Profesyonel ev hizmeti nasıl alabilirim ?

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynaklarına hoş geldiniz, ev hizmetlisi ihtiyacı yaşayan işverenler, profesyonel ev hizmeti nasıl alabilirim? Sorunuzu duyuyor, endişenizi anlıyorum ve hissediyorum. Her şeyden önemlisi, güven duymak ve inanmaktan geçen, bu hassas konuda, 31 yıldır, önce güven, sonra hizmet prensibinde çalışıyoruz.

Profesyonel ev hizmeti nasıl alabilirim ?

Bize, tavsiye veya dijital ortamdan ulaştıktan sonraki, işleyişi sırasıyla paylaşalım;

Profesyonel ev hizmeti nasıl alabilirim ? İlk iletişim, telefonda detaylı bir şekilde konuşmak;

Bizi aradığınızda, insan kaynakları uzmanlarımızla iletişime geçiyorsunuz. Uzmanlarımız, ev hizmetinde çalışacak personelin referansları kontrol eden kişiler olarak, size en uygun adayı belirleyebilmek açısından, sizi iyice tanımaya çalışıyor ve ihtiyaçlarınızı öğreniyor. Sizden öğrendiğimiz bilgiler ışığında, doğru eşleşen ev personeli portföy seçimi çalışmasına başlıyoruz.

Sonraki en önemli adım; Beklentilerinize tam anlamıyla cevap verebilecek personel sunumu;

Sizden aldığımız bilgiler sayesinde, size en uygun ev hizmetlisi adaylarını tespit için çalışmaya başlıyoruz. Burada dikkate aldığımız en önemli noktalar;

*Yatılı ev hizmetlisi arıyorum veya gündüzlü ev hizmetlisi arıyorum şeklindeki ihtiyacınıza göre, uygun adayları belirlemek.

*Aile yapınıza uygun ve kültür çatışması yaşamayacağınız, iletişim kurmakta zorlanmayacağınız, referanslı ev hizmetlileri arasından, size en ideallerini sunmak için hazırlık aşamasına geçiyoruz.

*Her ailenin beklentileri ve iş tanımı içeriği farklıdır. Bizim için önemli olan, ev personelinin daha önceki çalıştığı ailelerde, size benzer beklentilerde hizmet vermiş olmasıdır.

*Ev hizmetlileri kendi aralarında, ev işleri için ev hizmetlisi, çocuk bakımına ev hizmetlisi, yaşlı bakımına ev hizmetlisi, hasta bakımına ev hizmetlisi gibi, branşlara ayrılır. Sizinle ilk konuşmamızda, bu branşlardan hangisine ihtiyaç duyduğunuzu zaten öğrenmiş oluyoruz.

*Öncelik olarak sizin istediğiniz yaş aralığı,  iş tanımı, beklentileriniz gibi kriterlerinizi dikkate alıyoruz, fakat sizin için en sağlıklı tavsiye ve yönlendirme konusunda da danışmanlık yapıyoruz. Buradaki amacımız, en sağlıklı ve uzun vadeli profesyonel ev hizmeti alabilmenizi sağlamaktır.

Adaylarımızla mülakat toplantısı için, karşılıklı görüşemeye, sizi ofisimize davet ediyoruz;

  • Ev hizmetleri danışmanlık sektöründe, türlü yöntemler uygulanır. Örneğin, dışarıda buluşma, telefonla konuşturma, görüntülü konuşma, adrese gönderme gibi. Fakat, biz Berkay Danışmanlık olarak, farklı ve orijinal bir bakış açısında olmayı daha profesyonel buluyoruz. Bu nedenle, toplantılarımızı ofis ortamında ve ciddi iş görüşmeleri şeklinde gerçekleştiriyoruz.
  • Ev hizmetlerine yardımcı adayı, evi görmek görmek istemesi, bize göre iş seçtiğini ve kolaya kaçtığını gösteren bir işarettir. Ayrıca, eviniz sizin özel hayatınız ve mahremiyetiniz olduğu için, sadece çalışacağınız kişi, o eve ayak basmalı diye düşünüyoruz. Evin büyüklüğü veya bakım sorumluluğu alacağı çocuğun veya yaşlının zorluğuna göre iş seçen elemanla çalışmamanızı öneriyoruz.

Ofisimizde görüşmeler ve personel seçim zamanı;

  • Toplantılarımızı, işverenlerin uygun oldukları gün ve saate göre belirliyoruz.
  • İşveren ailemiz, gelmeden en az yarım saat önceden, ev hizmetlisi personel adayları, anlaştığımız randevu saatinde ofisimizde oluyor. İşveren ailemiz geldiğinde, tek tek adaylarımız içeri davet edilerek, birebir görüşülerek toplantımız gerçekleşiyor.
  • İşveren, sorulacak sorular konusunda, tecrübesiz ise, bu konuda desteğimizi sonuna kadar veriyoruz. Çünkü hedef, doğru kişiyle süreci başlatmak.
  • İşvrenlerimiz, adaylarımızla tanıştıktan sonar, bize geldiklerinde, güvenirliği ve iş bilirliği düşünmeme lüksüne sahip oldukları anda rahatlıyor ve adaylar arasında, hangisi daha iyi olur diye, düşünmek için biraz zaman vermemizi rica edip ayrılıyorlar. Sonrasında, ailece aralarında konuşup son kararlarını veriyorlar.

Personele karar verme, sözleşme ve elmanın işe başlama süreci;

En baştan, çalışıp çalışmayacağımıza karar verme aşamasında, çalışma şeklimizi sözlü olarak anlatıp, yazılı olarak da, boş bir sözleşme örneğimizi işverene mail gönderiyoruz. Yani, işveren bize geldiğinizde, çalışma şeklimizi kabul ediyor da anlamına da geliyor da diyebiliriz.

Çalışmak istediğiniz ev hizmetlisi, sabıka kaydı ve ikametgâh gibi evraklarını güncel olarak hazırlıyor ve siz istemeseniz de, tarafınıza teslim ediyoruz. Ayrıca, ev hizmetlisi için yapılması gereken testler, konusunda da yardımcı oluyoruz. Danışmanlık bedelimizi, şirket hesabımıza ödedikten sonra, sözleşme imzalanıp, evraklar ve faturanız teslim ediliyor ve elemanımız iş başı yapıyor.

Sevgili işverenlerimiz, profesyonel ev hizmeti nasıl alabilirim ? Sorunuza, tüm samimiyetimle ve işleyişle ilgili, bütün detayları paylaşarak, sizleri aydınlatmaya çalıştım. Umarım sizlere faydalı olur. Burada paylaşmış olduğum bilgiler, yasal bir çizgide gereken doğru adımlardır, diyerek, profesyonel ev hizmeti alabilmeniz için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
17.04.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: