Profesyonel gündüzlü bakıcı

Evde gündüzlü bakıcı çalıştırmak ihtiyacında olan tüm işverenlerimiz için, gündüzlü bakıcı nedir ? profesyonel gündüzlü bakıcı nasıl olur? ve gündüzlü bakıcının profesyonel olup olmadığı nasıl anlaşılır? başlıklarıyla, sizlere en doğru danışmanlığı yapmak için, birikimlerimizi paylaşmak isteriz.

Profesyonel gündüzlü bakıcı

Gündüzlü bakıcı nedir ?

İnsanlar gerek iş hayatları, gerekse özel hayatlarının yoğunluğu nedeniyle, gündüz istedikleri mesai saatlerinde çalıştırmak istedikleri bakıcı yardımına ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaca cevap verebilecek, gündüzlü bakıcı hizmeti almaları için, onlara bu hizmete cevap verebilecek ev personeline gündüzlü bakıcı denir.

Gündüzlü bakıcı hizmet alanlarının başlıklar halinde şöyle sıralayabiliriz;

  • Gündüzlü bebek bakıcısı
  • Gündüzlü çocuk bakıcısı
  • Gündüzlü anne yardımcısı bakıcı
  • Gündüzlü yaşlı bakıcısı
  • Gündüzlü hasta bakıcısı
  • Yarım gün bakıcı

Bütün bu branşlarda çalışan, gündüzlü bakıcılar, seneler içinde edindikleri bilgi ve deneyimleri ile, çalıştıkları mesailer içinde, bakım sorumluluğunu aldıkları, bebeğin, çocuğun, yaşlının veya hastanın, A’dan Z’ye tüm bakım sorumluluğunu üstlenir.

Profesyonel gündüzlü bakıcı nasıl olur?

*Güven konusunda, tüm kimlik bilgileri temiz ve düzgün bir şekilde olmalı, sabıkasız, ikameti belli bir şekilde, düzenli bir hayata sahip olmalıdır.

*Kendini kişisel anlamda geliştirmiş, yerini ve mesafesini bilen, işini severek yapan, bakıcılığı hayatına meslek olarak oturtmuş olmalıdır.

*Hijyene önem veren, kişisel temizliğine dikkat eden, belli bir kültürde olup, hizmet vereceği işvereninin, özel hayatına saygılı bir yapıda olmalıdır.

*Hizmet verdiği alanda, yani gündüzlü bebek bakıcı, gündüzlü çocuk bakıcı, gündüzlü yaşlı bakıcı veya gündüzlü hasta bakıcı gibi hizmetleri, uzun vadeli yapmış ve iyi referanslar verebilen, tecrübeli gündüzlü bakıcı olmalıdır.

Gündüzlü bakıcının profesyonel olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

* İlk olarak uzun vadeli ve sağlam referanslı gündüzlü bakıcı olmalı

*Bütün referansları ile ilgili, birebir bilgi alabilme olanağını size tanımalı

*Aradığınız özelliklere benzer şekillerde çalışmış, tecrübeli gündüzlü bakıcı olmalı

*Aile hayatı özenli olup, tüm yaşantısı ile ilgili detayları verebilmeli

*İşini meslek olarak gören ve maddi anlamda, işe ihtiyacı olan bir bakıcı olmalı

*Ayrıca , bu işi sadece maddi kazanç için değil, aynı zamanda sevdiği içinde yapıyor olmalı

*Saygılı, samimi, uyumlu ve akıllı bir bakıcı olup, gerekli durumlarda, doğru inisiyatif kullanabilmelidir.

Profesyonel gündüzlü bakıcı için kurumsal hizmet almanın önemi;

Profesyonel hizmet almanın bilincinde olmak, bu konuda kurumsal ve doğru bir hizmet almak istediğinizi biliyoruz. Berkay Danışmanlık, 28 yıla dayanan tecrübesiyle, kaliteli eleman portföyü ve sizlerle yaptığı empati ile, en iyi danışmanlığı yapmaktadır. Eğer sizde, gündüzlü bakıcı arıyorum ve profesyonel ellerden, profesyonel gündüzlü bakıcı almak istiyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
22.05.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: