Bakıcı ihtiyacı hangi durumlarda ortaya çıkar

Sevgili okurlarımız, bakıcı ihtiyacı hangi durumlarda ortaya çıkar sorusu, çok kapsamlı ve derinlemesine anlatılması gereken bir konu olduğu için, aslında bunu anlatabilmek için, bakıcı hizmeti veren danışmanlık şirketinden öte, bakıcı ihtiyaçlarını da bizzat yaşamak gerektiğine düşünüyorum. Bu nedenle, bu yazımı yazarken kendi hayatımdaki bakıcı ihtiyaçlarım dan yola çıkarak sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Bakıcı ihtiyacı hangi durumlarda ortaya çıkar

Bakıcı ihtiyacı hangi durumlarda ortaya çıkar : Bebek bakıcısı ihtiyacı – Çocuk bakıcısı ihtiyacı

Ailenizde, bebeğin bakımıyla ilgilenecek yakınlarınız olmayabilir, varsa dahi, bakabilecek yakınlarınızın kendi hayat sorumlulukları olabilir, anneanne veya babaanne yaşlanmış ve onları daha fazla yıpratmak istemeyebilirsiniz, ya da bu durumu kendi yöntem ve doğrularınızla yönetmek isteyebilirsiniz.

Çalışmak zorunda olan bir anne olabilir siniz veya yoğun bir hayatınız olabilir. Bu yoğun hayatınızın sebepleri, başka çocuklarınız, sosyal sorumluluklarınız veya özel hayatınızın gereksinimleri olabilir. Ayrıca, ilk kez anne olduğunuz için, yeni doğan bebek konusunda profesyonel bebek bakıcısı hizmeti almak isteyebilirsiniz.

Tüm bu durumlardan dolayı, bebek bakıcısı ihtiyacı veya çocuk bakıcısı ihtiyacı duyabilirsiniz.

Yaşlı bakıcısı ihtiyacı

Bizleri büyüten anne babalarımıza, çocukluğumuzun kahramanları anneanne, babaanne, dede, dayı, amca, hala, teyze, ninemize yada bir başka yakınınıza, hatta bir dostunuza yardım edebilmek için, onun yaşlandığı zor zamanlarında yalnız bırakmamak için, yaşlımıza bakıcı arıyoruz dersiniz. Bu aslında bir emek, bir sevgi, bir vefa, bir vicdan borcu gibi gelse de, aslında onların yaşam standartlarının iyi bir şekilde devam etmesi, sizi de mutlu ve huzurlu hissettirecektir.

Günlük ihtiyaçlarının görülmesi, gece ve gündüz yalnız kalmamaları, herhangi bir olağan dışı durumda müdahale edip, yaşlılarımıza can yoldaşı olacak tecrübeli ve güvenilir eller ararız. Biliyoruz ki, yaşlanmak her insan oğlunun kaçınılmaz sonudur ve ne yaparsak, evren de bize onu armağan edecektir.

Hasta bakıcı ihtiyacı

Hastalık bir yıkım gibi gelir insana en başlarda, kabul etmez ve neden diye sorarsınız bıkmadan, fakat bir süre sonra, kabullenip bencillik yapmaktan anlamaya çalışırız. O anda kendimize üzülmeyi bırakıp, hastamıza bakıcı arıyoruz yoluna girmek zorunda kalırız.

Çünkü anlarız ki, hastamıza üzülmekten öte, onun için en iyisini düşünmeye başlamak en iyisi olacak. Hasta bakımında tecrübeli bakıcı ile çalışıp, hastanızın en iyi şekilde evde tedavisine devam edilmesini sağlamak isteriz. Hastanın ilacının takibi, hijyenik ve düzenli bir şekilde ihtiyaçlarının (doktor ve hastanın yakınları direktiflerinde) devamını sağlamanın önemini anlarız.

Bakıcı ihtiyacının önemi;

Yukarıda anlattığımız, en temel ve en çok bakıcı ihtiyaçları olarak, bakıcı ihtiyacı hangi durumlarda ortaya çıkar sorusuna yanıtlarımız. Bütün bu bakıcı ihtiyaçlarında, bakıcı arıyorum, yatılı bakıcı arıyorum, gündüzlü bakıcı arıyorum gibi, ihtiyaç olunan mesaiyi belirlemek çok önemlidir.

Bundan sonraki en can alıcı aşama, güvenilir bakıcı şirketi ile çalışıp, referanslı, tecrübeli ve işini severek yapan bakıcılar ile görüşmeler yapmaktır. 28 yıllık bakıcı danışmanlık şirketi olarak, sizleri anlayan ve doğru bakıcılarla aranızda köprü olmak isteyen bizleri arayabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

31.07.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: