Dadı Ajansı – Kaliteli Dadı

Yeni doğan bebeği için veya henüz bebek doğumu bekleyen aileler için, kaliteli dadı ve dadı ajansı, en can alıcı planlarının başında gelir. Çünkü, kaliteli dadı arıyorum diyerek ve dadı ajansları içinde en iyi dadı ajansı hangisi ise onunla çalışmak isterler.

Dadı Ajansı - Kaliteli Dadı

Kaliteli dadı ne demektir? Kaliteli dadı nasıl olmalıdır?

Yeni doğan tecrübesi olan, ağırlıkla 0 yeni doğan bakımı, 0-2 yaş yeni doğan bakımı, 0-3 yaş yeni doğan bakımı konusunda profesyonel bebek bakıcısı olan, prematüre bebek bakımı, gazlı bebek reflülü bebek, kolik bebek, erken doğan bebek, süt alerjili bebek, çölyak bebek gibi zor ve detaylı bebek bakımı konusunda bilgilerle donanmış, bebeğin hijyenik bakımını iyi bilen, bebeğin A ’dan Z ’ye tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen kapasitede, bu işi meslek olarak yapan, beyaz yaka bebek bakıcısıdır.

Bebek bakımına meslek gözüyle bakmaktan öte, bu özel ve donanım gerektiren mesleği üzerine giydirmiş bakıcıdır. Hitap ettiği aileler bilinçli ve bebeğin gelişimi ile ilgili beklentisi yüksek olan kesimdir.

Kaliteli dadı, dadı hizmeti verdiği ailenin beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilen,  referanslı bebek bakıcısı olarak kendini kanıtlamış bir bakıcıdır. Aile ile anlaşmasını genelde doğumdan önce ya da en geç doğumdan hemen sonra gerçekleştirir.

Yeni doğan bebek bakımı olarak; bebek büyüyüp düzene girmeden, yeni doğan evresinde,  işine başlamayı tercih eder. Kaliteli dadılar ile çalışmak isteyen aileler bebek bakımı konusunda işlerini şansa bırakmak istemez. Anlaştığı referanslı kaliteli dadı seçerken, dadı adayının daha öncesinde tecrübeli kaliteli dadı olarak kendi yaşam tarzlarında ve kültürüne yakın kaliteli ailelerde çalışmış referanslarda dadılar tercih ederler.

Dadı ajansı

Dadı arıyorum, diyen ailelerin, Dadı ajansı ararken öncelikleri şunlar olmalıdır. Dadı ajansları şu sorumlulukları yerine getirmelidir.

*Uzun yıllardır, kaliteli bebek bakıcısı portföyüne sahip, kaliteli dadılarla çalışan ajans olmalıdır.

*Referanslı dadılarla çalışan ajans, tecrübe ve kaliteli dadı ajansı olmalıdır.

*İşkur’a bağlı dadı ajansı olup, yasa ve mevzuatlara uygun çalışan bir bakıcı ajansı olmalıdır.

*İşveren aileye, istediği niteliklerle eşleşen dadı kaliteli dadı adayı sunmalıdır.

*İşverenin, tüm ihtiyaç ve beklentilerinde destek ve yanında olmalıdır.

*İşveren aile; en iyi dadı ajansı ile çalışmak ister ve tüm beklentilerini karşılayan, daha sonra sıkıntı yaşamayacağı bir dadı hizmeti almak ister.

*Dadı ajansı, işe yerleştireceği kaliteli dadılar ile ailenin tüm beklentilerini önceden konuşup edip, aile ile görüşme esnasında da teyit edilmelidir.

*Dadı ajansı, işe yerleştirdiği kaliteli dadılar ile ilgili, sabıka kaydı, ikametgah ve istenilen sağlık testleri varsa, bütün bunları hazırlanmalı ve aileye sunmalıdır.

*Dadı ajansı, işveren ailenin kültürel yapısına uygun, uyum ve en iyi bakıcı hizmeti verebilecek, anne ve babanın kurallarına uyup beklentilerine göre dadı adayı sunmalıdır.

1991 yılından bu yana kurumsal bir dadı firması olarak; kaliteli dadı arıyorum diyen, kaliteli ailelerimize hizmet vermekteyiz. Profesyonel kaliteli dadı hizmeti almak için; dadı ajansları aradığınızın farkında olarak iletişime geçmenizi bekliyoruz. 33 yıllık bilgi ve birikimlerimizle tecrübeli dadı portföyümüzle hizmete hazırız.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
20.07.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: