Çalışan Anneler İçin Yardımcının Önemi

Çalışan anneler için yardımcının önemi, evdeki sağ kol, evdeki güvenlik, evdeki vekil ve en önemlisi ortak bir yaşamı sahiplenen bir destektir. Çalışan anneler, çocuğunu, annesini, babasını, evcil hayvanını ve eşyalarını, evdeki yardımcıya teslim eder. Bunu yaparken de, gözü arkada kalmadan güvenebilmeyi ister. Bu hafta, çalışan anneler için hayatlarındaki yardımcıların, ne kadar önemli bir destek olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Çalışan Anneler İçin Yardımcının Önemi

Çalışan anneler, evdeki yardımcıdan neler bekler?

 

Evdeki yardımcının, evde yaşayan tüm bireyleri sevmesini, saymasını ve sahiplenmesini isterler.

– Evdeki işleri, kendi insiyatifiyle düzenli ve temiz yapmasını beklerler.

– Evdeki eşyalara zarar vermeden kullanmasını isterler.

Evdeki yardımcı, sorumluluklarını yerine getirsin, yalan söylemesin ve her zaman dürüst olmayı tercih etsin isterler.

Yatılı yardımcı ile çalışan anneler, yardımcının seyahatlerde, tatillerde ve yaz aylarında yazlık evlerine beraber gelsin isterler.

Gündüzlü yardımcı ile çalışan anneler, yardımcının çalışma saatlerine uygun bir disiplinde çalışsın isterler.

Evdeki yardımcı, ister yatılı yardımcı olsun, ister gündüzlü yardımcı olsun, aradaki saygı ve mesafeyi korusun, özel hayata karşı duyarlı olsun ve ortak bir kültürde karşılıklı anlayışa dayalı bir işveren – çalışan ilişkisini korusun isterler.

 

Çalışan anneler için, yardımcı neden çok önemli bir ihtiyaçtır?

 

Çünkü, çalışan annelerin, yoğun iş hayatları nedeniyle, evdeki düzeni sağlayan, güvenebilecekleri birine ihtiyaçları vardır. Özellikle, anneanne, babaanne gibi destekleri yoksa, veya aile büyüklerinin bu konuda destek verebilecekleri imkanı yoksa, ev işlerine yatılı yardımcı veya ev işlerine gündüzlü yardımcı ile çalışmak kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Çalışan anneler için yardımcı ile çalışmanın en önemli derecede gereksinimi, çocuklarını okula gönderip, karşılayacak güvenilir bir destek ihtiyacıdır. Çocuklar okuldayken, evi çekip çevirmesi, yemek ve ütü yapması gibi işleri de, düzenli bir şekilde yapılmasını beklerler. Bu profesyonel bir işveren – çalışan ilişkisi içinde, iletişime açık ve sistemli yürütülmesi gereken bir iş ilişkisidir. Karşılıklı sahiplenmenin önemi kadar, karşılıklı saygı ve mesafeyi korumakta bir o kadar önem taşır. Bunun içinde, tüm işverenler, ev işlerine yardımcılığı bir meslek olarak görmeli ve referanslı yardımcı ile bu yola girmelidir.

 

Çalışan anneler için ihtiyaç duyulan diğer yardımcı hizmetleri nelerdir?

 

Çalışan anneler, sadece kendi evleri için yardımcı ihtiyacı duymazlar. Çünkü, çalıştıkları için, zaman ayıramadıkları en yakınlarının, iyi şekilde bakılmasını ve rahat etmesini isterler. Çalışan anneler, bu nedenle, anneme yardımcı arıyorum, babama yardımcı arıyorum, anneanneme yardımcı arıyorum, dedeme yardımcı arıyorum, hasta bakımına yardımcı arıyorum, yaşlı bakımına yardımcı arıyorum v.b. şekilde yakınları için yardımcı hizmeti almak isterler. Yaşlıların ve hastaların yalnız kalmaması, düzenli beslenmesi, günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve en önemlisi güvenliklerinin sağlanması açısından, önemi bir hayli fazla olan bir ihtiyaçtır.

 

Bizlerde çalışan anneleriz!

Bu nedenle sizleri dinliyor, anlıyor ve empati yapabiliyoruz. Çalışan anneler için yardımcının önemi, birincisi güvenden geçer, ikincisi ise, tecrübeli kişilerden düzgün bir hizmet almaktır. 33 yıllık tecrübe ve titizliğimizle, çalışan anneleri anlıyor ve kurumsal bir çizgide yanlarında olmak için, bizi arayın diyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -05.07.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: