Evime Yabancı Bakıcı Arıyorum

Bakıcı arayanlar, günümüz koşullarında, çoğu zaman yabancı bakıcılardan hizmet almayı tercih ediyor. Bu tercihin birçok nedeni arasında en önemlileri; daha uygun ücretli bakıcılar olması, yatılı yabancı bakıcı olarak çalışabilmeleri, esnek izin günlerinde ve saatlerde çalışabilen gündüzlü yabancı bakıcı olarak çalışabilmeleri, seyahatlerde ve yaz tatillerinde aileye eşlik edebilmeleri, birçoğunun kendi ülkesinde üniversite mezunu olup, eğitimli yabancı bakıcı olması gibi, sebeplerdir. Bu hafta, evime yabancı bakıcı arıyorum diyen işverenler yönelik yazımızı, sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Peki Yabancı bakıcılar, hangi ihtiyaçlara yönelik çalışıyorlar;

Yabancı bebek bakıcısı, yatılı yabancı bebek bakıcısı, gündüzlü yabancı bebek bakıcısı olarak çalışabiliyorlar.

Yabancı yardımcı bakıcı, yatılı anne yardımcısı, gündüzlü anne yardımcısı olarak, hem ev işlerine yardımcı olabiliyor, hem de bebek bakımı konusunda anneye destek verebiliyorlar.

Yabancı Yaşlı bakıcısı, yatılı yabancı yaşlı bakıcısı, gündüzlü yabancı yaşlı bakıcısı olarak çalışıp, yaşlıların günlük ev işlerine yardımcı olup, günlük tüm ihtiyaçlarına destek verirler.

Yabancı hasta bakıcısı, hasta bireylerin, ilaç takibi, kişisel bakımları, günlük yaşamsal ihtiyaçlarını karşılarlar. Birçok yabancı yaşlı bakıcısı, kendi ülkesinde sağlık sektöründe çalışmış ve bir takım teknik bilgilere sahip olabiliyor. Hasta bakıcılar daha çok, yatılı yabancı hasta bakıcı olarak çalışıp, tercihen gündüzlü yabancı hasta bakıcı olarak da, hizmet verebilir.

Yabancı bakıcı işe almadan evvel;

İkamet izninin olup olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Bu şekilde, yeri yurdu belli olur ve sabıka kaydı verebilirler. Yabancı bakıcılarda önemli diğer bir konu ise, daha önce en az 2-3 yıl aynı ailede, istikrarlı çalışmış, referanslı yabancı bakıcı olmasıdır. Bakıcının daha önceki tecrübesi, sizin ihyiyaç duyduğunuz alanda olmalıdır.

Örneğin;

Bebek bakımı için yabancı bakıcı arıyorsanız, daha önce bebek bakmış tecrübeli yabancı bakıcı olmalıdır.

Yaşlı bakımı için yabancı bakıcı arıyorsanız, daha önce yaşlı bakımı yapmış, yabancı yaşlı bakıcısı olmalıdır.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, 33 yıldır bakıcı danışmanlık şirketleri arasında, en güvenilir ve kaliteli bakıcılık hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Evime yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-15.02.2021 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: