Çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim ?

Çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim

Bu konu, bakıcı arıyorum diyen ve buna ihtiyaç duyan ailelerin derinden bilmesi ve iyi araştırarak karar vermeleri gereken, çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim? sorusu ile ilgili, çocuk bakıcısı firması arıyorum, iyi bakıcı firması bulma? sorusudur.

Bu sorunuza, 2 çocuk annesi olup, bakıcı ile çocuk büyüten çalışan anne, yoğun olarak sizi anladığımı, ayrıca en önemlisi 33 yıllık profesyonel çocuk bakıcısı bakıcısı hizmeti veren,işkur’a bağlı danışmanlık firması ile çalışan bir insan kaynakları uzmanı olarak cevaplamak isterim. Burada size bildiklerimi hem çocuğuma bakıcı arıyorum diyen annenin, hem,çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim? diyen annenin, ihtiyacının farkında olarak, anlayarak ve empati yaparak yazdığımı bilmenizi istiyorum.

 0-3 yaş Çocuk Bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim?

0-3 yaş çocuk bakıcısı hizmeti tanımına, yanıt olarak, şu şekilde kişisel olarak, yıllara dayanan deneyimimle cevaplamak isterim; Çocukların öz bakımı ile ilgili her şeyi  yapabilen, çocukların biyolojik gelişimi ve çocukların duygusal gelişimi ile ilgili etkili ve becerikli, bu işi meslek olarak gören ve mesleğin tüm özelliklerini taşıyıp uygulayabilen yeterlilikteki kişidir. Gerçekten gözlerinden çocuklara olan tutkusu okunabilen, önceki baktığı çocukları anlatırken gözleri dolan, emek verirken tüm kalbiyle çalışan, dünyaya anne olarak doğmaya gelmiş olan kadın girişimci emektarlardır. Bebeklikten emanet aldıkları çocukları, evlatları gibi bağırlarına basıp çalışırlar ve bakıcılık hizmeti verdikleri ailenin ufak tefek ev işlerine yardımcı olurlar. 0-3 yaş çocuk bakıcısı deneyimi olması şarttır. Çocuğun gelişiminde etkili ve katkı da bulunacak kapasitede olması gereklidir.

2-4 yaş Çocuk Bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim?

2-4 yaş çocuk bakıcısı hizmeti tanımına, yanıt olarak, şu şekilde kişisel olarak, yıllara dayanan deneyimimle cevaplamak isterim; Çocukların öz bakımını yapabilen, çocukların biyolojik ve duygusal gelişiminde etkili ve becerikli, bu işi meslek olarak gören ve mesleğin tüm özelliklerini taşıyıp uygulayabilen yeterlilikteki kişidir.Bebeklikten emanet aldıkları çocukları, evlatları gibi bağırlarına basıp çalışırlar ve çocuk bakıcısı hizmeti verdikleri ailenin ufak tefek ev işlerine yardımcı olurlar. 2-4 yaş çocuk bakıcısı deneyimi olması şarttır. Çocuğun gelişiminde etkili ve katkı da bulunacak kapasitede olması gereklidir.

0-6 yaş Çocuk Bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim?

0-6 yaş Çocuk Bakıcısı hizmeti, tanımına yanıt olarak, şu şekilde kişisel olarak, yıllara dayanan deneyimimle cevaplamak isterim; Çocukların öz bakımını yapabilen, çocukların biyolojik ve duygusal gelişiminde etkili ve becerikli, bu işi meslek olarak gören ve mesleğin tüm özelliklerini taşıyıp uygulayabilen yeterlilikteki kişidir. Gerçekten gözlerinden çocuklara olan tutkusu okunabilen, önceki baktığı çocukları anlatırken gözleri dolan, emek verirken tüm kalbiyle çalışan, dünyaya anne olarak doğmaya gelmiş olan kadın girişimci emektarlardır. Bebeklikten emanet aldıkları çocukları, evlatları gibi bağırlarına basıp çalışırlar ve çocuk bakıcısı hizmeti verdikleri ailenin ufak tefek ev işlerine yardımcı olurlar. 0-6 yaş çocuk bakıcısı deneyimi olması şarttır. Çocuğun gelişiminde etkili ve katkı da bulunacak kapasitede olması gereklidir.

Çocuk bakıcısı hizmetine ek olarak hizmetler;

Oyun ablası çocuk bakıcısı ; Çocukların eğitim ve öğrenimlerinde başarılarını destekleyen, farklı oyunlarla motor gelişimlerinde  de eğitici oyunlar oynayarak önemli katkıları da bulunmaktadır. Oyun ablası,  çocukla oyun aktivite ihtiyaca göre derslerine de destek olarak da çalışmaktadırlar, çocuğun sosyal alanlarda ve gelişiminde destek verecek düzeyde kişilerdir. Bu kişiler part-time ve yarı zamanlı çalışmaktadır.

Çocuk gelişimi mezunu çocuk bakıcısı; kız meslek lisesi veya dengi liselerin çocuk gelişimi bölümünden mezun olmuş, çeşitli kurumlarda anaokulu öğretmen stajyerliği yapmış, yardımcı ana okulu öğretmeni veya anaokulu öğretmeliği yapmış, çocuk bakıcılığı yapmak isteyen, çocuğun öz bakımı yanı sıra, çocuğa birebir eğitim verebilecek, çocuğun zihinsel gelişimi için, çocukla yapılacak eğitici aktiviteler yapan çocuk bakıcısıdır.

Gölge Öğretmeni çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim?

Gölge Öğretmeni çocuk bakıcısı hizmeti, çocuğun psikolojik ve fiziksel gelişimi için; okulda veya sosyal yaşamında kendi başına anlama, öğrenme ve eşitsel gereksinimlerini yerine getirmemesinden dolayı kendisine eşlik eden eğitimcilere gölge öğretmeni çocuk bakıcısı denir. Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu ve psikoloji alanlarından mezun olan kişiler gölge öğretmenliği yapabilirler. Çocuğun davranışlarını iyi gözlemlemek, ihtiyaçlarını fark edebilmek ve davranış problemlerine çözüm sağlamaya çalışırlar. Gölge Öğretmeni çocuk bakıcısı, çocuğa sınıfın ortamında; fiziksel ve sözel yardımcı olan, çocuğun okulda aldığı eğitimi anlayabileceği şekilde uyarlayan; çocuğun öğrenmesini kolaylaştıracak materyaller ve etkinlikler sağlayan, çocuğun bağımsız eğitim sürecine destekleyen kişilere gölge öğretmeni öğretici eğitmendir. Kısaca gölge öğretmenler bakıcılar, desteğe ihtiyacı olan çocukların okul  saatleri içerisinde ortama uyumları için çalışan profesyonel  gölge öğretmeni eğitimcilerdir. Gölge öğretmen bu uyum sürecini aile, okul ve özel eğitim çemberinde en iyi şekilde yürütmeye çalışır.

1991 yılından bu zamana siz değerli ailelerimize  çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim; diyen ve özellikleriyle ilgili bilgi almak için destek isteyen ailelerin, kaliteli bakıcı ajansı olarak,  Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları; her zaman profesyonel uzmanlarımız, ihtiyaçlarınıza en doğru adaylarla yardıma hazırız. Çocuk bakıcısı hizmeti lamak isteyen ailelerin iletişime geçmesini bekliyoruz

ÖNCE GÜVEN SONRA HİZMET DİYEREK İLETİŞİME GEÇMENİZİ BEKLİYORUZ.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
25.06.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: