Kurumsal bir bakıcı firmasıyla çalışmanın önemi

İnsani olarak, çok olumlu vasıflara sahip olan, yani akıllı, güçlü, azimli, güvenilir, sağduyulu, empati yapabilen, sorumluluk sahibi ve özgüveni olan bakıcılarla çalışmak herkesin hakkıdır. Bu nedenle, kurumsal bir bakıcı firmasıyla çalışmanın önemi konulu yazımızda, sizlere kurumsal iş ahlakımızla ilgili bilgiler sunmak isteriz.

Kurumsal bir bakıcı firmasıyla çalışmanın önemi

Bakıcılık bir meslektir, anlayışındayız!

Bakıcılık yapmak çok önemli bir meslektir. Bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip olmak gerekir. Branş olarak, bakıcılar sevdiği ve yetenekli olduğu işi yapmalıdır. Bebek bakmak, çocuk bakmak, yaşlı bakmak ve hasta bakmak gibi konularda, kendini geliştirmeyi başarmış, ayrıca bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip olmak en temel özelliklerdir. Bu nedenle, prensip olarak, referansları olan bakıcıyla çalışmanız söz konusudur.

Güven duymak ve güvenlik araştırmaları yapmak, birinci önceliğimizdir! 

Her işveren aile, evine bir yabancının girmesi endişesini yaşar. Bu nedenle, güven duymayı istemesi önceliktir. Kurumsal bakıcı ajansına başvumanızdaki başlıca neden budur. Kurumsal bakıcı şirketimiz aracılığı ile görüştüğünüz tüm bakıcıların, kimlik araştırmaları yapılmıştır. Ayrıca, referans kontrolleri ve aile düzeni ile bilgiler size hazır halde sunulur. Yani, kurumsal bakıcı ajansı ile yol almak, aynı zamanda sorumluluk sahibi kişilerle muhatap olmak anlamına da gelir.

Kurumsal olarak, resmi mevzuatlara uygun hizmet veriyoruz!

Bakıcı ajanslarına güven duymak, doğru bir hizmet almak ve hizmetin devamında, kaliteli bir geri dönüş yakalamak, işverenlerin en büyük isteğidir. Bakıcılık sektöründeki ciddiyetsiz ve özensiz çalışan kişiler nedeniyle, bakıcı firması ile çalışmak sizler için zor bir karar olabilir. Bu nedenle, bakıcı firması ile çalışmadan evvel, iyi bir referans ve özgeçmiş çalışmasını, internetteki web sayfaları ve tanıtımları ile yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, İşkur’a bağlı bakıcı firması olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Hizmetin devamındaki kaliteli yaklaşımın öneminin farkındayız!

Merdiven altı firmalarla çalışarak, doğru bakıcıyı bulmak ve çalışmanın mümkün olmadığının farkındasınız. Profesyonel bakıcı şirketi arayışına girmenizi anlıyoruz. Her bakıcı şirketi profesyonel hizmet veremez ve profesyonel bakıcıları temin edemez. Çünkü, uzun yıllar bu sektörde referanslarıyla kendini ispatlamış, iş dünyasında önemli işverenlerle çalışmış, zengin ve kaliteli eleman portföyüyle, hızlı dönüş yapabilecek kaliteye sahip olmak gerekiyor.

Uzun vadeli çalışmış ve çalışacak referanslı bakıcı adayları ile sizi bir araya getirecek, kurumsal bakıcı şirketi olmalıdır. Sizinle, bakıcı adaylarını bir araya getiren bakıcı ajansının, sizi ne kadar dinlediğini ve anladığını,doğru adaylarla bir araya geldiğinizde ve hizmetin devamında anlamanız mümkündür. Bakıcı ajanslarında, doğru bir hizmet almak ve hizmetin devamında, kaliteli bir geri dönüş yakalamak, işverenlerin en büyük isteğidir. Kısacası, bakıcı şirketine güven duymak, bu sektördeki ciddiyetsiz ve özensiz çalışan kişiler nedeniyle, daha zor hale gelmiştir.

Kurumsal bir bakıcı firmasıyla çalışmanın önemi

Ailenizin merkezinde olacak, en değerli varlıklarınızı emanet edeceğiniz bakıcıyı ararken, kurumsal bir çizgisi olan, bütünüyle durumu ciddi değerlendirip, size doğru yaklaşımda bulunan kişilerle çalışıp, hizmet almak istersiniz. Etraftaki saçma sapan dönen hikayelerden uzak, deneme yanılma yaşayıp, yıpranmamak istersiniz. Bakıcı ile ilgili kuracağınız, profesyonel iş ilişkisini sağlayacak danışmanlık hizmeti almak, kurumsal bir bakıcı firmasıyla çalışmanın önemi ‘dir.

Önce Güven, Sonra Hizmet diyerek bizi arayın.

Konuyla ilgili videolarımız için Videolarımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Bizi Instagram’da takip etmek için tıklayınız.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi

15.01.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: