Profesyonel yatılı bakıcı

Evde yatılı bakıcı çalıştırmak ihtiyacında olan tüm işverenlerimiz için, yatılı bakıcı nedir ? profesyonel yatılı bakıcı nasıl olur ? ve yatılı bakıcının profesyonel olup olmadığı nasıl anlaşılır ? başlıklarıyla, sizlere en doğru danışmanlığı yapmak için, birikimlerimizi paylaşmak isteriz.

Profesyonel yatılı bakıcı

Yatılı bakıcı nedir ?

İnsanlar gerek iş hayatları, gerekse özel hayatlarının yoğunluğu nedeniyle, haftanın 6 günü ve gece – gündüz devam edecek, bir bakıcı yardımı ihtiyacı duyarlar. Bu ihtiyaca cevap verebilecek, yatılı bakıcı hizmeti almaları için, onlara bu hizmete cevap verebilecek ev personeline, yatılı bakıcı denir.

Yatılı bakıcı hizmet alanlarının başlıklar halinde şöyle sıralayabiliriz;

*Yatılı bebek bakıcısı

*Yatılı çocuk bakıcısı

*Yatılı anne yardımcısı bakıcı

*Yatılı yaşlı bakıcısı

*Yatılı hasta bakıcısı

Bütün bu branşlarda çalışan, yatılı bakıcılar, seneler içinde edindikleri bilgi ve deneyimleri ile, bakım sorumluluğundaki, bebeğin, çocuğun, yaşlının veya hastanın, A’dan Z’ye tüm bakım sorumluluğunu üstlenir.

Profesyonel yatılı bakıcı nasıl olur ?

*Güven konusunda, tüm kimlik bilgileri temiz ve düzgün bir şekilde olmalı, sabıkasız, ikameti belli bir şekilde, düzenli bir hayata sahip olmalıdır.

*Kendini kişisel anlamda geliştirmiş, yerini ve mesafesini bilen, işini severek yapan, bakıcılığı hayatına meslek olarak oturtmuş olmalıdır.

*Hijyene önem veren, kişisel temizliğine dikkat eden, belli bir kültürde olup, hizmet vereceği işvereninin, özel hayatına saygılı bir yapıda olmalıdır.

*Hizmet verdiği alanda, yani bebek bakıcı, çocuk bakıcı, yaşlı bakıcı veya hasta bakıcı gibi hizmetleri, uzun vadeli yapmış ve iyi referanslar verebilen, tecrübeli yatılı bakıcı olmalıdır.

Yatılı bakıcının profesyonel olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

* İlk olarak uzun vadeli ve sağlam referanslı yatılı bakıcı olmalı

*Bütün referansları ile ilgili, birebir bilgi alabilme olanağını size tanımalı

*Aradığınız özelliklere benzer şekillerde çalışmış, tecrübeli yatılı bakıcı olmalı

*Aile hayatı özenli olup, tüm yaşantısı ile ilgili detayları verebilmeli

*İşini meslek olarak gören ve maddi anlamda, işe ihtiyacı olan bir bakıcı olmalı

*Ayrıca , bu işi sadece maddi kazanç için değil, aynı zamanda sevdiği içinde yapıyor olmalı

*Saygılı, samimi, uyumlu ve akıllı bir bakıcı olup, gerekli durumlarda, doğru inisiyatif kullanabilmelidir.

Profesyonel yatılı bakıcı için kurumsal hizmet almanın önemi;

Profesyonel hizmet almanın bilincinde olmak, bu konuda kurumsal ve doğru bir hizmet almak istediğinizi biliyoruz. Berkay Danışmanlık, 28 yıla dayanan tecrübesiyle, kaliteli eleman portföyü ve sizlerle yaptığı empati ile, en iyi danışmanlığı yapmaktadır. Eğer sizde, yatılı bakıcı arıyorum ve profesyonel ellerden, profesyonel yatılı bakıcı almak istiyorum diyorsanız bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
08.05.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: