Hastama gece gündüz bakacak bakıcı arıyorum

Hasta yakınları, hastama gece gündüz bakacak bakıcı arıyorum ihtiyaçlarında, hastalarına hem gece bakabilecek, hemde gündüz bakabilecek, yatılı hasta bakıcı aradıklarını ifade ederler. Çünkü, hastalarının, yalnız kalmaması ve sürekli yanında birinin bulunması, hastanın güvenliği için çok önemlidir.

Hastama gece gündüz bakacak bakıcı arıyorum

Hastama gece gündüz bakacak bakıcı arıyorum diyen hasta yakınının beklentileri şu şekildedir;

*Hastasının, ilaç saati, tuvalet ve banyo ihtiyacı, kıyafet temizliği, yemeğinin hazırlanması ve yedirilmesi gibi öz bakıma dair tüm ihtiyaçlarının, gece ve gündüz yerine getirilmesi.

*Hastanın yaşadığı ortamın temiz ve hijyenik tutulması

*Hastada oluşan her türlü durumu, hastanın yakınları ile paylaşması

*Hasta ile ilgili olarak, doktorun tedavi çizgisine tamamiyle uyulması

*Hastaya, moral motivasyon verilip, can yoldaşlığı edilmesi.

*Yatılı hasta bakıcı, gecede hastanın bakımını üstlenir. Yatalak hastaya bakıcı veya felçli hastaya bakıcı olması durumunda, hastanın hijyeni ve enfeksiyon kapmaması için gerekli temizliğini yerine getirmelidir.

“Hasta bakıcı, hastada olağan dışı bir durumu gözlemlendiğinde, vakit kaybetmeden, hasta yakınları ve doktoru ile paylaşarak, iletişime açık olması çok önemlidir”

Özellikle, evde yatılı hasta bakıcı olması gereken teşhislerden bazıları;

Alzheimer hastalığı, demans hastalığı, parkinson hastalığı, şeker hastalığı, yüksek tansiyon hastalığı, felçli hastalar, yatalak hasta, kemik erimesi, görme azlığı yaşayan yaşlılar, yürüme güçlüğü geçiren yaşlılar, protezli yaşlılar, kalça kırığı olan yaşlılar gibi, hastaların yakınları, hastama gece gündüz bakacak bakıcı arıyorum ihtiyacında olurlar.

28 yıllık evde hasta bakımı hizmeti veren danışmanlık firması olarak, hasta bakıcı arıyorum diyen herkesin yanındayız.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi

23.10.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: