Yabancı bakıcı danışmanlık

Günümüz hayat şartlarında, hizmet sektöründe beklentilerin daha üst seviyelere çıkmasıyla, işverenler yabancı bakıcı danışmanlık hizmeti almaya başlamış ve her işi yapabilecek joker bakıcı veya yardımcı arayışına girmiştir.

Bakıcının, güvenilir bakıcı, tecrübeli bakıcı, referanslı bakıcı olmasının yanı sıra, artık işverenlerin çoğunluğu, yatılı yabancı bakıcı çalıştırıp, daha konforlu bir hayat sürmek istemektedirler.

Yabancı bakıcı danışmanlık

Yabancı bakıcı danışmanlığının başlıca görevlerini şöyle sıralayabiliriz;

*Öncelikle yasal ve oturma izinli yabancı bakıcı ile işvereni buluşturarak, işveren ile yabancı uyruklu bakıcının, ikamet bilgilerini paylaşarak güvenilirliğini sağlamalıdır.

*Referanslı bakıcı ile çalışmalı ve işverenin, yabancı bakıcı danışmanlık hizmeti almak istemesindeki sebebin, tecrübeli yabancı bakıcı ile çalışmak istemesi olduğunu bilerek, buna uygun hizmetini vermelidir.

*İşverene doğru yönlendirmeler yapıp, makul ölçülerde istediği hizmetin en sağlıklı şekilde nasıl alabileceği konusunda destek vermelidir.

*İşverenin istediği, bebek bakımına yabancı bakıcı, çocuk bakımına yabancı bakıcı, yaşlı bakımına yabancı bakıcı ve hasta bakımına yabancı bakıcı gibi branşlardakilerden hangisi ise, bu konuda tecrübeli yabancı bakıcı hizmetini gerçekleştirmeli ve yabancı bakıcı bu doğrultuda referanslara sahip olmalıdır.

*İşverenin yabancı bakıcı danışmanlık hizmetini alırken, aklındaki tüm soru işaretlerine cevap verebilmeli ve uzun vadede hizmet alabilmesi için maksimum çabayı göstermelidir.

“ Yabancı bakıcı danışmanlık hizmeti alırken, danışmanlık şirketinin hizmetinin devamlılığı çok önemlidir”

Hizmetin devamı;

Yabancı bakıcı danışmanlık hizmeti; bakıcı konusunda aracılık edip, bakıcıyla sizi buluşturmakla bitmez. Bakıcı işe başladıktan sonra da; işverenin her zaman yanında olarak; ihtiyaç olduğunda da hizmetini ilk günkü özende devam ettirmelidir. Hiçbir işveren; evindeki yabancı bakıcıyla sorun yaşamak veya sık sık bakıcı değiştirmek istemez. Bu nedenle yapıcı ve çözüm odaklı olarak yaklaşmak çok önemlidir.

28 yıllık yabancı bakıcı danışmanlık şirketi olarak; uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimimizle; önce güven sonra hizmet diyerek; çalıştığımız işverenlere; hem kurumsal anlamda hem de empati yaparak en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Sizlerde yabancı uyruklu bakıcı danışmanlık hizmetini almak istiyorsanız bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
12.06.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: