Villada çalışmak isteyenler için uyguladığımız mülakatlar

Müstakil evlerinde, bahçeli, havuzlu ve evcil hayvanları olan aileler, yanlarında karı koca çift çalıştırmak isterler. Ailelerinin merkezine aldıkları bu yardımcılar, hem güvenlik, hem de yeterlilik bakımından çok iyi seçilmeli ve araştırmaları yapılmalıdır. Bu haftaki makalemizde, Villada çalışmak isteyenler için uyguladığımız mülakatlar hakkında bilgiler aktarmak istiyoruz. Çünkü, kurumsal anlamda bu hizmeti verirken, eleman seçme ve yerleştirme işlemlerini nasıl yaptığımızı bilmenizin, en doğal hakkınız olduğuna inanıyoruz.

Villada çalışmak isteyenler için uyguladığımız mülakatlar

Villada karı koca çift olarak çalışmak isteyip, başvuran elemanlara, yaptığımız mülakatların aşamalarını 10 ana başlıkta toplayabiliriz; 

1 – Kimlik ve güvenlik araştırmaları(sabıka kaydı, ikametgah, tüm geçmiş bilgileri)

2 – Referans kontrolü ve tecrübe boyutları(neyi ne kadar biliyorlar)

3 – Psikolojik yeterlilik (istekli ve istikrarlı çalışabilirler mi?)

4 – Nasıl bir ailede ve nasıl bir ortamda çalışarak verimli olabilirler?

5 – Kültür, tarz, örf ve adetler konusunda, nasıl bir aile ile kimyaları tutar?

6 – Kişisel temizliklerine verdikleri önemin gözlemlenmesi

7 – Saygı, mesafe ve davranışsal uygunluklar

8 – Uzun vadeli çalışmak konusundaki hedefleri

9 – Aile yaşantıları, bakmakla yükümlü oldukları aile bireylerinin durumları

10 – Konuşma, üslup ve iletişim kurmak gibi önemli özelliklerini anlamak

Bütün bu analizlerin sonucunda, bizlere iyi bir izlenim ve güven veren tecrübeli çiftleri, mutlu bir şekilde çalışacakları işverenlerle, doğru eşleştirmek en önemli görevimizdir. Başvurular sonucundaki değerlendirmelerimizi başarıyla geçen adayların, huzurlu ve iyi ailelerde çalışmaları da, bizim için çok önemlidir. Çalışanlarına adil davranan ve haklarını göz ardı etmeyen işverenlerle çalışmalarını sağlayarak, karşılıklı uzun vadeli bir memnuniyeti hedefliyoruz.

Yardımcı personel danışmanlık firması olarak, sektörde 33 yıldır hizmet vermekteyiz. Yüzlerce merdiven altı ve usulsüz eleman hizmeti veren kişilerden farklı olarak, kurumsal bir iş ahlakıyla, insan kaynakları uzmanlığını harmanlıyoruz. Bu haftaki yazımızda da, Villada çalışmak isteyenler için uyguladığımız mülakatlar ı sizlere aktararak, olması gerekenleri bilmeniz ve bizlerden yardım almasanız da, kendiniz içinde uygulamanız gerektiğini düşündük. Önce güven sonra hizmet… Villa personeli ihtiyacınız için şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
14.10.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: