Villada çalışacak personelin görev ve sorumlulukları

28 yıllık insan kaynakları deneyimi ve tecrübemizle, sayısız villaya karı koca çift yardımcılara istihdam için aracı olduk. Bu hizmetimizi verirken ilk ilkemiz, önce güven sonra hizmet olmuştur. Çünkü, eviniz kalenizdir. Bu yazımızı, özellikle müstakil evine yardımcı karı koca çift arayan aileler için, villada çalışacak karı koca yardımcıların görevleri ve sorumlulukları, şeklinde hazırlamış bulunmaktayız.

Villada çalışacak karı koca yardımcıların görevleri

Şimdi sizlere bu sorumlulukları kalem kalem yazalım;

Öncelikle villada çalışacak karı koca yardımcıların görevleri ve sorumluluklarından, bayan yardımcının sorumluluklarını aktararak başlayalım;

*Villada yapılan ev işleri ile ilgili  bilgi ve donanımları taşıyan , tecrübeli villa yardımcısı bayan olarak, evin sistemine göre planlama yapma yeteneğine sahip olup, evin tüm düzen sorumluluğunu alır.

*Temizlik, yemek ,ütü , evin düzeni, yemek servisi, çamaşırların yıkanması, evin eksik listesinin hazırlanması gibi, evin genel sorumluluğunu, villada daha önce çalışmış yardımcı bayan olarak, tamamen almaktadır.

*Eğer hizmet verilen aile, çocuklu bir aile ise, çocukların hazırlanıp okula gönderilmesi ve karşılanması gibi önemli ihtiyaçlarda da sorumluluk alırlar.

*Müstakil evin içinde veya evin bahçesinde, ayrı bir müştemilatta yaşıyorlarsa, kendi yaşam alanlarını da, temiz ve düzenli tutmakla sorumludurlar.

*Kendi kişisel temizliklerine dikkat eden, uyumlu ve işini meslek olarak gören, villaya karı koca yardımcı olmalıdırlar.

*Villa hayatında, sistemli ve düzenli çalışmanın bilincinde, işlerini sırasına koyarak, ikaza gerek kalmadan, özenle yapmakla sorumludurlar.

*Villada çalışan diğer personeller var ise, örneğin; bebek bakıcısı, yaşlı bakıcısı, aşçı, gündelik temizlikçi gibi, onlarla iyi geçinip, kendi işlerinin sorumluluğunun bilincinde çalışırlar.

Villaya karı koca yardımcı çiftlerden, bayanın eşinin sorumluluklarına gelince;

*Ehliyeti olan, güzel araç kullanabilen kabiliyete sahip olması çok önemlidir. Bu sayede, ailenin makam şoförlüğü sorumluluğunu alır.

*Ailenin makam şoförlüğünü yaparken de, liste verildiği takdirde, evin alışverişini yapar, patronlarını işe götürüp getirir, çocukları okula bırakır – alır, ve tüm seyahat hizmetlerini verir.

*Müstakil evin, varsa havuzunun bakımını yapar, bahçe bakımının sorumluluğunu alır, bazı teknik bilgilere sahip olması halinde, bu konularda destek verir, evin araçlarını yıkayıp temizler.

*Villanın cam silinmesinde ve bahçe teraslarının yıkanmasında eşine yardımcı olur.

*Bahçede yaşayan evcil hayvan varsa, bakımı için destek verir.

*Ayrıca villada çalışan eşlerden beyin, evin bir nevi güvenliğini sağlayarak, giren çıkanları kontrol etme sorumluluğunu da alır. Özellikle işverenleri seyahatte ise, ev karı koca yardımcı çifte emanettir.

Villada çalışacak karı koca yardımcıların görevleri ve sorumlulukları konusunda son olarak asla göz ardı etmemeniz gereken tavsiyelerimiz !

*İşe alacağınız villaya karı koca çift, tüm kimlik ve güvenlik taramasından geçmiş olmalıdır.

*Fiziksel olarak çalışmaya uygun niteliklerde ve herhangi bir sağlık sorunları olmamalıdır.

*İşe başlamadan evvel muhakkak, yardımcılar için yapılan bulaşıcı testlerini yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

*Daha önce mutlaka, aile yanında evli çift olarak çalışmış, referanslı karı koca yardımcı olmaları, tecrübe açısından çok önemlidir. Bu yazımızda, sizlere,villada çalışacak karı koca yardımcıların genel görev ve sorumluluklarını aktarmaya çalıştık. Villaya karı koca yardımcı arıyoruz diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi

06.11.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: