İyi bakıcı nasıl bulunur ?

İyi bakıcı nasıl bulunur? diye düşünen ve soran aileler için, Berkay Danışmanlık olarak, kurumsal bir titizlikte ve çizgide, sizlere kılavuz olmak en büyük hedefimiz olarak bu bloğumuzu oluşturduk.

Öncelikle çocukları seven, görünüşü düzgün, konuşması düzgün, sakin, özel hayatında problem olmayan, sigara kullanmayan, referanslı bakıcı aradığınızı biliyoruz. Daha öncesinde etrafınızda, tanıdıklarınızda veya sizi anlamayıp saçma sapan adaylarla tanıştıran profesyonellikle alakasız bakıcı şirketi ile kötü tecrübeler yaşamış da olabilirsiniz. Gerçek anlamlarda bakıcılığı meslek olarak gören, bebek bakımı yapmış bakıcı, çocuk bakımı yapmış bakıcı, referans mutlaka verebilen, bakıcı arıyorum dediğinizi düşünerek burada olduğunuzu tahmin ediyoruz.Sizlere bazı başlıklarla nasıl en iyi bakıcı ile en uygun ve sağlam adımlarla tanışırsınız 28 yıllık bir kurumsal bakıcı firması olarak anlatmak isteriz.

İyi bakıcı nasıl bulunur ?

Aileler bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı arayışına geçmeden, hayatlarındaki yoğunluğu, mesaileri, seyahatleri, sosyal hayatları ve tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdırlar. Bunları değerlendirip gerçek ihtiyaçların bebek bakıcısı arıyorum, yatılı bebek bakıcısı arıyorum, gündüzlü bebek bakıcısı arıyorum, anne yardımcısı arıyorum, yardımcı bakıcı arıyorum, yatılı dadı arıyorum, gündüzlü bakıcı arıyorum, yatılı bakıcı arıyorum gibi ne tarz hizmete ihtiyaçları var karar vermelidirler.

  Bakıcıları, gündüzlü bakıcı, yatılı bakıcı, par-time bakıcı, yarım gün bakıcı, eğitimli bakıcı, yabancı bakıcı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı olarak ayırabiliriz.

Gündüzlü bakıcı nasıl olmalıdır? Gündüzlü bakıcı nasıl bulunur?

Öncelikle çocuk bakıcısında aradığımız özellikler her zaman tecrübeli bakıcı olması çok önemli bir detay, “kendi çocuğuma baktım bir başkasının çocuğuna bakarım” bu bizim için çok da önemli bir kriter değildir. Başkasının çocuğunun sorumluluğunu almış kişiler çocuk bakımı konusunda sistemli ve bilgi donanıma sahip kişiler olup, çocuğun beslenmesi ve eğitimi konusunda destek verebilecek kişilerden oluşturmaktadır.Çocuk bakıcısı oyunla çocuğunuza eğitim verebilecek, kitap okuması, lego, hamur oyunları ve buna benzer günlük çocukla aktiviteler  yapabilecek bilgi ve deneyime sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Dikkatli ve düzenli olması da önemli bir ayrıntıdır.

Kendi kişisel temizliğine de önem veren, çocuğu  yönlendirecek, doğru  el yıkama ve  doğru diş fırçalama alışkanlıkları kazandıracak, sadece evde eğitim değil parkta da özgüvenli çocuk ve sosyal çocuk olması çok önemlidir. Bu konuda çocuk bakıcısı sağ duyulu olarak çocuğu destekleyecek niteliklere sahip kişilik ve beceride olmalıdır. Çocuğunuza sevginin yanı sıra güven de hissettiren tutarlı kişiliğe sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Her anne baba çocuğunun kendisi ve çevresine faydalı birey olmasını arzu eder. 0-6 yaş okul öncesi eğitim döneminde bilinçli yetişmesi çocuğunuzun gelecekteki yapı taşlarını oluşturmakta olup, özgüvenli mutlu bir birey oluşumuna da etkili olacaktır.Her şey çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için.

Gündüzlü bakıcı nasıl bulunur diyorsanız,

En doğru hareket kurumsal bir bakıcı firması ile çalışmanız olacaktır. Ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli husus bu konularda kapasiteli ve akıllı çocuk bakıcısı ile çalışmaları olacaktır. Çocuk bakıcısı işe almadan önce tüm güvenlik araştırmalarından geçmiş olması, çocuğunuzu bakıcı ile rahatça parka göndermenizi de rahatlatacaktır. Çocuğunuza özgüven sağlayacak ve mutlu bir çocuk olarak büyütecek pozitif hayat görüşünde sahip bir bakıcı olmalıdır .Bu durumu en sağlıklı sağlayabilme ve yönetebilmek için kaliteli bakıcı ajansı ile çalışmalısınız.

Gündüzlü bakıcı nasıl olmalıdır? Diye sorduğunuz da, yukarıda bahsettiğimiz yeterlilik önceliklerinden sonraki en önemli durum, çocuğun öz bakımı ile ilgili en doğru şekilde yapmış referanslara sahip olmasıdır.

Bakıcı işe almak için en doğru zaman;

Anne ve babalar bebeğime bakıcı arıyorum veya çocuğuma bakıcı arıyorum dediklerinde çalışan anne ve baba bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalıdır.

Kendilerine en uygun tarihi iyi düşünerek hareket etmelidir.Genelde doğumdan  bakıcıyı başlatmak doğru bir adımdır.Böylelikle anne, tedirgin ve güven sorunu yaşıyorsa, bebek doğumu gerçekleşmeden önce  bebek bakıcısı adayını iyice tanıyıp, kimyaların tutmasını sağlanacaktır.

Anne doğum yaptıktan sonra, önce aile büyükleri ve yakınları seferber olacaktır.Bu seferlik, çalışıyorsanız sizi son dakikaya bırakmamalıdır. Bazı bebek bakıcısı arıyorum diyen ailelerin, aile büyükleri  ve yakınları gibi bir şansı olmayabilir.

Kariyerlerine devam etmek isteyen anneler,çalışarak daha mutlu bir rol model anne olacağına inanan anneler,bebek bakımı yada çocuk bakımı için bir aile yakını şansı olmayan aileler için, çalışan anne ve baba bebek bakıcısını ne zaman işe başlatmalıdır sorusunu en erken düşünmeleri gereken ailelerdir.Her olasılığı düşünüp en erken ve en ihtiyaçları olduğu doğru zamanda bebek bakıcısı ile çalışmaya başlamak gereklidir.

Gündüzlü Bakıcı Seçimi:

*Aile gündüzlü bakıcı ile görüşme yapmadan önce ihtiyaçları ve beklentileri olan tüm esneklik, izin, seyahat gibi durumları önceden belirlemelidir.

*Aile gündüzlü bakıcı ile görüşme yaparken, çalışan bir aile ise, istedikleri mesaiyi belirleyerek yola girmelidirler. Annelerin süt izni veya başka esnekliğine göre mesai belirlememelidir.

*Aile tecrübeli bakıcı nasıl bulunur dediklerinde, bu arayışlarına girmeden, bebeği ya da çocuğu ile ilgili özel bir durumu varsa ( fiziksel veya zihinsel ) bu durumu tam anlamıyla yönetebilecek bir bakıcı ile anlaşmalıdır.

*Eğer aradığınız, tecrübeli bebek bakıcısı, tecrübeli çocuk bakıcısı, eğitimli bakıcı, çocuk gelişim mezunu bakıcı gölge öğretmeni bakıcı, oyun ablası bakıcı,  gibi ise, bu donanımlara sahip ve  önceki referansları da bunlara yönelik çalışmış bir bakıcı hizmeti veren bakıcı olmalıdır.

Yatılı bakıcı nasıl olmalıdır? Yatılı bakıcı nasıl bulunur?

Yoğun iş temposunda çalışan, sık seyahat eden aileler yatılı bakıcı arıyorum diyerek bizimle iletişime geçtiklerinde, daha önce yatılı bakıcı olarak çalışmış tecrübeli yatılı bakıcı adayları olmalıdır.

Yatılı bakıcı gerekli durumlarda seyahat engeli olmayan ve ailenin (özel hayatında)sosyal hayatı gibi durumlarda anlaşma dışında esneklik gösteren bir yatılı bakıcı olması aile için önemlidir. Yatılı bakıcı, yatılı yardımcı, yatılı anne yardımcısı gibi hizmetleri, çalışmayan anneler için bir sağ kol niteliğinde değerlendiriyoruz. Yatılı çocuk bakıcısı ailenin uygun gördüğü anlaşma dahilindeki izin günlerinde iznini kullanır ve yazın yazlık durumlarında aile ile kalması da istendiğinde kalabilecek gibi bu işin detaylarını kabul eder. Olması uzun vadede çok önemli olacaktır. Eğer saatleriniz ve bütçeniz için uygun olan aday gündüzlü bebek bakıcısı ise; gündüzlü çocuk bakıcısı, gündüzlü yardımcı bakıcı olarak da hizmet verebilecek portföyümüz hazırdır.

Daha önce bir başka ailenin bebeğine bakmış, referanslı yatılı bakıcı, sigara kullanmayan, sevecen, dikkatli, tecrübeli yatılı bakıcı, bebeğin sadece karnını doyurup altını değiştiren değil; bebeğin ayına göre oyun kurabilen, görünüşü düzgün, konuşması düzgün, özel hayatında problemleri  olmayan, bebekle kaliteli zaman geçirecek, daha önce bebek bakımı konusunda sistemli, güvenilir yatılı bakıcı, hijyen kurallarını bilen, bebek bakımı, çocuk bakımı konusunda aile ile bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bebek bakımını seven ,prensip ve mesafelerini koruyan yatılı bakıcılar ile çalışmanızı öneriyoruz.

Yatılı bakıcı nasıl olmalıdır? Yatılı bakıcı nasıl bulunur?

Yatılı çocuk bakıcıları, daha öncesinde 0-6 yaş arası çocuk bakımı konusunda deneyimli bir bakıcı olmalıdır. Bebeğinizi anaokuluna hazırlık niteliğinde bebeğin zihinsel gelişimi, bebeğin fiziksel gelişimi ve bebeğin duygusal gelişimi gibi çok önemli konularda destek verebilen, eğitimli yatılı bebek bakıcısı,yatılı çocuk bakıcısı,eğitimli bebek bakıcısı, eğitimli çocuk bakıcısı, eğitimli oyun ablası, gölge öğretmen, çocuk gelişim mezunu bakıcı,dadı portföyümüzle ile de çalışmaktayız. Ailelere yardımcı olurken, her zaman bizim öncelik düşüncemiz  ‘’ben olsam bu bakıcıyı kendi bebeğim için alır mıyım?’’ sorusudur. Kendimize çok önemli  bu soruyu sorarak, her zaman, şartlar ne olursa olsun, insanlarla empati yapmayı bize ilke olarak edindirmiştir. Özellikle bizim gibi uzman danışmanlık hizmeti veren bazı meslekler için de bu çok önemlidir. Çünkü insan yetiştirmek çok büyük sorumluluk gerektiriyor.

Yatılı çocuk bakıcı nasıl bulunur ?
Yatılı çocuk bakıcısı
’ nın  özel hayatı da özenli ve düzenli olmalıdır. Kişisel hayatını aileye yansıtmamalı ve anlaşma yaptığı kurallar içerisinde işine devam etmelidir. Özellikle aile yakınlarından destek alamayan çocuk bakıcısı arıyorum, bakıcı arıyorum,yatılı bakıcı arıyorum diyen aileler için bu durum çok değerlidir.

Yatılı çocuk bakıcısı çalıştığı ailenin özel hayatına saygılı, mesafesini koruyabilen; aile mahremiyetine saygılı ve en önemlisi uyumlu bir şekilde aileyi sahiplenen bir yatılı çocuk bakıcısı olmalıdır.

Yatılı Bakıcı Seçimi:

Daha önce bir başka ailenin bebeğine bakmış, referanslı yatılı bakıcı,sigara kullanmayan, sevecen,dikkatli, tecrübeli yatılı bakıcı, bebeğin sadece karnını doyurup altını değiştiren değil, bebeğin ayına göre oyun kurabilen, görünüşü düzgün, konuşması düzgün, özel hayatında problemleri  olmayan; bebekle kaliteli zaman geçirecek, daha önce bebek bakımı konusunda sistemli, güvenilir yatılı bakıcı, hijyen kurallarını bilen; bebek bakımı, çocuk bakımı konusunda aile ile bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bebek bakımını seven ,prensip ve mesafelerini koruyan yatılı bakıcılar ile çalışmanızı öneriyoruz.

Yatılı çocuk bakıcısı’ nın özel hayatı da özenli ve düzenli olmalıdır. Kişisel hayatını aileye yansıtmamalı ve anlaşma yaptığı kurallar içerisinde işine devam etmelidir. Özellikle aile yakınlarından destek alamayan çocuk bakıcısı arıyorum, bakıcı arıyorum, yatılı bakıcı arıyorum diyen aileler için bu durum çok değerlidir.

Yatılı çocuk bakıcısı çalıştığı ailenin özel hayatına saygılı, mesafesini koruyabilen; aile mahremiyetine saygılı ve en önemlisi uyumlu bir şekilde aileyi sahiplenen bir yatılı çocuk bakıcısı olmalıdır.

En iyi yatılı bakıcı ile uzun vadeli bir şekilde, çocuklarınız ve evinizi sahiplenecek referanslı yatılı bakıcılar için; bizim gibi kurumsal yatılı bakıcı şirketi ile çalışmanızı öneriyoruz.

Bakıcı Nasıl Bulunur?

Ayrıca diğer aradığınız bakıcı hizmetleri için:

Yaşlı bakıcı arıyorum, hasta bakıcı arıyorum, yaşlı anneye bakıcı, hastaya bakıcı, yatalak hastaya bakıcı, demans hastasına bakıcı; Parkinson hastasına bakıcı, Alzehimer hastasına bakıcı, engelliye bakıcı gibi hizmet başlıklarında hizmet vermekteyiz.

Yaşlı bakıcısı veya hasta bakıcısı, konusunda deneyimli ve referanslı bakıcı olmak zorundadır. Önemle belirtmek isteriz ki bakıcı adayı için yukarıda saydığımız tüm güvenilir ve işe uygunluk tavsiyelerimizin tamamı geçerlidir. Problemsiz, uyumlu, güvenilir, uzun vadeli çalışacak, yaşlının veya hastanın sağlıklı ve mutlu olması içinde; elinden geleni yapabilecek yeteneklere sahip olması şarttır.

 Yabancı bakıcı nasıl olmalıdır? Yabancı bakıcı nasıl bulunur?

Bakıcınızın Yabancı bakıcı mı? Olması sorusu durumunda, çocuğun gelişiminde olumsuz herhangi bir etkisi olmaz; çünkü işe başlamadan önce aile ve yabancı bakıcı adayı ile yapılan görüşme esnasında; bakıcı ile birebir görüşme yaparak ana dilinizi net olarak konuşması yani; Türkçe’yi düzgün kullanma becerisine sahip olması ve anlaşılır olmasına dikkat etmeleri gerekir. Çocukla anlaşılır şekilde konuşmak çocuğun bilişsel gelişimi, dil gelişimi ve zihinsel gelişimi açısından önemli bir konudur. Anne yabancı çocuk bakıcısı ile birlikte kalarak çocuğunu bakıcıya alıştırmalıdır.

En başta, İhtiyacınız olan mesaiyi iyi planlamanız gerekir. Yabancı bakıcı seçimi yapmadan önce; size en uygun olanın, yatılı yabancı çocuk bakıcısı mı ? yoksa gündüzlü yabancı çocuk bakıcısı mı ? olduğunu tespit etmelisiniz. Ayrıca yabancı uyruklu bakıcı için planladığınız iş tanımını çocuğunuz öncelikli belirleyip, çocuktan artan zamanlarda ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Yabancı çocuk bakıcısı seçerken kendi aile kültürünüze uygun hal ve davranışlarda bir yabancı bakıcı adayını; işe almanızı tavsiye ederiz.Sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir.

Çocuğunuzu emanet edeceğiniz yabancı bakıcı; sevecen, güler yüzlü, sabırlı, pozitif, sigara kullanmayan, çocukla zaman geçirmekten hoşlanan; çocuğunuzun uyku, yemek ve oyun gibi günlük aktivitelerine dikkat edebilecek; bir yapıya sahip olması gerekir. Çalışan anne iseniz çocuğunuz uyurken ufak ev işlerini ve yemek yapımını da üstenebilirler. Danışmanlık şirketi ya da çevrenizden bulduğunuz; yabancı oturma izinli çocuk bakıcısı adayına mutlaka kaç sene daha çocuk bakıcılığı yapmayı düşünüyorsunuz? sorusunu sorabilirisiniz ve  çalıştığı ailelerin referanslarını arayıp bakıcının referanslarını değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz.

Ayrıca yabancı bakıcının oturma izinli bakıcı olmasına ve ikamet ettiği adres bilgilerine; burada kimle ve nasıl yaşadığı gibi detaylar tam anlamıyla hakim olabilmeniz için; bizim gibi yasal ve referanslı yabancı bakıcı ile çalışan, yasal bakıcı ajansı ile çalışmanızı öneriyoruz.

İyi bakıcı nasıl bulunur

derken, hayatınızı kolaylaştıracak, çocuklarınızı, evinizi, yakınlarınızı emanet edeceğiniz, tecrübeli bakıcı aradığınızı biliyoruz. Bize göre profesyonellik, sizinle empati yapabilecek bikrimiz olması; zaman ve imkan bulamadığınız güvenlik araştırmasını çok titiz bir şeklide yapmamız  ve iş tanımınıza en uygun doğru aday eşleştirmesini; önce güven sonra hizmet anlayışında kusursuz bir şekilde Berkay Danışmanlık olarak sunmaktayız.

Bakıcı olmak, yardımcı olmak ve ev hizmetleri vermek bir meslektir. Herkes bu hizmeti verecek kabiliyete ve özveriye sahip olamaz. Bakıcı arıyorum dediğinizde; bakıcı olmayı meslek olarak gören ve bu mesleğe verdiği değerden ötürü yapan bakıcı, yardımcılar için hizmetinizdeyiz

Aradığınız bakıcı bu işlerin gerektirdiği yeteneklere sahip, tecrübede ve güvenirlilikte olması temeldir. Bu temel bizim size sunacağımız doğru bakıcı köprüsünün ilk adımıdır.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
15.04.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: