Bakıcıya Güvenmek

Sevgili okurlarımız, ele alacağımız bakıcıya güvenmek konusu, bakıcı çalıştırmanın çatısını ayakta tutan, en önemli iskelettir. Bu iskelet olmaz veya oluşmazsa, hiçbir şey yerinde sağlam duramaz.

1991 yılından bu zamana, bakıcılık sektöründe, Önce güven Sonra hizmet, diyerek, güvenin değerini bilerek hizmet vermeye devam ediyoruz. Gelin sizlere, bakıcıya güvenmek ile ilgili bilgilerimizi ve tavsiyelerimiz paylaşalım.

Bakıcıya Güvenmek

Bakıcıya güvenmek neden zordur ?

İnsanlar, ailesi, arkadaşları ve kendi çevresine ait olmayan kimseleri, yabancı ve tehlikeli olabilir olarak, akıllarında kodlar. Bu durum, aynı zamanda kendimizi korumak için, bir kalkandır. Sevdiklerimizin asla zarar görmemesini isteriz.

Bu nedenle, bebeğimizi, çocuğumuzu, annemizi, babamızı ve daha tüm ihtiyacı olan yakınlarınıza bakıcı işe almadan önce, kırkbinkere düşünürsünüz.

Güvenebilir miyiz?, gözümüz arkada kalmadan bırakabilir miyiz?

Canımızı, malımızı emanet edebilir miyiz. Başımıza kötü bir şey gelir mi?

Güvenmek ve inanmak için, sabır ve zaman gerekir…

Bakıcıya güvenmek için, öncelikle iyi araştırıp, iyi seçip, doğru karar vermelisiniz. Aklınızda soru işaretleri asla olmamalı. En küçük detayları bile öğrenmeli, bakıcının yaşam şeklini, aile hayatını, bağlarını, hedeflerini sorgulamalısınız.

Bakıcının, referansıma ulaşamıyorum, telefonlarını kaybettim, telefon rehberim bozuldu, taşınmışlar, yurt dışına çıktılar gibi, referans veremiyorum mazeretlerini asla görmezden gelmeyin.

Görmezden gelmek demek, görebileceğiniz tehlikelerin önüne geçmemek olur.

Bakıcınız işe başladığında, bebek bakıcı, çocuk bakıcı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı, branşı ve niteliği ne olursa olsun, bakım hizmeti alacak yakınınıza, bir müddet, yeni bakıcının alışma evresinde eşlik edin ve gerek konuşmaları, gerekse vücut diliyle, işe ne kadar yatkın olup, işini ne kadar sahiplendiğini gözlemleyin.

Bakıcı işe almadan önce, bakım hizmetinin tanımı ne olursa olsun, eve bakıcı kamera sistemi kurdurun.

Unutmayın, kamera sistemi, bakıcıya hiçbir zaman güvenemeyeceğiniz anlamına gelmez, kamera bir tedbir ve önlemdir.

Bütün referans ve kimlik araştırmaları sonucunda, temiz bir cv ye sahip, yeri, yurdu ve yaşam tarzı belli, yasal hiçbir sıkıntısı olmayan, işini severek ve isteyerek yapan ve çalışmaya ihtiyacı olan, bir bakıcıya güvenmek, çok daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

33 yıllık bakıcı danışmanlık şirketi olarak, bakıcıya güvenmek ve inanmak istiyorsanız, temiz bir başlangıç yapıp, bütün araştırmaları yapılmış, bakıcı ile çalışmak istiyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
27.03.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: