Bebeğim bakıcısını daha çok seviyor

Annelik bir kadın için en kutsal ve eşsiz duygudur, ancak anneler bu olağanüstü duyguyu yaşarken bebek bakıcısı ile çocuğunu büyüttüklerinde, iç sesleriyle de olsa bebeğim bakıcısını daha çok seviyor diye muhakkak düşünmüştür.

Bende bir anneyim, 2 kızım var, kalbimin vazgeçilmez 2 atan damarı, iki gözüm, 2 elim, güneşim, ayım ve her şeyim. Annelik atan kalbinin artık kendin için değil, bedenine görünmez bir bağla bağlı evlatları için çarpan bir kalp haline gelir.

Bebeğim bakıcısını daha çok seviyor

Profesyonel bakıcı şirketi aracılığı ile tüm güvenilir bebek bakıcısı adayları ve referanslı bebek bakıcısı adayları ile uzun görüşmeler sonucunda, bebek bakıcısı seçimi yaptınız. En meşakkatli yollarda yürüdünüz, çocuğunuzun geleceği ve hayat standartlarınız için çalışmak zorundasınız. Çalışarak, kariyerinize devam ederek mutlu bir anne olarak rol model anne olmak sizin yürümek istediğiniz yol. En iyi bebek bakıcısı ile evde bebek bakımı hizmeti alacaksınız. Sizi anlayan ve doğru bebek bakıcısı adayları sunan bakıcı ajansı ile çalışmanın konforunu yaşadınız. Sıra geldi kendi kendinizle bu durumu yaşamaya hazır mısınız? Aklınızdan geçenleri bebek bakıcısı arıyorum deyip bakıcı ile çocuk büyüten anne psikolojisi yaşanmış bir empatide tahmin etmeye çalışabilirim. Nasıl mı?

Şöyle ki;

*Çok derinlerde diyorsunuz, vicdanınız size fısıldıyor “acaba bakıcı ile bebeğimi büyütmek doğru karar mı?

*Acaba anneanne mi bebeğime baksaydı ya da kayınvalidem mi bebeğimi büyütseydi?

*Kariyerime ara versem daha iyi mi olurdu?

*Evden çalışacağım bir iş mi yapsaydım?

*Bakıcısı bebeğimi sever mi?

*Bakıcı ile bebeğim mutsuz olur mu?

*Bakıcı bebeğime kötü davranır mı?

*Bebeğime en iyi bakıcı seçtim mi?

*Bebeğim bakıcısına anne der mi?

*Bebeğim bakıcısını benden daha çok sever mi? Ve daha birçok uç düşünceler beyninizde fil gibi tepinir durur. En sonunda bebeği bakıcıya emanet edip işe başlarsınız. Bebeği bakıcıya bırakıp işe gidilen annenin ilk günü unutulmaz ve işte o gün, gün bitip tükenmez.  Zaman durur, hayat akmaz. Gün bitmeye yakın, bebeğinizin kokusu burnunuzda hissedersiniz, görmek için gözlerinizi kapatmaya gerek kalmaz. Eve doğru koşmaz, uçarsınız ve kavuştuğunuz o an onu kalbinize sokmak istercesine sarılır, sarılır, sarılırsınız. Gözlerine bakıp mutlu olduğunu anlayıp rahatlamak istersiniz. Eğer siz bu yollardan geçip, bu duygulara yakın okyanuslarda yüzdüyseniz, asla bebeğim bakıcısını daha çok seviyor demesiniz, çünkü onun tek bir tanecik annesi var oda sizsiniz.

Bebek bakıcısı ihtiyacınız bitince yollarınız ayrılacak. Bebeğiniz siz var olduğunuz sürece sizin.  Hatta sonsuza kadar sizin. Sizde onun sonsuza kadar annesisiniz. Bebeğiniz büyür, çocuk bakıcısı ile çalışırsınız, biraz daha büyür ev işlerine yardımcı alırsınız, siz yaşlanırsınız bebeğiniz bir delikanlı veya genç bir hanım olur, oda size can yoldaşı olacak yardımcı bakıcı, yaşlı yardımcısı veya yaşlı bakıcısı ile size bakar. Bu hayatın devir daimidir. Bebek siz olursunuz anne bebeğiniz. Bebeğiniz de size en iyi bakıcı, en iyi yardımcı için çırpınır. Yanınızda olmak için işinden, kendi ailesinden zamanını size adamaya çalışır.

Bizler anne olarak ne ekersek onu biçeriz. Evladımıza iyiliği, merhameti, insanlığı, saygıyı ve sevgi verir, öğretirsek bir gün bütün bu öğrettiklerimiz bize aynadan gülümseyen bir melek gibi gözükür. O melek bizi son nefesimize kadar terk etmez. Eğer ki, bebeğinize yeteri kadar zaman ayırmayıp, bebeğin fiziksel gelişimi, bebeğin öz bakımı, bebeğin zihinsel gelişimi ve en önemlisi bebeğin duygusal gelişimi ile yeteri kadar ilgilenmeyip, bebek bütün bu temelleri sadece bakıcı ile tadarsa ya da sizle çok kısıtlı, yetersiz yaşarsa size bağlılığı da o kadar olur.

Bebeğim bakıcısını daha çok seviyor…

Gündüzlü bebek bakıcısı ile çalışıyorsanız,

Eve gelince bebekle kaliteli zaman geçirecek değerlendirilmelisiniz, ona sevginizi tam anlamıyla hissetmelisiniz.

İşiniz veya sosyal hayatınız için yatılı bebek bakıcısı ile çalışıyorsanız,

Çok yorgun, çok hasta veya önemli bir işiniz yoksa, gece bebeğinizle annelik duygularıyla siz ilgilenmeli, gerekirse uykusuzluğu sabırla yaşamalısınız. Tüm gün sizi görmeyen bebeğiniz gece de size ve kokunuza hasret kalmasın.

Anne ve bebek arasında bir elektrik vardır. Bu elektrik hep yaşanmalı ve tazelenmelidir. Bu bebeğin duygusal gelişimi için çok önemlidir. Bebeğiniz anne dışında kimseden bu güveni ve huzuru bulamaz.

Ben bir anneyim, anne olduktan sonra ben yerine anneyi koydum. Ben yerine, benden çıkan canı koydum diyorsanız, asla bebeğim bakıcısını daha çok seviyor demezsiniz.

1991 yılından bu zamana kadar kurumsal bakıcı firması Berkay Danışmanlık ’da Uzman Danışmanlık yapan bir anne olarak, en iyi bakıcı şirketi ile çalışmaktayım. Temsil ettiğim Kurum’da şahsım gibi annelerle çalışmak için iletişime geçmenizi bekliyorum.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
07.10.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: