Gündüzlü bakıcı ücretleri 2020

Berkay Danışmanlık olarak, referanslı bakıcı ve tecrübeli bakıcı pörtföyümüzle ,  28 yıldır, İşkur izinli danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu haftaki yazımızda, gündüzlü bakıcı ücretleri 2020  ile ilgili, ortalama olarak ücret bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Önemle belirtelim ki, bakıcılık yapmak, güven ve tecrübe ile ayrılmaz bir bütündür. Can emanetinin geri dönüşü yoktur. Hata ve yanlışa yer yoktur.

Bu nedenle, daha önce bakıcılık yapmış, yeterli deneyime sahip, tecrübeli bakıcı olmak zorundadır.

Gündüzlü bakıcı ücretleri 2020

Hafta içi 5 gün çalışacak gündüzlü bakıcı ücretleri 2020

İstenilen mesai saatlerinin uzunluğu ve beklediğiniz esneklikler ücretin miktarını etkilediği gibi, sorumluluğunu alacağı durumun şartlarıda ücreti etkilemektedir. Gündüzlü bakıcının donanımı, eğitimi, referans kalitesi de, beklentileriniz karşılığında ücretler değişmektedir.

09.00- Akşam 17.00-18.00 veya maksimum sabah 08.00-19.00 saatlerinde çalışacak, gündüzlü bakıcı ücreti, ortalama 3000.00tl ve üstü civarındadır. Bu bakıcılar, ailenin ev içerisinde yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve bu iş tanımında daha önce çalışmış, referanslı bakıcı bayanlar olmaktadır. 

Örneğin;

İşverenlerin talepleri, çocuk bakıcısı arıyoruz, bebek bakıcısı arıyoruz, gündüzlü anneye yardımcı bakıcı, evde yaşlı bakımına bakıcı, evde hasta bakımına bakıcı gibi talepler şeklinde değişmektedir. Bu bakıcıların tecrübelerinde, daha önce, benzer şekilde çalışıp çalışmadıklarına dikkat ediyoruz.

Yarım gün bakıcı ücretleri 2020;

Evden çalışan veya esnek saatlerde çalışan ebeveynler, anneanne, babaanne desteği alanlar için, çalışma saatleri biraz daha esnek olabilir. İşverenlerin yarım gün bakıcı tercih etmelerinin nedeni genellikle, okula giden çocuk veya çocuklarının karşılanması ve ev işlerinin yapılması gibidir. Ayrıca, bazı ev hanımları, bebeğine bakarken, gerek ev işlerine, gerekse bebek konusunda yardımcı olabilecek bakıcı ile çalışmak isterler. Öğlen 13.00- Akşam -18.00 veya 19.00 saatlerinde çalışacak, yarım gün bakıcı ücreti, ortalama 2500 tl ve üstü civarındadır.

Bakıcının eğitimi ve referansları ücrete etki etmektedir. Ayrıca, haftanın 6 günü çalışacak gündüzlü bakıcı olması ve mesai saatleri de, ücretlendirmede, 5 gün çalışanlardan farklılık yaratır.

Örneğin;

Çocuk gelişimi mezunu gündüzlü bakıcı fiyatları, çocuk gelişimi ile ilgili eğitim ve sertifikaları olan bakıcı, yeni doğan gündüzlü bebek bakıcısı fiyatları gibi, eğitimli bakıcıların fiyatları, aileler ile karşılıklı görüşme ve anlaşma ile belirlenebilir. Bu tarz taleplerde, çocuğun ihtiyaçları ve ailenin beklentileri bakıcının özelliklerini belirler.

Biz, Berkay danışmanlık olarak, bizimle iletişime geçen işverenlerin beklentilerini detaylıca öğreniyoruz. Beklentilerine cevap verebilecek, güvenilir ve uzun vadeli çalışabilecek bakıcılar temin etmek için, titiz bir çalışma yapıyoruz. Bunun neticesinde, işverenin vereceği ücretinde, çalışacak olan bakıcıyı mutlu etmesi çok önemlidir. Bütçe olarak, bakıcının mutlu ve uzun vadeli çalışmasını karşılamayacak ücretlerle yol almayı tercih etmiyoruz.

Çünkü, en baştan pürüzsüz ve iki tarafında mutlu başlaması çok önemlidir. 28 yıllık bilgi ve deneyimimizle, bakıcı arıyorum diyen ve gündüzlü bakıcı ücretleri 2020 konusunda, detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

25.03.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: