcı arayan aileler, her bakıcı ajansı, kendine göre prensiplerle çalışır. Bu nedenle, bakıcı danışmanlık sektöründe 33 yıldır faaliyet gösteren firmamıza göre, alınabilecek en doğru yol önerimiz şöyledir.

Biliyorsunuz ki, toplumumuz tüketim toplumu haline geldi. Bu tüketimde tüm sağlıklı beslenme veya sağlık tüm kullanım eşyalarının kalitesi ve uzun ömürlülüğü de, maddi değerine göre artıyor. Bakıcılık sektöründe de, profesyonel bakıcı hizmetini kalıcı ve sorunsuz alabilmeniz için önceliğiniz, uygun ücretli bakıcı değil, ihtiyaçlarımıza uygun, problemsiz bakıcı olmalıdır.

 

Bu bağlamda, bakıcı ajansı aracılığı ile tanıştığınız bakıcı adaylarının, ne kadar işin ehli olup olmadığına bakmalısınız. Bakıcı ajansı, yaşanacak herhangi bir olumsuz deneyimde, size hızlı ve kaliteli hizmet devamını verebilir mi, çok dikkat etmelisiniz.

Bakıcı ajansı ile yaptığınız eleman mülakatlarında, ne kadar çok kişiyle sizi tanıştırdıklarına değil, doğru adaylar çıkararak, sizi ne kadar iyi anladıklarına bakmalısınız.

Bakıcı Danışmanlık Şirketinin Önemi;

Bakıcı ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde halletmeye her zaman kendi çevreniz ve olanaklarınız ile başarmanız mümkün olmaz. İhtiyacınız olan yeterlilik ve tecrübe büyük önem taşır.

Örneğin;

Daha önce, bebek bakmış bakıcı, çocuk bakmış bakıcı, yaşlı bakmış bakıcı ve hasta bakmış bakıcı gibi…

“Herkes her işi yapacak sabra ve özveriye sahip olamaz.” işte tam bu noktada, bakıcı danışmanlık şirketi, uzun yıllara dayanan deneyimi ile sizlere referanslı bakıcı, tecrübeli bakıcı ve güvenilir bakıcıyı sunar. Bakıcı danışmanlık şirketi, bakıcıyı tavsiye ederken, tüm kimlik ve kişisel bilgilerini tetkik eder.

33 yıllık bakıcı danışmanlık firması olarak, önce güven sonra hizmet diyerek, sizlere profesyonel bakıcı konusunda köprü olmaya hazır, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
13.02.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: