Evdeki Bakıcım Gündüzlü Bakıcı Mı Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, evde çocuk bakıcı, evde bebek bakıcı, evde yaşlı bakıcı, evde hasta bakıcı gibi, çeşitli bakıcı hizmetlerini almadan evvel, evdeki bakıcım gündüzlü bakıcı mı olmalı? veya evdeki bakıcım yatılı mı olmalı ? diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Bakıcım Gündüzlü Bakıcı Mı Olmalı ?

Evdeki Bakıcım Gündüzlü Bakıcı Mı Olmalı ?

İşte tam bu noktada ihtiyaç sahipleri ne yapmalı ?

*En öncelik verilecek mesele, evdeki bakıcıyı, hangi hizmet ve ihtiyaç için alıyorsunuz. Eğer ki, yalnız yaşayan hasta veya yaşlı için bakıcı hizmeti ise, özellikle geceleri yalnız kalmamaları çok önemlidir.

Çünkü geceleri herhangi bi sağlık sorunu, düşme, başına kaza gelmesi, yalnızlığın verdiği mutsuzluk gibi ve daha birçok güvenlik + psikolojik durum + sağlık durumu gibi, temel insanlık hallerini iyi değerlendirmek gerekiyor.

Yaşlılık, ileri gelecekte ağırlaşan ve daha bakıma muhtaç duruma geleceğinden ötürü, yatılı bakıcı olması, daha sağlıklı olacaktır. Fakat, yaşlı yalnız yaşamıyor ve aile bireyleri gece desteği veriyor ise, evdeki bakıcınız, gündüzlü bakıcı da olabilir.

Evdeki çocuk bakıcım ve evdeki bebek bakıcım gündüzlü mü olmalı ?

Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatleri, evde gündüzlü çocuk bakıcı ve evde gündüzlü bebek bakıcı çalışmasını mümkün kılmalı. Çünkü, burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, bakıcı çalıştıracak ailenin, ikametinin toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olması gibi can alıcı etkenler vardır.

Bu önemli ayrıntılar dışında, anne ve babanın evdeki özel hayatlarının, ruh hallerinin, evde gündüzlü bakıcı çalıştırmayı kabullenme noktasında olabilir. Bir önemli nokta da, evdeki bakıcının bütçesi, evde çalışan gündüzlü bakıcı fiyatlarının, yatılı bakıcı fiyatlarından daha uygun olacağıdır.

Yatılı çalışan bakıcılar, 6 gün 24 saat hizmet verdikleri için, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda bakıcı çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki bakıcı hizmetinin önemi;

Evdeki bakıcım, gündüzlü bakıcı mı olmalı? diyen ve evde bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Sizi düşündüren, tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için ve doğru yönlendirme alabilmeniz için, 1991 yılından beri, Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, doğru desteği vermekteyiz.

Amacımız size, bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir bakıcı danışmanlık şirketi öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak. Profesyonel danışmanlık hizmeti vererek, güvenilir ve tecrübeli bakıcılarla aranızda köprü olmamız için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
27.02.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: