Güvenilir Bir Bakıcı Hizmeti Almak Neden Önemlidir?

İhtiyacı olan herkes, güvenilir yatılı bakıcı veya gündüzlü bakıcı ile çalışmak ister. Bunun içinde, sektörde uzun yıllardır var olan, köklü ve kurumsal bir bakıcı şirketi ile yol alır. En sevdiklerimiz emanet ederken, gözü arkada kalmadan hareket etmek, en önemli amaçlarıdır. Bu haftaki konumuzu, bakıcı hizmeti alırken, güvenilir bir bakıcı hizmeti almak neden önemlidir? şeklinde hazırladık.

Güvenilir Bir Bakıcı Hizmeti Almak Neden Önemlidir? 

 • Güvenilir bakıcı firması ile çalışmanın ilk faydası, sizin neden yardım istediğinizin farkında olarak, çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan referanslı bakıcı olmadığını bilir.

 

 • Sizin zaman ve imkan bulamadığınız, güvenlik araştırmalarının yapılmış olmasını, yeterli deneyimi olan tecrübeli bakıcı olması gibi şartlar için başvurduğunuzu bilir.

 

 • Bakıcı hizmeti almak için, uzun yılların verdiği kaliteli bakıcı portföyüne sahip, firmadan danışmanlık hizmeti almalısınız.

 

 • Daha önce yol aldığınız bakıcı şirketleri, gereken özeni göstermedi ve mağdur olduğunuz için, hizmetinin devamında çizgisini bozmayan güvenebileceğiniz danışmanlığı almak istiyorsunuz.

 

 • Çok kişi görmek demek, doğru bakıcıyı buldunuz anlamına gelmez. Ayrıca çok kişi görüp yoruldunuz, çünkü anlatmaya çalıştığınız anlaşılmamış veya sizi dinlememişler. Alakasız insanlarla mülakat yapmak istemiyorsunuz.

 

Bebek Bakıcısı hizmeti alırken en önemli beklentilerinize gelirsek;

 

 • Bebek bakıcısı, sadece bebeğe bakmaz, sadece bebeğin öz bakımı yeterli değil, artık çağımızın çocukları hızlı öğreniyor ve çok akıllı yönlendirmek gerekiyor.
 • Bebek bakıcısı ile mesafe ve saygı ilişkisi kurmak istiyorsunuz. Profesyonellikten uzak, üslupsuz, bilgisiz, yetersiz insanlarla muhatap olmak istemiyorsunuz.
 • Her anne baba gibi, bebeğinizi çok seviyorsunuz, onun için çalışıyor ve gelecek planlarını sağlam temellerde kurmak istiyorsunuz. Özgüveni olan, ayakları yere sağlam bana, saygıdeğer, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir birey olarak yetiştirilmesini istiyorsunuz.
 • Pozitif enerjisi yüksek ve günümüz yeniliklerine açık, bebeğinize, istediğiniz düzende hareket edip, bebeğin yemek düzenini, bebeğin uyku düzenini sağlayacak, bebeğin eğitiminde katkıda bulunacak, bebeğin gelişiminde bilgili bebek bakıcısı ile çalışmak istiyorsunuz.
 • Kendi becerilerine sahip, sosyal ve özgüveni olan çocuk yetiştirmek istiyorsunuz.
 • Gözünüz arkada kalmadan bebeğinizi emanet etmek istiyorsunuz.
 • Sakin, sabırlı, sevecen, çocukla gerçekten mutlu olan, anaç ve vicdanlı bir bebek bakıcısı ile çalışmak istiyorsunuz.

 

Evde yaşlı bakıcısı ve evde hasta bakıcısı hizmeti almak başlı başına önemli bir sorumluluktur;

 

Yaşlı bakıcısı veya hasta bakıcısı ayrı önemli sorumluluklar olsada, temelde vicdan, merhamet, saygı ve uyum, bakıcıda olması gereken, önemli temel taşlardır. Yaşlı ve hasta bireyler, öncelikle saygı beklerler. Yalnız kaldıkları anlarda, can yoldaşı olunmasını ve karşılıklı anlayış isterler. Bakıma muhtaç oldukları için, hizmet eden kişinin güler yüzlü davranıp, ikaza gerek kalmadan görevlerini yerine getirmesini isterler. Evin temizliği, alışverişi, sağlıklı yemekler hazırlanması ve kişisel bakımına destek olunmasını isterler. Kullandığı ilaçları varsa, düzenli takibi yapılsın isterler. Yaşlı ve hastalar, hassas ve duyarlıdırlar. Alışkanlıkları ve sezgileri güçlüdür. Huzurlu bir biçimde yaşayıp, bakıcının hayatını kolaylaştırmasını beklerler.

 

Güvenilir Bir Bakıcı Hizmeti Almak Neden Önemlidir?

 

1991 yılından, bu zamana kadar, Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, yatılı bakıcı, gündüzlü bakıcı ve ev işlerine yardımcı gibi personel temini konularında hizmet vermekteyiz. Yasalara uygun hareket edip, iş bulacağımız adayların güvenlik araştırmalarını yapıyoruz. Referansı olmayan adaylarla asla çalışmıyoruz. Tecrübenin ve güvenin önemini bilerek, bu haftaki yazımızın konusunu, güvenilir bir bakıcı hizmeti almak neden önemlidir? Konusunu kaleme aldık. Güvenilir bebek bakıcısı arıyorum, güvenilir yaşlı bakıcısı arıyorum, güvenilir hasta bakıcısı arıyorum ve güvenilir yardımcı arıyorum diyorsanız bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-24.08.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: