Demans Hasta Bakıcısı

demans hasta bakicisi demans Hastalığı

Demans Hasta Bakıcısı neden tercih edilmelidir sorusunun cevabını, Demans Hastalığı’nı yakından tanıyarak başlamalıyız.

Demans Hastalığı Nedir?

Demans hastalığı bir hastalık sürecinin sonunda ortaya çıkar. Demans hastalığı teşhisi için doktorun bulguları, hastanın düşünme  ve davranış bozuklukları göstermesi, hafıza problemi, yakın zamanı unutma, alışkanlıklarını yapmak da zorluk, kafa karışıklığı, kişilik değişimi, kararsızlık, kelimeleri bulamama Alzheimer hastalığı, Demans hastalığı teşhisi konmasında en sık görülen sebeptir. Demans teşhisi nasıl konur sorusunun cevabı bütün bu bulgulara anlamak mümkündür.

Demans Hastası Yakınları Ne yapmalıdır ?

Doktorun teşhisinden sonra, hasta yakınları kişinin durumu ile ilgili akıllarındaki sır perdesini kaldıracaklardır.Böylelikle  Demans hastası ve ailesi hastalıkla ilgili bilgi edinme ve bu süreci yönetme güdüsüne sahip olacaktır.Demans hastası ve ailesi Demans hasta bakımı hakkında araştırma ve bilgi sahibi olarak evde yaşlı bakımı hizmeti veya yaşlı bakıcısı, hasta bakıcısı, Demans hasta bakıcısı gibi hizmetleri de alabilirler.

Demans Hastalığı ve Hastalık Süreci;

Demans hastası, hastalığını bilir ve kabul eder.Hayatına sokacağı, hasta bakıcısı ya da yaşlı bakıcısı gibi yardımcı bakıcı hizmeti fikri için kendini hazırlar ve bu yolda yalnız yürüyemeyeceğinin farkına varır. Hasta ve yakınları Demans hastalığının; nedenleri ile ilgi sorgulamayı bırakır ve bu durumu nasıl yöneteceğini planlar. Demans hastası ile birebir ilgilenecek bir yakını olması büyük bir şanstır. Fakat her zaman günümüz hayatın koşuşturması ve sorumluluklarında bu pek mümkün olamaz. Bu nedenle profesyonel bir uzman danışmanlık hizmeti alıp yaşlı bakımı ve hasta bakımı konusunda tecrübeli bir Demans hasta bakıcısı ile evde bakım hizmeti almak gereklidir.

Demans Hasta Bakıcısı yada

Demans Hastası İçin Bakıcı;

Demans hastasının bakımı için her önüne gelen komşu ya da tanıdıkla bu işi çözemezsiniz. Hastanın sadece günlük ihtiyaçlarını karşılamak yetmez.Demans hastalığını bilen bir hasta  bakıcı veya yaşlı bakıcı ile çalışmanız gerekir. Daha önceki işlerinde bu tarz hasta bakımı yapmış tecrübeli hasta bakıcısı araştırmalısınız.

*Hastanızın yaşam fonksiyonları tamamen bozulmuş ve makineye bağlı şekilde ise, evde hasta bakımı hizmeti, yoğun bakım hemşiresi, hasta bakıcı hemşire, hasta bakıcısı, hemşire, evde yaşlı bakımı; Alzheimer hastasına hemşire gibi hizmetleri profesyonel ellerden alabilirsiniz.

Kurumumuz Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, demans hastası için uzman danışmanlık hizmeti ve eleman portföyüyle yardıma hazırdır. Çünkü bu hastalıkları biliyoruz; çünkü bu hastalıkları bilen referanslı hasta bakıcılar ile güvenilir hasta bakıcılarla çalışıyoruz. Size hastanızla ilgili evde bakım sürecini iyi yönetecek gözünüz arkada kalmayacak hasta bakıcılar ile köprü oluyoruz. Hasta bakıcısı arıyorum veya yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız hizmete hazırız.

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: