İşverenlerin danışmanlık şirketi seçimi

Ev işlerine yardımcı bayan ve bakıcı bayan arayan tüm ihtiyaç sahipleri için, işverenlerin danışmanlık şirketi seçimi konusunda en kısa ve net cevabımız; Güvenilir, uzun yıllara referanslarıyla işe profesyonelliğini kanıtlamış, vizyonu düzgün  birikimi olan, iş ahlakına sahip, belli bir çizgiye ve vicdana sahip, İşkur yasalarına ve mevzuatlarına uygun çalışan , evinizi ve tüm aile bireylerinizi kendi ailesi gibi gören, empati yapabilen, iyi hizmetin devamlılığını sağlayan ve en önemlisi canınızı ve malınızı emanet edeceğiniz uzun vadeli çalışacak, yardımcı bayanları ve bakıcı bayanları size sunacak danışmanlık şirketi olmalıdır.

danışmanlık şirketi seçimi

İyi danışmanlık şirketinde olması gereken özellikler;

Danışmanlık şirketi nedir ? tanımını yapmak gerekirse, İnsanların hayatlarının her evresinde, yaşadıkları duruma göre gereksinimleri olan, çeşitli dallarda ve şekillerde olan, insan iş gücü ve yeteneği ile ilgili olan ev işlerine yardımcı, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, hasta bakıcısı ve yaşlı bakıcısı ihtiyaçları için, profesyonel bir şekilde, kurumsal çatı altında hizmet aldıkları aracı kurum olarak, bakıcı bulma ve yardımcı bulma sektöründe faaliyet gösteren firmaya danışmanlık şirketi denir.

İyi danışmanlık şirketi, sizin neye ihtiyaç duyduğunuzu bilmesi gerekir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı ev işlerine bayan veya referanslı bakıcı olmadığını bilir.

Ev hanımısınız, bebeğiniz ve ya çocuklarınız olabilir. Hem evinizin işleri, hem çocuklarınız ile ilgili tüm sorumluluklar sizi aşırı derece de yıpratmaya ve yormaya  başlamış olabilir. Bu nedenle, ev işlerine yardımcı arıyorum diyen aileler, en iyi danışmanlık şirketi seçimi yapmak ister.

Tam da bu noktada işverenlerin danışmanlık seçimi nasıl olmalıdır? sorunuza yardımcı olmaya çalışalım isteriz.

* En iyi danışmanlık şirketi olarak,  sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı yardımcı veya referanslı bakıcı olmadığını bilir.

* İnsanlar ev hayatlarının düzeni veya iş hayatlarının koşuşturmaları sebebiyle yardımcı bayan ihtiyaçlarını sağlam ve güvenilir danışmanlık şirketi ile yola çıkarak çözmek isterler. Çünkü iş göstermeye veya öğretmeye vakit ve sabırları yoktur. Bir şeyi bir kere anlattıklarında yardımcını anlamasını ve uygulayacak kapasite de yardımcı bayan olmasını isterler. Bu neden ile en başta  yardımcı arayanların danışmanlık seçimi nasıl olmalıdır?  diye düşünerek araştırmaya başlarlar.

Danışmanlık şirketi seçimi


*
Yardımcı danışmanlık şirketi seçimi için, ajansın kaç yıllık bir ajans olduğuna ve İşkur’a bağlı resmi mevzuatlara uygun bir yardımcı danışmanlık şirketi olup olmadığını araştırmalı ve emin olmalısınız.

*En iyi danışmanlık şirketi, yaşlınız için, çevrenizde bu işi kotaracak bir yaşlıya yardımcı bayan veya hastanız için hasta bakımına yardımcı bayan bulamadığınızın farkındadır. Yaşlı bakıcı danışmanlık şirketi ve hasta bakıcı danışmanlık şirketi arayanların yardımcı bayan danışmanlık şirketi seçerken aşağıdaki tüm bilgilere hakim ve bu özelliklere sahip  yaşlı bakımı hizmeti veren danışmanlık şirketi olması çok önemlidir.

*Yaşlı yakının veya hasta yakının, ihtiyaç duyduğu bakıcı bayan özelliklerini iyi dinlemeli ve anlamalıdır. İhtiyaç sahiplerinin beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak tecrübeli bakıcı bayan hizmeti veren bir bakıcı danışmanlık şirketi olmalıdır. Yaşlının fiziki durumuna, hastalığının seyri ve ilerleyişine göre yaşlı bakıcısında şu tecrübelerin olup olmadığına dikkat etmelidir.

* İnsanlar ya ev işleri için yardımcı bayan, konusunda, canını ve malını emanet edecekleri kişiyi seçmeden önce, iyi danışmanlık şirketi seçmek zorundadırlar. Çünkü güvenilir bakıcı bayan olması ve tecrübeli bakıcı bayan ile ilgili araştırmaların tam anlamıyla yapılmış ve işin içeriğine uygun bakıcı bayan olması şarttır.

*Yardımcı danışmanlık şirketi ile yaptığınız görüşmeler ve referans araştırmalarıyla ilgili ve de en önemlisi yapacağınız hizmet sözleşmesi ile ilgili her şeyi sorgulayıp bilmelisiniz.

*Yardımcı danışmanlık şirketi; gerek sizinle görüştürdüğü adayların nitelikleri ile gerekse bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetlerinin devamı konusunda sizi tatmin etmek zorundadırlar. Ayrıca sizin ihtiyacınıza uygun olarak, yaşam kaliteniz için; yardımcı bayan şirketi, yatılı yardımcı bayan veya gündüzlü yardımcı bayan portföyleri de hazır olmalıdır.

İstanbul’da danışmanlık şirketi olarak; yardımcı bayan arıyorum diyen tüm ihtiyaç sahiplerinin, yardımcı şirketi İstanbul, kurumsal ve profesyonel anlamda 33 yıllık, kaliteli eleman portföyümüzle hizmetinizdeyiz.

Yasalara uygun; İşkur’a bağlı Danışmanlık şirketi olarak, işverenlerin danışmanlık şirketi seçimi yaparken başvuruları genelde, bebek bakıcısı arıyorum, çocuk bakıcısı arıyorum, dadı arıyorum, yardımcı arıyorum, bakıcı arıyorum, yaşlı bakıcısı arıyorum, hasta bakıcısı arıyorum, villaya karı koca çift arıyorum, yazlık için yardımcı arıyorum, aşçı arıyorum, özel makam şoförü arıyorum diyen tüm ihtiyaç sahibi işverenler en iyi danışmanlık şirketi olarak bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
10.08.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: