Ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetleri

Ev işlerine yardımcı ihtiyacınızı, tanıdık çevrenizden ve yakınlarınızda çalışan yardımcıların tavsiyeleri üzerine bulmak, denediğiniz ilk yollardır. Burada göz ardı edilen en önemli konu, kolay yoldan ve masrafsız eleman bulmak, doğru bir yardımcı hizmeti alacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü, bu şekilde bulduğunuz yardımcıda, danışmanlık şirketinden yardımcı hizmeti almak kadar detaycı ve titiz davranmanız çok zordur. Diğer bir zorluk ise, fazla yardımcı aday seçeneği şansınız olmamasıdır. Bu haftaki yazımızda, ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetleri sayesinde, nasıl bir hizmet alma süreci yaşayacağınızı anlatmak istiyoruz.

Ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetleri

Yaptığımız işin sektör haline gelip, kurumsal bir ihtiyaç haline gelmesinin en büyük sebebi, ihtiyaç sahiplerinin, ev işlerine yardımcı personel araştırması yapıp bulmak için, zaman ve seçenek imkanının olmamasıdır. Ev işlerine yardımcı personel çalıştıran her ev sahibi, bir işverendir. Danışmanlık Hizmetleri aracılığı ile yardımcı bulmaya karar veren işveren, işini düzgün yapan, sorumluluk sahibi bir yardımcı ajansı ile çalışıp, ödediği danışmanlık bedelinin karşılığını almak istemesi, hakkıdır.

Her ev sahibinin, yardımcı danışmanlık şirketi ile çalışırken, 3 temel beklentisi vardır.

1 – Güvenilir bir yardımcı olması, ailesini ve evini gözü arkada kalmadan teslim edebilmek ve evinin anahtarını verebilmek.

2 – Tecrübeli olması, iş bilmesi ve daha önce çalıştığı evlerden referansının olmasını isterler.

3 – Sık yardımcı değiştirmenin sıkıntılarını yaşamadan, uzun vadeli çalışıp, ailesini ve evini sahiplenecek bir, ev yardımcı personeli olmasını beklerler.

Yardımcı personel temin eden firmalardan hizmet almanın, en önemli 2.adımı da, hizmetin sorumluluğu ve devamı olarak, verilen garanti süresi, yani ücretsiz eleman değişimi gerektiği zamanlardır;

Bu süreçte, hizmet aldığınız firmanın size ne kadar profesyonel ve anlayışlı yaklaştığı çok önemlidir. Evinize, bir yardımcı personel almak için, tüm araştırma ve çalışmaları, iyi bir şekilde yapılmış olsa da, insan iletişimi ve birlikte ev hayatı paylaşımında, ev personeli ile aranızda, kimya uyuşmazlığı çıkabilir. Beklentiler net anlatılsa da, bir taraf farklı davranmış olabilir. Bu noktada,  yardımcı danışmanlık şirketinin, işveren ve işten ayrılan yardımcı elemandan geri bildirim alıp, sorunu iyice anlaması gerekiyor. Tekrar bir eleman değişimi yaşanmaması için, riskleri minimuma indirecek çözümlerle hareket etmesi gerekiyor.

Ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetleri

Bu noktada, işveren, danışmanlık şirketinden ilk günkü, ilgi, alaka ve titizliği bekler. Çözüm bulma konusunda, yardımcı eleman danışmanlık şirketinden öncelik ister. İşveren, danışmanlık bedelini ödemiştir ve karşılığını almak ister. Bütün bu durumu iyi yönetebilen, işvereni dinleyip anlayabilen, iyi bir iletişime giren yardımcı danışmanlık firması, en iyi yardımcı personel adayları arasından titizlikle çalışma yaparak, işverene hak ettiği hizmeti vermesi, bu işin en büyük sorumluluğudur.

Ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetlerine başvurmadan önce, hizmet alacağınız danışmanlık firmasını iyi araştırmalı ve sağlam referanslarla seçmelisiniz. Hayatın her aşamasında, bakıcı veya yardımcı desteği almak, önemli bir gereksinimdir. Çocuklarınız küçükken, çocuk bakıcısı, çocuklarınız büyüyünce, ev işlerine yardımcı eleman, yaşlı anne veya babanıza, yaşlı bakıcısı ya da hasta bakıcısı gibi birçok ihtiyaç için, yıllarca çalışıp, güvenebileceğiniz, köklü ve kurumsal bir danışmanlık firması olmalıdır.

Bizler, 1991 yılından bu zamana, işverenlerimizin hayatlarındaki her aşamada yanlarında olmaya devam ediyoruz. Sizlerde, ev işlerine yardımcı danışmanlık hizmetleri konusunda, profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
30.12.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: