Çocuk Bakıcısı Arıyorum

çocuk bakıcısı arıyorum
Merhaba, sevgili ebeveynlerimiz tecrübeli çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır bilgi vermek isteriz. Öncelikle çocukları seven, görünüşü düzgün, konuşması düzgün, sakin, özel hayatında problem olmayan, sigara kullanmayan; daha öncesinde profesyonel olarak çocuk bakmış ve referans mutlaka verebilen,  çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.

çocuk bakıcısı üç kategoride olup, gündüzlü çocuk bakıcısı, yatılı çocuk bakıcısı, part-time çocuk bakıcısı olarak ayırabiliriz.

Öncelikle çocuk bakıcısında aradığımız özellikler her zaman tecrübeli çocuk  bakıcısı olması çok önemli bir detay, “kendi çocuğuma baktım bir başkasının çocuğuna bakarım” bu bizim için çok da önemli bir kriter değildir. Başkasının çocuğunun sorumluluğunu almış kişiler çocuk bakımı konusunda sistemli ve bilgi donanıma sahip kişiler olup; bebeğin beslenmesi ve eğitimi konusunda destek verebilecek kişilerden oluşturmaktadır. çocuk bakıcısı oyunla çocuğunuza eğitim verebilecek, kitap okuyarak konuşması ve anlaması konusunda yardımcı olacaktır.Lego, hamur oyunları ve buna benzer günlük çocukle  aktiviteler  yapabilecek bilgi ve deneyime sahip çocuk  bakıcısı olması çok önemlidir.Dikkatli ve düzenli olması da önemli bir ayrıntıdır. Kendi kişisel temizliğine de önem veren, çocuğu  yönlendirecek, doğru  el yıkama ve  doğru diş fırçalama alışkanlıkları kazandıracaktır. Sadece evde eğitim değil parkta ve doğada, insanlarla beraber  özgüvenli çocuk  ve sosyal çocuk olması için güvenilir çocuk bakıcısı olması çok önemlidir.

Bu konuda çocuk bakıcısı sağ duyulu olarak çocuğu destekleyecek niteliklere sahip kişilik ve beceride olmalıdır. Çocuğunuza sevginin yanı sıra güven de hissettiren tutarlı kişiliğe sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Her anne baba çocuğunun kendisi ve çevresine faydalı birey olmasını arzu eder. 0-6 yaş okul öncesi eğitim döneminde bilinçli yetişmesi çocuğunuzun gelecekteki yapı taşlarını oluşturmakta olup, özgüvenli mutlu bir birey oluşumuna da etkili olacaktır.Her şey çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için.

çocuk bakıcısı arıyorum kararını verip bakıcı adayları ile mülakata başladığınızda, çocuk bakıcısı adayının kendi kişisel temizliğine verdiği öneme dikkat etmelisiniz.Kendi kişisel temizlikli ahlakına sahip olmayan çocuğunuza da bunu öğretemez ve doğru rol model olamaz. çocuk bakıcısı davranışsal kuralları anne babanın direktiflerine göre uygular.Kendi kararlarıyla kural koyamaz, dini bir eğitim veremez. çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli husus bu konularda kapasiteli ve akıllı çocuk  bakıcısı ile çalışmaları olacaktır. çocuk bakıcısı işe almadan önce tüm güvenlik araştırmalarından geçmiş olması, çocuğunuzu bakıcı ile rahatça parka göndermenizi de rahatlatacaktır. Bebeğinize özgüven sağlayacak ve mutlu bir çocuk olarak büyütecek pozitif hayat görüşünde sahip bir bakıcı olmalıdır .

çocuk bakıcısı arıyorum

dediğinizde yukarıda bahsettiğimiz yeterlilik önceliklerinden sonraki en önemli durum; bebeğin öz bakımı ile ilgili en doğru şekilde yapmış referanslara sahip olmasıdır. çocuk bakıcısı anne baba ile uyum içinde olmalıdır. Doktorun ve ebeveynlerin yol haritasından şaşmamalıdır. Bebeğin  ayına göre gelişim ve bebeğin  zihinsel ve fiziksel gelişim bilgisine sahip olarak; tüm detayları gözden kaçırmadan takip etmelidir. Özellikle çalışan ailelerde iletişim ve takip çocuk bakıcısı özellikleri açısından en önemli detaylardan biridir. İletişime ve yeniliklere açık çocuk  bakıcısı ile çalışmak sizi asla yormayacaktır.

33 yıllık bilgi ve deneyimli portföyümüzle Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak siz değerli ailelerin iletişimini bekliyoruz. Aynı kalp atışında olan kişilerde aranızdaki köprü olalım. İnsan yetiştirmenin ne kadar kutsal ve önemli olduğunu bilinciyle size bir telefon kadar yakınız.

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: