Bakıcı Sözleşmesi

Bakıcı Sözleşmesi

Bakıcı firması nasıl çalışır ?

Bakıcı sözleşmesi nden önce, Bakıcı firması tanımını yapmak gerekirse, İnsanların hayatlarının her evresinde, yaşadıkları duruma göre gereksinimleri olan, çeşitli dallarda ve şekillerde olan, insan iş gücü ve yeteneği ile ilgili olan bakıcı ihtiyaçları için, profesyonel bir şekilde, kurumsal çatı altında hizmet aldıkları aracı bakıcı bulma sektörüne denir.

Bakıcı firması, sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı çocuk bakıcısı olmadığını bilir. Yaşlınız için, çevrenizde bu işi kotaracak bir güvenilir yaşlı bakıcısı veya hastanız için tecrübeli hasta bakıcısı bulamadığınızın farkındadır. İnsanlar ya çocuğum için bakıcı arıyorum der, ya hastam için hasta bakıcı arıyorum der, ya da yaşlı yakını için yaşlı bakıcısı arıyorum der.

İyi bakıcı firması ile çalışmanın farkları;

* İyi bakıcı firması ile çalışmanın farkları olarak,  sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı çocuk bakıcısı olmadığını bilir.

* Sizin zaman ve imkan bulamadığınız, güvenlik araştırmalarının yapılmış olması, yeterli deneyimi olan tecrübeli bakıcı olması gibi şartlarınız için başvurduğunuzu bilir.

*  En iyi bakıcı hizmeti vermek için uzun yılların verdiği kaliteli bakıcı portföyü ve bilgi birikime sahiptir.

* Çok bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ya da dadı adayı ile görüştünüz ama hizmet bakıcı firması size profesyonel gelmedi ve adaylar da yetersizdi, budur diyemediniz. *Çok kişi görmek demek bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ya da dadı, iyi çocuk bakıcısı buldunuz anlamına gelmez. Ayrıca çok kişi görüp yoruldunuz, çünkü anlatmaya çalıştığınız anlaşılmamış veya sizi dinlememişler.

*Bakıcı firması, siz çocuğunuza alacağınız bakıcı hizmeti içinde, bakıcının bebek gelişimine katkısı ve de bakıcının çocuk eğitiminde önemi gibi temel inançlarınız var. Bu istek ve beklentilerinizi karşılayacak iyi bakıcı firması aradığınızı bilir.

*Bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı sadece çocuğa bakmaz, sadece öz bakım yeterli değil, artık çağımızın çocukları hızlı öğreniyor ve çok akıllı yönlendirmek gerekiyor.

*Bakıcı ile mesafe ve saygı ilişkisi kurmak istiyorsunuz. Mahalle çevresinde temizlikçi bayan olarak gittiği evlerde çocukla ilgilenmiş ve arada çocuk emanet edilmiş kendine çocuk bakıcısı diyen, profesyonellikten uzak, üslupsuz, bilgisiz, yeter siz insanlarla muhatap olmak istemiyorsunuz.

*Çocuğunuzu çok seviyorsunuz, onun için çalışıyor ve gelecek planlarını sağlam temellerde kurmak istiyorsunuz. Özgüveni olan, ayakları yere sağlam bana, saygı değer, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir birey olarak yetiştirilmesini istiyorsunuz.

*Dominant bir anne ve babasınız, kurallarınız var. Bu kuralları doğru yönetmek ve uygulatmak istiyorsunuz. Kapasiteli ve uyumlu, bu işi meslek olarak gören, akıllı ve güvenilir çocuk bakıcısı istiyorsunuz.

*Anne ve baba oldunuz, anneanne ve baba anneleri daha iyi anlıyor ve onları yormak istemiyorsunuz. Torunlarını sevmeye enerjilerini harcamalarını istiyorsunuz. Yaşlandılar ve artık rahat edip sağlıklarına dikkat etmeleri için mutlu olmalarını istiyorsunuz.

*Enerjisi yüksek ve günümüz yeniliklerine açık, çocuğunuza istediğiniz düzende hareket edip, çocuğun yemek düzeni, çocuğun uyku düzeni olan, çocuğun eğitiminde katkıda bulunacak bakıcı, çocuğun gelişiminde bilgili bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz. Kendi becerilerine sahip, sosyal ve özgüveni olan çocuk yetiştirmek istiyorsunuz.

*Bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ile çalışarak gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzu emanet etmek istiyorsunuz. Sakin, sabırlı, sevecen, çocukla gerçekten mutlu olan, anaç ve vicdanlı bir bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz.

Bakıcı sözleşmesi nedir ?

Bakıcı ihtiyacınızı, bu işi özveri ve güvenle yapan işkur’a bağlı danışmanlık şirketi ile çözdüğünüz de, siz(işveren), elman(çalışacak olan kişi) ve biz, bakıcı danışmanlık şirketi tarafından imzalanan, özellikle işveren ailenin ve çalışacak olan bakıcının, tüm anlaşma şarlarını içeren yazılı belgeye bakıcı sözleşmesi diyebiliriz.Bakıcı sözleşmesi, işveren ve çalışan aile için çok önemlidir ve 33 yıllık bir bakıcı şirketi olarak yapılmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bakıcı sözleşmesi işveren aile için neden önemli;

Bakıcı sözleşmesi aile için çok önemlidir. Çünkü yatılı bakıcı veya gündüzlü bakıcı ile anlaştığınızda, iş tanımı, mesai saatleri, beklentide olduğunuz esneklikler ve ücret şartları gibi konuları, resmen anlaşmış olarak imzalarsınız. Bakıcı sözleşmesi ile imzaladığınız ve çalışacak elemanın kabul ettiği tüm kurallarınızı sağlam bir temele bağlamış olursunuz. Ayrıca bakıcı şirketi ile de, herhangi bir durumda, tekrar ücretsiz elman teminini garantilemiş olursunuz. Bakıcı şirketi, bakıcı sözleşmesi ile karşılıklı olarak hizmet devamını almanızdaki tüm haklarınız konusunda, işveren olarak size hizmetine devam etmek zorundadır.

Bakıcı sözleşmesi çalışan eleman için neden önemli;

Bakıcı sözleşmesi, çalışacak eleman içinde çok önemlidir. Çünkü çalışacak bakıcı da yatılı bakıcı veya gündüzlü bakıcı olarak, aileye bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcısı, hasta bakıcısı olarak hangi ihtiyaç konusu ile ilgili anlaştıysa, o konuda hizmet verecektir,bakıcıya konusu veya branşı dışında ek iş tanımı yüklenemez. Bakıcı sözleşmesi o iş kapsamındaki iş tanımı ile doldurulur. İşveren aile ek bir iş yükü veya faklı bir hizmet eklenmesi elemanı mutsuz edip iş yükünü çoğaltacaktır. Örneğin kendi evi için yardımcı bayan ile anlaşıp, kendi evinin dışında bir yakınının da evini temizlettirmesi gibi veya kendi çocuğu için anlaştığı çocuk bakıcısına, kendi çocuğu ile beraber, yine bir yakının çocuğunun bakımını yapmasını istenmesi gibi…

Bakıcı sözleşmesi nasıl olmalıdır?

1- Bakıcı sözleşmesi bir hukukçu elinden, tarafsız, etik ve iş ahlakına uygun olmalıdır.

2- İşveren aile ve çalışacak elemanın, tüm adres ve iletişim bilgilerine yer verilmelidir.

3- işveren ailenin, ev personeli iş tanımı, tüm beklentileri; ev personeli mesai saatleriev personeli izin günleri, seyahat istekleri, beklediği esneklikler gibi tüm detaylar tek tek yazılmalı ve mutabık kalınmalıdır.

4- İşverenin iş tanımı beklentilerini tam alması için, ayrıca elemanın da işverenin isteklerine uyumunu takibi için, çalışacak elemanın da iş yükü anlaşmasını korumak için, anlaşma dışında kullanımını önlemek ve tüm maddi manevi haklarını korumak için bakıcı sözleşmesi muhakkak olmalıdır.

5- Kanunen bakıcı sözleşmesi ve bakıcı aracılığını sadece İşkur ’a bağlı bakıcı şirketleri yapabilir. Diğer merdiven altı sözde bakıcı şirketleri ile asla çalışmamanızı öneriyoruz.

6- Bakıcı sözleşmesi ile bakıcı şirketi ve işveren aile arasında, işveren aileden aracılık hizmeti için, bakıcı danışmanlık bedeli alınır. Bu bedele istinaden işveren aileye bazı haklar sunulur. Belli bir garanti süresinde 2-3 ücretiz eleman değişikliği gibi..

Biz Berkay Danışmanlık Şirketi olarak, garanti süresi içerisinde 2-3 hakkı doğru bulmuyoruz. Problem yaşayan işveren aile doğru bakıcı adayı bulup, memnun kalana kadar, belirlenen süre içerisinde, sınırsız eleman değişikliği yapmalıdır. Taki memnun olup aradığı bakıcı hizmeti ile yaşamaya başlayana kadar.

7- Bakıcı sözleşmesi her üç tarafı da tarafsız olarak; tüm sorumluluk ve güvence ile sarmalı ve özellikle işveren aile, evini ve canını emanet ettiği için; hizmet kalitesini iş ahlakı ile ortaya koymalıdır. Aynı zamanda, çalışacak elemanı da,yeni ve tanımadığı aileye tedirgin bir şekilde iş başı yapmaya mahal vermeden, hakkaniyetli şekilde korumalıdır.

8- Bakıcı sözleşmesi veya yardımcı sözleşmesi ile, çalışacak bakıcı veya yardımcı personelin, tüm kimlik bilgilerini ekinde aileye sunmalıdır.

9- Bakıcı şirketi, işveren aileden aldığı danışmanlık bedelini, bakıcı sözleşmesi veya yardımcı sözleşmesi ile ekinde resmi faturasını düzenleyerek vermelidir.

Biz Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, bu saydığımız tüm beklentileriniz için; 33 yıllık profesyonel bakıcı sözleşmesi ve tecrübemizle, bakıcı arıyorum diyen tüm ailelerin profesyonel bakıcı şirketi hizmeti vermek için yanınızdayız. Herkes çocuk bakamaz ve herkes yaşlı veya hasta bakamaz. Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli bakıcı adaylarımızdır. Adaylarımla görüşmeden önce, bakıcı sözleşmesi ve bakıcı sözleşmesi nasıl olmalıdır? sorunuza, cevap vermeye çalıştık. Daha bir çok sorularınız ve Profesyonel bakıcı hizmeti için iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: