Çalışan Anne & Baba Bebek Bakıcısını Ne Zaman İşe Başlatmalıdır ?

Bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalı ?

Anne ve baba olmak, yaşamın en kıymetli hazinesidir. Aynı zamanda da uzun ve meşakkatli bir yolun başlangıcıdır. Bebeğinize en kaliteli bebek kıyafetleri, organik yiyecekler, organik oyuncaklar, sağlıklı bebek mamaları, yeni doğan biberonları, steril aletleri, en güzel mobilyalar ve benzeri gibi ihtiyaçlar listesi uzayıp gider. Büyüdükçe de bebeğin zihinsel gelişimi ve bebeğin fiziksel gelişimini için en iyi doktorlarla takip edersiniz; derken en kaliteli okullar araştırmaya başlamışsınız gibi gibi ve önemli soru gelir akla bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalı ?

bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalı

Bazı anneler daha doğum yapmadan bebek bakıcısı görüşmelerine başlar. Çoğu zaman bu oldukça doğru bir adımdır, özellikle çalışan bir annenin uzunca bir süt izni yoksa doğumdan itibaren anneye bebek bakıcısı her konuda destek olur, anneyi rahatlatır. Yeni anne adayı uzun ve yorucu bir yoldan çıkmış, bambaşka duyguları ilk defa tatmanın keyfini daha rahat çıkarabilir.

Yeni anne baba adayı, bebek bakıcısı arıyorum gibi en önemli gereksinimi, annenin işe başlamasına 1 ay kalaya bırakması hatalar zincirine başlamasına adımdır. Çünkü zaman daraldıkça panikleyecek yanlış bir bebek bakıcısı seçimi yapmasına etken olacaktır. Her zaman anlaşmama olasılığını düşünüp en az işe başlamadan 3 ay önce görüşmelere başlayıp işbaşı yaptırmalıdır.

Bu şekilde yapan anne bebek bakıcısını tam anlamıyla tanımış olup bebek için; en doğru diyalog şeklini kurmuş ve en önemlisi bebek bakıcısı ile bebek arasındaki güven + uyum + huzur + iletişim + bağ ilişkisini kurmuş olacaktır.

Bunun neticesinde anne gönlü rahat bir şekilde gözü arkada kalmadan işine başlar, böylelikle bebek bakıcısı ailenin bir bireyi haline gelmiş olacaktır. Aileyi sahiplenecek ve sorumluluklarını, görevlerini bilinçli bir şekilde yerine getirecektir.

Bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalı ?

Anne ve babalar bebek bakıcısı arıyorum dediklerinde çalışan anne ve baba bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalıdır. Kendilerine en uygun tarihi iyi düşünerek hareket etmelidir.

Genelde doğumdan önce bebek bakıcısını başlatmak doğru bir adımdır. Böylelikle anne, tedirgin ve güven sorunu yaşıyorsa, bebek doğumu gerçekleşmeden önce bebek bakıcısı adayını iyice tanıyıp, kimyaların tutmasını sağlanacaktır. Anne doğum yaptıktan sonra, önce aile büyükleri ve yakınları seferber olacaktır. Bu seferlik, çalışıyorsanız sizi son dakikaya bırakmamalıdır. Bazı bebek bakıcısı arıyorum diyen ailelerin, aile büyükleri ve yakınları gibi bir şansı olmayabilir.

Kariyerlerine devam etmek isteyen anneler, çalışarak daha mutlu bir rol model anne olacağına inanan anneler, bebek bakımı ya da çocuk bakımı için bir aile yakını şansı olmayan aileler için; çalışan anne ve baba bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalıdır sorusunu en erken düşünmeleri gereken ailelerdir. Her olasılığı düşünüp en erken ve en ihtiyaçları olduğu doğru zamanda bebek bakıcısı ile çalışmaya başlamak gereklidir.

1991 yılından bu yana anne babaların tüm soruların da ve bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı arayışların da onlara kılavuz olmayı prensip haline getiren Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, tecrübeli bebek bakıcısı, tecrübeli çocuk bakıcısı portföyüyle hizmete hazırdır.

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: