Bakıcı desteği nasıl alabilirim ?

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları’na hoş geldiniz; Sevgili bakıcı ihtiyacı yaşayan ailelerimiz, bakıcı desteği nasıl alabilirim ? Sorunuzu duyuyor, endişenizi anlıyorum ve hissediyorum.

Her şeyden önemlisi, güven duymak ve inanmaktan geçen, bu hassas konuda, 31 yıldır, önce güven, sonra hizmet prensibinde çalışıyoruz.

Bakıcı desteği nasıl alabilirim ?

Bakıcı Desteği Nasıl Alabilirim ?

Şimdi sizlere, bize bir şekilde tavsiye veya dijital ortamdan ulaştığınızı düşünerek, adım adım işleyiş ile ilgili bilgiler sunmak istiyorum; Bakıcı Desteği Nasıl Alabilirim ?

Sizinle ilk iletişimimiz telefonda detaylı konuşarak başlıyor;

Bizi aradığınızda, insan kaynakları uzmanları, Aydan Hanım ve ya ben sizinle bağlantı kuruyoruz. Bakıcıları araştıran, mülakat yapan ve referansları kontrol eden kişiler olarak, size en uygun olacak adayı belirleyebilmek açısından, sizi iyice tanıyoruz ve ihtiyaçlarınızı detaylı anlamaya çalışıyoruz.

Sizden öğrendiğimiz bilgiler, bizim için altın değerinde, çünkü doğru adayla eşleştirmemiz için ve de en önemlisi uzun vadede verimli hizmet alabilmeniz için, mutfak kısmı buradan başlıyor.

Sonraki en önemli adım; Elemana göre iş değil, işe göre doğru eleman…

Sizden aldığımız bilgiler sayesinde, size en uygun bakıcı adaylarını tespit için çalışmaya başlıyoruz. Burada dikkate aldığımız en önemli noktalar;

Yatılı bakıcı arıyorum veya gündüzlü bakıcı arıyorum şeklindeki ihtiyacınıza göre, uygun adayları belirlemek.

Aile yapınıza uygun ve kültür çatışması yaşamayacağınız, iletişim kurmakta zorlanmayacağınız, referanslı bakıcılarımız arasından, size en ideallerini sunmak için hazırlık aşamasına geçiyoruz.

Her ailenin beklentileri ve iş tanımı içeriği farklıdır. Bizim için önemli olan, bakıcının, daha önceki çalıştığı ailelerde, size benzer beklentilerde hizmet vermiş olmasıdır.

Bakıcılarda kendi aralarında, bebek bakıcı, çocuk bakıcı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı gibi, branşlara ayrılır. Sizinle ilk konuşmamızda, bu branşlardan hangisine ihtiyaç duyduğunuzu zaten öğrenmiş oluyoruz.

Öncelik olarak sizin istediğiniz yaş aralığı,  iş tanımı, beklentileriniz gibi kriterlerinizi dikkate alıyoruz, fakat sizin için en sağlıklı tavsiye ve yönlendirme konusunda da danışmanlık yapıyoruz. Buradaki amacımız, en sağlıklı ve uzun vadeli hizmeti alabilmenizi sağlamaktır.

Adaylarımız hazır olduktan sonra, eleman mülakat toplantısı için, karşılıklı birebir görüşmeye, sizi ofisimize davet ediyoruz;

Bakıcı danışmanlık sektöründe, türlü yöntemler uygulanır. Örneğin, dışarıda buluşma, telefonla konuşturma, görüntülü konuşma, adrese gönderme gibi. Fakat, biz Berkay Danışmanlık olarak, farklı ve orijinal bir bakış açısında olmayı daha profesyonel buluyoruz. Bu nedenle, toplantılarımızı ofis ortamında ve ciddi iş görüşmeleri şeklinde gerçekleştiriyoruz.

Bakıcının evi görmek istiyorum demesi veya bakım sorumluluğunu alacağı kişiyi görmek istemesi, bize göre iş seçtiğini ve kolaya kaçtığını gösteren bir işarettir. Ayrıca, eviniz sizin özel hayatınız ve mahremiyetiniz olduğu için, sadece çalışacağınız kişi, o eve ayak basmalı diye düşünüyoruz. Evin büyüklüğü veya bakım sorumluluğu alacağı çocuğun veya yaşlının zorluğuna göre iş seçen elemanla çalışmanızı asla önermiyoruz.

Ofisimizde görüşmeler nasıl yapılıyor? ve bakıcı adayını seçme aşamanız ?

* Toplantılarımızı, işverenlerin uygun oldukları gün ve saate göre belirliyoruz. Eğer bebek bakımı için bakıcı veya çocuğuma bakıcı arıyoruz, diyerek başvuruda bulunduysanız, anne babanın birlikte katılımı daha sağlıklı olacaktır. Yaşlı bakımı için bakıcı arıyoruz veya hasta bakımına bakıcı arıyoruz, diyerek başvuruda bulunduysanız, yaşlıyı çok iyi tanıyan bir yakını tarafından mülakat yapılması, en doğrusu olacaktır.

İşveren ailemiz, gelmeden en az yarım saat önceden, elemanlarımız anlaştığımız randevu saatinde ofisimizde oluyor. İşveren ailemiz geldiğinde, tek tek adaylarımız içeri davet edilerek toplantımız gerçekleşiyor. Aile, bakıcı seçimi ve bakıcıya sorulacak sorular konusunda, tecrübesiz ise, bu konuda desteğimizi sonuna kadar veriyoruz. Çünkü hedef, doğru kişiyle süreci başlatmak.

  • Tüm adaylarımızın mülakatları bittikten sonra, sıra geliyor, işveren ile adaylar arasında kritik yapmaya. Ailelerimiz, bize geldiklerinde, güvenirliği ve iş bilirliği düşünmeme lüksüne sahip oldukları anda rahatlıyor ve hangisi daha iyi olur diye, düşünmek için biraz zaman vermemizi rica edip ayrılıyorlar. Sonrasında, ailece aralarında konuşup son kararlarını veriyorlar.

Sözleşme ve elemanın işe başlama süreci;

En baştan, çalışıp çalışmayacağımıza karar verme aşamasında, çalışma şeklimizi sözlü olarak anlatıp, yazılı olarak da, boş bir sözleşme örneğimizi mail gönderiyoruz. Yani, siz bize geldiğinizde, çalışma şeklimizi kabul ediyorsunuz anlamına da geliyor da diyebiliriz. Çalışmak istediğiniz bakıcının, sabıka kaydı ve ikametgâh gibi evraklarını güncel olarak hazırlıyor ve siz istemeseniz de, tarafınıza teslim ediyoruz.

Ayrıca, bakıcı için yapılacak sağlık testleri konusunda da yardımcı oluyoruz. Danışmanlık bedelimizi, şirket hesabımıza ödedikten sonra, sözleşme imzalanıp, evraklar ve faturanız teslim ediliyor ve elemanımız iş başı yapıyor.

Sevgili işverenlerimiz, bakıcı desteği nasıl alabilirim ? Sorunuza, tüm samimiyetimle ve işleyişle ilgili, bütün detayları paylaşarak, sizleri aydınlatmaya çalıştım. Umarım sizlere faydalı olur. Burada paylaşmış olduğum bilgiler, yasal bir çizgide olması gereken doğru adımlardır, diyerek, en iyi bakıcı desteğini alabilmeniz için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
03.04.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: