Evime Bakıcı Arıyorum

İnsanlar evime bakıcı arıyorum dediklerinde, ne tür bakıcı aradıkları ve işin detayları çok önemlidir. Bakıcıyı, hasta bakımı için bakıcı mı? Yaşlı bakımı için bakıcı mı?, bebek bakımı için bakıcı mı arıyor? herşey bu ihtiyaca göre şekillenir. Bu haftaki yazımızda, bakıcıların ne tür sorumluluklarda çalıştığı detayının altını çizeceğiz.

Evime Bakıcı Arıyorum

Hasta Bakımı için bakıcılar nasıl çalışır?

 

Hasta bakıcılar, yatalak hasta bakımı ve ayakta hasta bakımı diye 2 şekilde çalışır. Aradaki fark, teknik bilgilere hakimiyet ve daha dikkatli hijyenik çalışmadır. Yatalak hastaya bakıcı, hastanın bedensel temizliğinden tutunda, hastanın yatak yarası oluşmaması için pozisyon değiştirme, mideden beslenme, solunum cihazına bağlı hastaya bakma gibi zor ve teknik bilgi gerektiren tüm sorumlulukları alarak çalışır. Ayakta hasta bakımı ise, daha çok can yoldaşı şeklinde çalışır ve hastanın kaliteli bir şekilde tüm günlük ihtiyaçlarını karşılar. Hasta bakımına bakıcı işe aldığınızda en önemli tavsiyelerimiz, hastanızın teşhisine göre çalışmış referanslı hasta bakıcı olması ve oturma izinli hasta bakıcı olmasıdır. Hastanın gece de yalnız kalmaması için, yatılı hasta bakıcı ile çalışmalısınız. Hasta bakıcılar, hastanın tuvalet, banyo, tırnak kesimi v.b kişisel bakımları yanı sıra, yemek ve evin günlük işlerine de yardımcı olurlar. Yatalak hastanın vücut ağırlığı ve hastalığın verdiği riskler göz önünde bulundurularak, hemşire hasta bakıcı olarak diplomalı hemşire ile de çalışabilir, 2 bakıcı ile de hastanın bakımını yürütebilirsiniz. Bütün bunlar hastanın konforu, doktorun tavsiyeleri ve bütçeniz ışığında da gelişecektir.

 

Yaşlı bakımı için bakıcılar nasıl çalışır?

 

Yaşlılar genellikle yalnız veya karı koca olarak yaşarlar. Belli bir yaşa kadar tek başlarına ihtiyaçlarını karşılayabilirler fakat belli fiziksel yorgunluklar, bazı rahatsızlıklar nedeniyle, evde yaşlı bakımına yardımcı hizmetleri almak zorunda kalırlar. Yaşlı bireyler, kimi zaman muhtaç duruma düştüklerini düşündükleri için, kimi zaman evde bir yabancı varlığını sürekli istemedikleri için, kimi zaman ise, boşuna masraf gibi gördükleri için, bakıcı yardımcı eleman istemez veya sürekli ertelerler. Maalesef ki, bizi aradıklarında, ya düşmüş bir yerlerde ciddi kırık çıkık durumda, ayağa kalkamaz durumda veya yardımsız asla yaşayamaz duruma kaldıklarını görüyoruz. Bu nedenle, yaşam kalitesi bozulmadan, evde yaşlı yaşlı bakıcısı olarak, yaşlı bakım hizmetine yardımcı almanızı öneriyoruz. Yaşlı bakıcısı, yaşlının birçok günlük ihtiyacını karşılar, hayatını kolaylaştırır ve adeta ebeveynlik yapar. Yaşam kalitesi artan yaşlının zamanla öz güveni ve motivasyonu artar. Yaşlıya yardımcı elemanlar, evin temizliği, alışveriş, seyahat, yemek, ilaç takibi, kişisel bakım ve buna benzer tüm ihtiyaçları karşılarlar. Yaşlı bakımına yardımcı, muhakkak referanslı yaşlı bakıcısı ve oturma izinli yaşlı bakıcısı olmak zorundadır. Yaşlının yaşına ve fiziksel durumuna göre, gecede yalnız kalmaması için, yatılı yaşlı bakıcısı öneriyoruz.

 

Bebek bakımı için bakıcılar nasıl çalışır?

 

Evde bebek bakıcısı ile çalışmak için, önce doğru ve kurumsal bakıcı danışmanlık firması ile çalışmalı ve doğru bebek bakıcısı seçimi yapmalısınız. Evdeki bebek bakıcısından istediğiniz iş tanımını belirlemelisiniz. Çalışan anne iseniz, önceliğiniz her koşulda bebeğin tüm bakımı olmalı ve ev işlerini minimum noktada, sadece bebek uyuduğunda yemek ve basit toparlama olarak istemelisiniz. Eğer evde ve çalışmayan anne iseniz, evin yanında ev işlerine destek de isteyebilirsiniz. Fakat bu durumda, çalıştığınız kişi profesyonel bebek bakıcısı değil, anne yardımcısı bakıcı olur. Yani, sizin yönlendirmenizle işleri yürütecek bir bakıcı olur. Çünkü profesyonel bebek bakıcısı hem bebek bakımı hem de tüm evin işi diye sorumluluk almazlar. Bebek bakımı ağırlıklı çalışmayı tercih ederler.

 

Şimdi sizlere, Anadolu yakasında Evime bakıcı arıyorum hizmet semtlerimizden bazılarını paylaşalım;

 

Evime bakıcı arıyorum Kadıköy

Evime bakıcı arıyorum Altunizade

Evime bakıcı arıyorum Acıbadem

Evime bakıcı arıyorum Erenköy

Evime bakıcı arıyorum Kozyatağı

Evime bakıcı arıyorum Moda

Evime bakıcı arıyorum Göztepe

Evime bakıcı arıyorum Fenerbahçe

Evime bakıcı arıyorum Feneryolu

Evime bakıcı arıyorum Ataşehir

Evime bakıcı arıyorum Ümraniye

Evime bakıcı arıyorum Çekmeköy

Evime bakıcı arıyorum Sancaktepe

Evime bakıcı arıyorum Çamlıca

Evime bakıcı arıyorum Suadiye

Evime bakıcı arıyorum Bostancı

Evime bakıcı arıyorum Maltepe

Evime bakıcı arıyorum Kartal

Evime bakıcı arıyorum Pendik

Evime bakıcı arıyorum Kurtköy

Evime bakıcı arıyorum Üsküdar

Evime bakıcı arıyorum Küçükbakkalköy

Evime bakıcı arıyorum Beykoz

Evime bakıcı arıyorum Kavacık

Evime bakıcı arıyorum Kandilli

 

Avrupa yakasında Evime bakıcı arıyorum hizmet semtlerimizden bazıları;

 

Evime bakıcı arıyorum Levent

Evime bakıcı arıyorum Sarıyer

Evime bakıcı arıyorum Tarabya

Evime bakıcı arıyorum Etiler

Evime bakıcı arıyorum Ulus

Evime bakıcı arıyorum İstinye

Evime bakıcı arıyorum Zekeriyaköy

Evime bakıcı arıyorum Yeniköy

Evime bakıcı arıyorum Şişli

Evime bakıcı arıyorum Beşiktaş

Evime bakıcı arıyorum Taksim

Evime bakıcı arıyorum Beyoğlu

Evime bakıcı arıyorum Kağıthane

Evime bakıcı arıyorum Kemerburgaz

Evime bakıcı arıyorum Eyüp

Evime bakıcı arıyorum Göktürk

Evime bakıcı arıyorum Gaziosmanpaşa

Evime bakıcı arıyorum Zeytinburnu

Evime bakıcı arıyorum Bakırköy

Evime bakıcı arıyorum Ataköy

Evime bakıcı arıyorum Yenibosna

Evime bakıcı arıyorum Halkalı

Evime bakıcı arıyorum Florya

Evime bakıcı arıyorum Yeşilköy

Evime bakıcı arıyorum Yeşilyurt

Evime bakıcı arıyorum Bahçelievler

 Evime bakıcı arıyorum Ortaköy

Evime bakıcı arıyorum Bebek

Evime bakıcı arıyorum Nişantaşı

 

Evime Bakıcı Arıyorum

 

Berkay danışmanlık insan kaynakları olarak, 33 yıldır aynı adreste, ev hizmetlerine eleman temini yapmaktayız. İhtiyacınıza uygun bakıcıyı sizler için araştırıyor, referanslarını kontrol ediyor ve sizlerle görüştürüyoruz. Evime güvenilir bakıcı arıyorum diyorsanız, yatılı bakıcı ve gündüzlü bakıcı elemanlarımız için, bizi arayın.

 

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz- 10.10.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: