Kurumsal bakıcı danışmanlık hizmetleri

Bakıcı ajansları sayısı, artan talep karşısında hızla büyüyen sektör haline gelmiş ve ihtiyaçları karşılamak için sayıları oldukça artmıştır. Özellikle İstanbul’da yüzlerce bakıcı danışmanlık ofisi faaliyet göstermektedir. Bu haftaki makalemizde, kurumsal ve yasalara uygun bakıcı şirketleri ile, merdiven altı güven vermeyen bakıcı ajansları arasındaki farkları anlatarak, kurumsal bakıcı danışmanlık hizmetleri sorunuza cevapları kaleme aldık.

Güvenilir Bir Bakıcı Ajansı Nasıl Seçilir?

 

Aileler için çocuklarını, yaşlılarını veya hastalarını emanet edebilecekleri, güvenilir ve deneyimli bakıcılar bulmak önemlidir. Bu noktada Eve bakıcı ajansları, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir bakıcı ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü, Eve bakıcı danışmanlık şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir bakıcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Eve bakıcı ajansının ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirisniz.

Eve bakıcı işe alma süreci:

Bakıcı ajansı ile iletişimde olduğunuz insan kaynakları uzmanıyla detaylı konuşmanız çok önemlidir. İstediğiniz kriterleri açıkça anlatımlı ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. Deneyimli insan kaynakları uzmanı, sizi doğru yönlendirmeli ve olası tüm riskleri düşünmenizi sağlamalıdır. Eve bakıcı ajansı, bakıcıları seçerken ne tür bir süreç izlediğini, mülakatları yaparken ki referans notlarını öğrenebilirsiniz. Güvenilir bakıcı ajansları, bakıcıların geçmiş deneyimlerini, eğitimlerini ve referanslarını dikkate alan titiz bir seçim süreci uygularlar. Ayrıca, bakıcı adaylarıyla mülakatlar yaparlar ve arka plan güvenlik kontrollerini gerçekleştirirler. Eve bakıcı ajansı, adayların geçmişini araştırmak ve aile hayatlarını size aktarmak zorundadırlar. Güvenlik arka plan kontrolleri, profesyonel Eve bakıcı olup olmadığını, adayın geçmiş suç kayıtlarının olup olmadığını, referanslarını ve eğitimini doğrulamak için önemli bir adımdır.

Bakıcı İle Uyumluluk Noktasını Tespit Edebilmek:

Güvenilir bir ajans, ailelerin ihtiyaçlarına uygun bakıcı adayları sunar. Ajansın sizin gereksinimlere uygun profiller sunup sunmadığını çok önemlidir. Bir bakıcı, geçmiş iş tecrübelerinde, beklentiye en yakın şekilde hizmet vermiş olmalıdır. Ayrıca Eve bakıcı, aile yapınıza, kimyanıza, yaşam şekli ve kültürünüze uygun bir bakıcı olmalıdır. Bu eşleştirmeyi ancak uzman bir bakıcı danışmanlık insan kaynakları yapabilir. Ajansın iletişim kanallarının açık olduğundan ve size yardımcı olmak için hızlıca yanıt verildiğinden her zaman emin olun. İhtiyaç duyduğunuzda destek alabileceğiniz bir ajans seçmek önemlidir. Hizmetin devamı, kurumsal bir profesyonellik içerir.

Kurumsal bakıcı danışmanlık hizmetleri

Ücretlendirme ve Sözleşme Detayları:

Ajansın aday çalışma, görüştürme ve işe başlatma süreçlerini en başta sormalısınız. Her kurumsal ajansın kendine ait sözleşme koşulları vardır. En baştan çalışma şekli ve sözleşme detaylarını öğrenmeniz çok önemlidir. Bu konularda karşılıklı anlaşarak bu yola girilmelidir. Sözleşmede, alacağı hizmet bedeli ve hizmetin devamındaki süreç açıkça belirtilmelidir. Bakıcı ile hangi çerçevede anlaştığınız, yatılı Eve bakıcı ile farklı, gündüzlü Eve bakıcı ile farklıdır. Bu noktada, çalışma saatleri, izinler ve esneklikler açıkça yazılmalıdır. Bakıcı maaşları, bakıcının özelliklerine göre değişeceği için, bakıcı ile anlaştığınız fiyatta belirlenmelidir.

 

Avrupa Yakası Bakıcı danışmanlık şirketleri semtlerimiz ise;

 

Bakıcı danışmanlık şirketleri Levent

Bakıcı danışmanlık şirketleri Sarıyer

Bakıcı danışmanlık şirketleri Tarabya

Bakıcı danışmanlık şirketleri Etiler

Bakıcı danışmanlık şirketleri Ulus

Bakıcı danışmanlık şirketleri İstinye

Bakıcı danışmanlık şirketleri Zekeriyaköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Yeniköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Şişli

Bakıcı danışmanlık şirketleri Beşiktaş

Bakıcı danışmanlık şirketleri Taksim

Bakıcı danışmanlık şirketleri Beyoğlu

Bakıcı danışmanlık şirketleri Kağıthane

Bakıcı danışmanlık şirketleri Kemerburgaz

Bakıcı danışmanlık şirketleri Eyüp

Bakıcı danışmanlık şirketleri Göktürk

Bakıcı danışmanlık şirketleri Gaziosmanpaşa

Bakıcı danışmanlık şirketleri Fatih

Bakıcı danışmanlık şirketleri Merter

Bakıcı danışmanlık şirketleri Zeytinburnu

Bakıcı danışmanlık şirketleri Bakırköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Ataköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Yenibosna

Bakıcı danışmanlık şirketleri Halkalı

Bakıcı danışmanlık şirketleri Küçükçekmece

Bakıcı danışmanlık şirketleri Florya

Bakıcı danışmanlık şirketleri Yeşilköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Yeşilyurt

Bakıcı danışmanlık şirketleri Bahçelievler

Bakıcı danışmanlık şirketleri Avcılar

Bakıcı danışmanlık şirketleri Beylikdüzü

Bakıcı danışmanlık şirketleri Büyükçekmece

Bakıcı danışmanlık şirketleri Silivri

Bakıcı danışmanlık şirketleri Ortaköy

Bakıcı danışmanlık şirketleri Bebek

Bakıcı danışmanlık şirketleri Baltalimanı

Bakıcı danışmanlık şirketleri Nişantaşı

 

Bu haftaki makalemizde, kurumsal bakıcı danışmanlık hizmetleri konusunu işledik. Güvenilir bakıcı ajansını seçerken dikkatli bir araştırma yapmak, referansları değerlendirmek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir bakıcı profili sunan bir Eve bakıcı ajansı seçmek önemlidir. Evime bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz – 12.09.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: