Gece Çocuğuma Bakacak Güvenilir Bakıcı

Bebeğine bakıcı arayan arayan aileler, gece çocuğuma bakacak güvenilir bakıcı derken, geç mesailerde eve döndükleri veya gece çalıştıkları için, gece gündüz olmakla beraber, yatılı çocuk bakıcısı arayışına girerler. Diğer türlü, sadece gece bebek bakıcısı diye bir bakıcı durumu söz konusu değildir. Bu aslında, bebeğimin bakımına gece de destek verebilecek, yatılı bebek bakıcısı anlamına gelir.

Gece Çocuğuma Bakacak Güvenilir Bakıcı

Gece Çocuğuma Bakacak Güvenilir Bakıcı; Gece bebeğin bakımında destek ne anlama gelir;

Yatılı bebek bakıcısının görevleri arasında, gece bebek bakımında anneye destek vermektir. Özellikle, anne gece çalışıyor(doktor olup gece nöbeti, uçak kabin memuru olup uçuşlar, restoran veya eğlence merkezi işletmecisi, sık seyahatleri olan iş kadını gibi) ise veya, sabahın çok erken saatlerinde işe gitmek zorunda ise, gece bebeğin bakında desteği çok önemlidir.

Çünkü, gece bebeğin beslenmesi ve altının değişmesi gibi durumlarda, bebeğin ayına göre, sık sık uyanmak söz konusu olmaktadır.
Bu gibi durumlarda, gece bebeğin bakımını yapan bakıcının, gün içerisinde bebek uyurken dinlenmesi mümkündür. Fakat, annenin böyle bir şansı yoktur. Elbetteki bu durumlarda, güvenilir çocuk bakıcısı, tecrübeli çocuk bakıcısı olması çok daha önem kazanır.

Gece bebeğin sorumluluğunu alan yatılı bebek bakıcısının dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Çocuğun tüm bakım sürecinin sorumluluğunu alıp, anne ve babanın kural ve izni dahilinde sürdürür, çocuğun zihinsel ve fiziksel tüm gelişimini güvenilir, tecrübeli ve sevgi içinde yönetir.
  • Çocuk bakımı ile ilgili A’dan Z’ye her şeyinden, yani beslenmesinden, yemeklerinden, banyosundan, tırnak kesiminden v.b. birçok ihtiyacından sorumludur.
  •  Çocuğun duygusal gelişimi için, sevgi ve saygı içerisinde, bağ kurabilecek yapıda davranır.
  • Çocuğun gün içerisindeki bakımını ve gece bakım süreci ile ilgili tüm süreci, annenin direktif ve bilgisi dâhilinde düzene sokar ve rutinini devam ettirir.
  • Bebeğin hijyenik bir şekilde bakılmasını üstlenir, kendi kişisel temizliğine de dikkat eder. Gerek hal ve davranışlarıyla, gerekse konuşmaları ve hareketleriyle, çocuğa rol model olabilecek kişiliğe sahip, profesyonel yatılı çocuk bakıcısı olmalıdır.

Sevgili anneler, gece çocuğuma bakacak güvenilir bakıcı arıyorum diyorsanız, sağlıklı, huzurlu ve güvenilir bebek bakıcısı ile çocuğunuzu büyütmek istiyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

25.09.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: