Profesyonel Bakıcı Şirketi

Sevgili bakıcı hizmeti almak isteyen ailelerimiz, öncelikle sizlere, profesyonel bakıcının tanımını yapalım ve profesyonel bakıcı hizmeti alabilmeniz için bu sektörle ilgili bilmeniz gerekenleri ve profesyonel bakıcı şirketi ‘ni bütün netliğiyle aktarmaya çalışalım.

Profesyonel Bakıcı Şirketi

Profesyonel Bakıcı Şirketi

İnsani olarak, çok olumlu vasıflara sahip olan, yani akıllı, güçlü, azimli, güvenilir, sağduyulu, empati yapabilen, sorumluluk sahibi ve özgüveni olan gibi…

Bütün bu olmazsa olmaz özellikler dışında, bakıcılığı meslek olarak üzerine giymiş, bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip, branş olarak, bebek, çocuk, yaşlı ve hasta gibi konularda kendini geliştirmeyi başarmış olmalıdır.  Bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip referansları olan bakıcıya, profesyonel bakıcı tanımını koyabiliriz.

Profesyonel Bakıcı Hizmeti Nasıl Alınmalıdır ?  

Bakıcı ihtiyacına giren tüm potansiyel işverenler, en doğru bakıcı hizmeti ve en profesyonel bakıcı hizmeti nasıl alabilirim diye düşünür. Bu düşüncenin altında, eve bir yabancının gireceğinin endişesiyle, güven duymak önceliktir. Sonraki öncelikte, iş tanımına uygun tecrübede bakıcı ile sorunsuz şekilde çalışabilmek. Bu nedenle, bakıcı hizmeti veren, her kişi ya da kişiler, bu işi yeterli özende ve iş ahlakında yapamaz.

Bakıcı hizmetini, profesyonel bakıcı hizmeti veren, kurumsal bir özel istihdam bürosundan ( İşkur’un izni olan ve İşkur denetimine tabii) almanız çok önemli!

Resmi ve yasal bir bakıcı firması ile çalışmanızı öneriyoruz.

Çünkü; Güven ve süreklilik için, merdiven altı firmalarla asla çalışmayınız. Profesyonel bakıcıyı, profesyonel danışmanlık şirketi portföyümüzde bulmanız daha mümkündür. Her bakıcı firması profesyonel hizmet ve profesyonel bakıcı veremez.

Çünkü uzun yıllar bu sektörde referanslarıyla kendini ispatlamış, iş dünyasında önemli işverenlerle çalışmış, zengin ve kaliteli eleman portföyüyle, hızlı dönüş yapabilecek, uzun vadeli çalışmış ve çalışacak bakıcı adayları ile sizi bir araya getirecek, kurumsal danışmanlık şirketi olmalıdır.

Sizinle bakıcı adaylarını bir araya getiren danışmanlık şirketinin, ne kadar profesyonel hizmet verdiğini ve ne kadar profesyonel bakıcı ile çalıştığını anlamanız mümkündür. Bu bağlamda, profesyonel bakıcıların, gerek kendine gösterdiği özen, üslup ve soru cevaplarınıza verdiği tatmin edici cevaplardan da, kararınızı verebilirsiniz.

Profesyonel Bakıcı ile Çalışmanın Önemi

Profesyonel bakıcı, bakıcılık mesleğini, yıllara dayanan bir deneyimle perçinleyip, işverenin beklentilerini karşılayabilecek donanımlara sahip olmuştur. Bakıcılarda aranan en önemli özelliğin, tecrübe olduğunu söyleyebiliriz. Tecrübeli bakıcı olmasının dışında da, aileler için önemli beklentileri şu şekilde sıralayabiliriz.

*Sağlıklı, huzurlu ve uyum içinde çalışmak

*İşverenin beklenti ve kuralları çerçevesinde çalışmak

*İşverenin özel hayatına saygılı çalışmak

* İşverenin ihtiyacı bitene kadar uzun vadeli çalışabilecek ve aynı çizgide devam ederek çalışmak

*İşinin sorumluluğunun bilince çalışmak

*Bakıcının her zaman kendi kişisel temizliğine dikkat ederek çalışması

*Bakıcının aile hayatının da düzenli olması

*Bakıcının bedensel ve zihinsel yeterliliğinin devamlılığı

1991 yılından bu zamana kadar, profesyonel bakıcı şirketi olarak, en kaliteli profesyonel bakıcı portföyümüzle hizmetimiz için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
20.02.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: