Evdeki Bakıcım Yatılı Bakıcı Mı Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, eve çocuk bakıcı, eve bebek bakıcı, eve yaşlı bakıcı, eve hasta bakıcı gibi, çeşitli eve bakıcı hizmetlerini almadan evvel, evdeki bakıcım yatılı bakıcı mı olmalı? veya evdekibakıcım gündüzlü mü olmalı? diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Bakıcım Yatılı Bakıcı Mı Olmalı ?

Evdeki Bakıcım Yatılı Bakıcı mı Olmalı ?

İşte tam bu noktada ihtiyaç sahipleri ne yapmalı ?

*En öncelik verilecek mesele, eve bakıcıyı, hangi hizmet ve ihtiyaç için alıyorsunuz. Eğer ki, yalnız yaşayan hasta veya yaşlı için, eve bakıcı hizmeti ise, özellikle geceleri yalnız kalmamaları çok önemlidir.

Çünkü geceleri herhangi bi sağlık sorunu, düşme, başına kaza gelmesi, yalnızlığın verdiği mutsuzluk gibi ve daha birçok güvenlik + psikolojik durum + sağlık durumu gibi, temel insanlık hallerini iyi değerlendirmek gerekiyor.

Yaşlılık, ileri gelecekte ağırlaşan ve daha bakıma muhtaç duruma geleceğinden ötürü, eve yatılı bakıcı olması, daha sağlıklı olacaktır. Fakat, yaşlı yalnız yaşamıyor ve aile bireyleri gece desteği veriyor ise, evdeki bakıcınız, gündüzlü bakıcı da olabilir.

Evdeki çocuk bakıcım ve evdeki bebek bakıcım yatılı mı olmalı ?

Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatleri, eve yatılı çocuk bakıcı veya eve yatılı bebek bakıcı çalışmasını mümkün kılıyor olabilir. Çünkü, burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, bakıcı çalıştıracak ailenin, ikametinin toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olmaması gibi can alıcı etkenler vardır.

Bu önemli ayrıntılar dışında, anne ve babanın evdeki özel hayatlarının, ruh hallerinin, evde yatılı bakıcı çalıştırmayı gereksinimini doğurabilir. Bir önemli nokta da, yatılı çalışan bakıcılar, 6 gün 24 saat hizmet verdikleri için, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda bakıcı çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki yatılı bakıcı hizmetinin önemi;

Evdeki bakıcım yatılı bakıcı mı olmalı ? diyen ve eve bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Sizi düşündüren, tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için ve doğru yönlendirme alabilmeniz için, 1991 yılından beri, Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, doğru desteği vermekteyiz.

Amacımız size, bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir bakıcı danışmanlık ajansı öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak. Danışmanlık hizmeti vererek, güvenilir ve tecrübeli bakıcılarla aranızda köprü olmamız için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
06.03.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: