Çocuğuma Bakıcı Arıyorum

Çocuğuma Bakıcı ArıyorumMerhaba,  çocuğuma bakıcı arıyorum diyen sevgili ebeveynlerimiz, çocuğuma tecrübeli bakıcı arıyorum ve tecrübeli çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır? sorularınıza yardımcı olacak bilgiler vermek isteriz.

Öncelikle çocukları seven, görünüşü düzgün, konuşması düzgün,sakin, özel hayatında problem olmayan, sigara kullanmayan, daha öncesinde profesyonel olarak çocuk bakmış ve referans mutlaka verebilen,  çocuğuma bakıcı arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.

Çocuğuma Bakıcı Arıyorum;

Güvenilir çocuk bakıcısı üç kategoride olup, gündüzlü çocuk bakıcısı, yatılı çocuk bakıcısı, part-time çocuk bakıcısı olarak arıyorsanız, en iyi bakıcı ajansı ile çalışmalısınız; çünkü en iyi bakıcı ajansı sizin çocuğuma bakıcı arıyorum, ihtiyacınıza en kaliteli çocuk bakıcıları sunacaktır.

Öncelikle çocuk bakıcısında aradığımız özellikler her zaman tecrübeli çocuk bakıcısı olması çok önemli bir detay, “kendi çocuğuma baktım bir başkasının çocuğuna bakarım” bu bizim için çok da önemli bir kriter değil, başkasının çocuğunun sorumluluğunu almış kişiler çocuk bakımı konusunda sistemli ve bilgi donanıma sahip kişiler olup, çocuğun beslenmesi ve eğitimi konusunda destek verebilecek kişilerden oluşturmaktadır.

Çocuk bakıcısı oyunla çocuğunuza eğitim verebilecek, kitap okuması, lego, hamur oyunları ve buna benzer günlük çocukla kaliteli vakit geçirecek aktiviteler  yapabilecek bilgi ve deneyime sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Dikkatli ve düzenli olması da önemli bir ayrıntıdır. Kendi kişisel temizliğine de önem veren, çocuğu  yönlendirecek, doğru  el yıkama ve  doğru diş fırçalama alışkanlıkları kazandıracak, sadece evde çocuğa eğitim değil parkta da özgüvenli çocuk ve sosyal çocuk olması çok önemlidir.

Bu konuda çocuk bakıcısı sağduyulu olarak çocuğu destekleyecek niteliklere sahip kişilik ve beceride olmalıdır. Çocuğunuza sevginin yanı sıra güven de hissettiren tutarlı kişiliğe sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Her anne baba çocuğunun kendisi ve çevresine faydalı birey olmasını arzu eder. 0-6 yaş okul öncesi eğitim döneminde bilinçli yetişmesi; çocuğunuzun gelecekteki yapı taşlarını oluşturmakta olup; özgüvenli mutlu bir birey oluşumuna da etkili olacaktır. Her şey çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için.

Çocuğuma Bakıcı Arıyorum;

Çocuğuma bakıcı arıyorum kararını verip ideal çocuk bakıcısı adayları ile mülakata başladığınızda; çocuk bakıcısı adayının kendi kişisel temizliğine verdiği öneme dikkat etmelisiniz. Kendi kişisel temizlik ahlakına sahip olmayan çocuğunuza da bunu öğretemez ve doğru rol model olamaz. Çocuk bakıcısı davranış kuralları anne babanın direktiflerine göre uygular. Kendi kararlarıyla kural koyamaz, dini bir eğitim veremez. Çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli husus bu konularda kapasiteli ve akıllı çocuk bakıcısı ile çalışmaları olacaktır. Çocuk bakıcısı işe almadan önce tüm güvenlik araştırmalarından geçmiş olması; çocuğunuzu bakıcı ile rahatça parka göndermenizi de rahatlatacaktır. Çocuğunuza özgüven sağlayacak ve mutlu bir çocuk olarak büyütecek pozitif hayat görüşünde sahip bir bakıcı olmalıdır.

Çocuğuma bakıcı arıyorum dediğinizde yukarıda bahsettiğimiz yeterlilik önceliklerinden sonraki en önemli durum; çocuğun öz bakımı ile ilgili en doğru şekilde yapmış referanslara sahip olmasıdır. Çocuk bakıcısı anne baba ile uyum içinde olmalıdır. Doktorun ve ebeveynlerin yol haritasından şaşmamalıdır. Çocuğun ayına göre gelişimi ve çocuğun zihinsel, fiziksel gelişim bilgisine sahip olarak tüm detayları gözden kaçırmadan takip etmelidir. Özellikle çalışan ailelerde çocukla iletişim ve takip çocuk bakıcısı özellikleri açısından en önemli detaylardan biridir. İletişime ve yeniliklere açık en iyi çocuk bakıcısı ile çalışmak sizi asla yormayacaktır.

33 yıllık bilgi ve deneyimli portföyümüzle Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak siz değerli ailelerin iletişimini bekliyoruz. Aynı kalp atışında olan kişilerde aranızdaki köprü olalım. İnsan yetiştirmenin ne kadar kutsal ve önemli olduğunun bilinciyle, çocuğuma bakıcı arıyorum diyen anne ve babalara bir telefon kadar yakınız.

ÖNCE GÜVEN SONRA HİZMET DİYEREK İLETİŞİME GEÇMENİZİ BEKLİYORUZ.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
22.06.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: