Bakıcım kötü mü ?

28 yıllık bir bakıcı şirketi ile bakıcı arıyorum diyen ihtiyaç sahiplerine hizmet veren bir anne olarak, bakıcım kötü mü? diye düşünüyorsunuz, büyük bir yanlışın içinde olabilirsiniz. Kötü bakıcı ile çalışma düşüncesine girdiyseniz, bakıcımı nasıl kontrol ederim demeli veya yollarınızı ayırmanın adımlarını atmalısınız. Öncelikle size iyi bir bakıcı ile çalışıp çalışmadığınızı anlayabilmeniz için yapılması gerekenleri anlatalım, siz de sağlamasını yaparak en doğru kararı acil olarak verebilirsiniz.

Bakıcım kötü mü

İyi bir bakıcıyla mı çalışıyorsunuz ?

*Bebeğinizin veya çocuğunuzun mutlu mu, mutsuz mu olduğunu gözlemleyerek başlamalısınız.

*Bakıcıyı işe almadan referanslarını aramadıysanız hemen aramalısınız.

*Bebeğin veya çocuğun bakıcı ile ilişkisi boyutunu hissedebilirsiniz. Bebeğin bakıcıya çok bağlı olması her zaman onu çok sevdiği anlamına gelmez veya sizden ayrılıp bakıcıya gitmek istememesi bakıcım kötü mü anlamına gelmez. Bu durumu kendi başınıza çözemiyor ya da yönetemiyorsanız iyi bir pedagog ile görüşüp yardım alabilirsiniz. Tavsiyeleriyle hem ne yapacağınızı bilir hem de bebeğiniz için en doğru yaklaşımlarda davranabilirsiniz.

Bakıcı için kamera sistemi yaptırmanız, bu tavsiyeyi aslında bakıcı ile çalışmadan önce yapıp, bakıcı seçimi yaparken de bakıcıya sorulacak sorular arasına eklemeliydiniz. Yine de hiçbir şey için geç değil ve her şey çocuğunuz için en iyisini istediğiniz için bakıcı ile konuşabilirsiniz.

Bu durumun ona güvensizlik olmadığını çocuğunuzu özlediğiniz için, onun önemli anlarını yakalayıp, büyümesini izlemek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu konuşmaya rağmen kamera istemiyorum diyorsa, hemen işine son verebilirsiniz. Bu düşünceleriniz doğru demektir veya sizi anlayıp bir problem yapmazsa ki bu olması gereken, bebek için kamera sistemi yapan profesyonel bir firma ile çalışıp, özellikle bebeğin bulunduğu yerlere kamera koydurmalısınız.

Anne olarak çocuğunuzun duygusal davranışlarını takip etmek de çok iyi bir yöntemdir. Çocuk size normalden daha düşkün ve yapışık davranıyorsa, bir problem olabilir. Ya da tam tersi çocuk, çevre ile iletişimi azaltmış veya tamamen kesmiş, durgun, keyifsiz ise, ani korku ve ya heyecanlara aşırı tepkili-tepkisiz ise kesinlikle bir sorunun işaretidir.

Konu ile ilgili uzman bir pedagog ile ilerlemenizi ve çocuğun bakıcı ile ilişkisi ile ciddi endişeler duyabilir siniz. Bu durumu en doğru ve sakin yönetmek çocuğunuz için daha sağlıklı olacaktır. Siz ya da en yakınlarınız bu konuda harekete geçerek, gerçek sorunu(çocuğun kendi içinde mi? Çevresel bir sorun mu?)bulmalı ve gerekeni yapmalıdır. Bu tür durumlarda erken farkındalık ve çözüm, sizin ve çocuğunuz için, gelecek adına çok çok önemlidir.

Bakıcım Kötü mü?

1991 yılından bu yana, ihtiyacı olan tüm annelere, bebek bakıcısı şirketi, çocuk bakıcısı şirketi olarak Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, kurumsal bakıcı hizmeti bünyesinde insan kaynakları danışmanı olarak en titiz ve duyarlı şekilde hizmet vermekteyim.

En iyi bakıcı ve en doğru bakıcı hizmeti vermek için iletişime geçmenizi bekliyoruz. Ayrıca aşağıdaki linklerden de diğer yayınlarımız, çocuk bakıcısı seçerken ve bebek bakıcısı seçerken blog yayınlarımızı da inceleyebilirsiniz.

https://berkaydanismanlik.com/bebek-bakicisi-secerken/

https://berkaydanismanlik.com/cocuk-bakicisi-secerken/

En iyi bakıcı hizmeti için; Önce Güven, Sonra Hizmet …

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
27.05.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: