Kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı

Sevgili okurlarımız, birçok ilanda ve internet ortamında, bu tür bakıcı ilanları görmeniz mümkündür, ancak bizler 28 yıllık tecrübe ve deneyimle, bir bebeğin kesinlikle kendi ev ortamında güvende olacağını ve iyi bakılacağını belirterek, kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı şeklinde, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı arayan aileleri şiddetle uyarmak amacıyla bu yazımızı hazırlamak istedik.

Kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı

Kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı ; Peki Bakıcı Kendi Evinde Çocuğunuza ya da bebeğinize bakmalı mı ?

Asla böyle bir şeyi tavsiye etmiyoruz. Çünkü, her çocuk kendi yuvasında ve kendi evinin huzurunda yetişmelidir.

Nedenlerini şöyle sıralayabiliriz;

*Bir başkasının evine, bakıcı kamera sistemi döşeyemez ve çocuğunuza gün içerisinde nasıl bakıldığını gözlemleyemezsiniz.

*Bakıcının kendi ev ortamına giren çıkanları ve çocuğa davranışlarını kontrol edemezsiniz.

*Kendi evinde bebeğinize bakacak bakıcıya kural koyamazsınız, gün içerisinde tv ve akıllı telefon kullanmak gibi, yasaklarınıza uygun davranmaya bilir.

*Bebeğinizin yemek, uyku, park ve oyun gibi, çok önemli temel ihtiyaçlarında rutinini anlayamaz ve yönetemezsiniz.

Peki, çocuklar için kendi ev ortamında bakımının yapılması neden önemlidir ?

*Çocuk kendi evinde ve bildiği ortamda kendini daha güvende hisseder.

*Çocuk kendi yatağında uyumalı ve kendi evinin eşyalarına dokunmalıdır.

*Hijyen ve sağlıklı büyümek anlamında ise, her gün başka bir eve taşınması da sakıncalı olabilir.

*Çocuğun kendi evi, kendi sokağı, kendi parkı ve kendi arkadaş ortamında olması, gelecekte hatırlayacağı hoş anıları olacaktır ve çok daha güvenlidir.

*Kendini ifade etme ve yaşadıklarını anlatabilme yetileri, henüz oluşmayan çocukların, bakıcının evinde bakılması yaşayacakları olumsuz davranış, konuşma ve harekete karşı kendilerini koruma gücü olmadığından sakıncalıdır. Bu tür travmalar, çocukta çok geç fark edilir ve sonuçlarını değiştirmeniz bazen mümkün olmaz. Bu sonuçlar; öz güvensizlik, korku, endişe, panik, teknoloji bağımlılığı, tv bağımlılığı, hırçınlık, güvensizlik gibi birçok problemlerle, sizlere kapı açabilir.

Sevgili anneler ve babalar, bir bebeğe, bir çocuğa, en iyi anne, anneden sonrada, referanslı bebek bakıcısı, tecrübeli çocuk bakıcısı bakar. Çocuğun kendi evinde, profesyonel bakıcı tarafından ve profesyonel bir ilişki içerisinde bakılmalıdır. Kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı şeklinde arayışınızın sebepleri ,birçok mecburiyet olabilir elbette, fakat çocuğunuzun güvenliği, korunması ve iyi bir öz bakımı yapılması, sizin sorumluluğunuz ve ilahi görevinizdir. Bu konuda profesyonelce ilerlemek ve bebeğime bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

18.09.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: