Yabancı bakıcı hizmeti nasıl alınmalı ?

Toplumumuzda ki en önemli yaşam merkezimiz ailemiz ve evimizdir. Evinize aldığınız bakıcı konusunda, eğer tercihiniz yabancı uyruklu bakıcı ise, yabancı bakıcı hizmeti nasıl alınmalı? sorunuz için, çok dikkatli ve titiz davranarak en doğru bilgileri Berkay Danışmanlık olarak paylaşmak isteriz. Çünkü canımızı ve malımızı emanet edeceğimiz bu insanlar, uzman kişilerce elemelerden ve süzgeçlerden geçirilmiş olmalıdır.

Yabancı bakıcı hizmeti nasıl alınmalı ?

Tavsiye üzerine veya titiz araştırmalarınız sonucunda sağlam bir danışmanlık şirketinden, yabancı bakıcı hizmeti almak en doğrusudur. Bizler kurumsal bir çizgide, kendi evimiz ve ailemize bakıcı alıyoruz şeklinde,  vicdan ve iş ahlakı ile hareket etmekteyiz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları ailesi olarak, 28 yıldır tavsiye edeceğimiz her bakıcı adayını, mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Oturma izni olmayan, adresi olmayan, referans araştırmalarımızdan başarıyla geçmeyen yabancı bakıcıya iş bulmuyoruz. Yabancı bakıcı, vereceği hizmete uygun kapasiteye, beceriye ve fiziksel yeterliliğine sahip olup olmadığına önemle dikkat ediyoruz.

Yabancı bakıcı hizmeti nasıl alınmalı ?

Yabancı bakıcı hizmeti alırken öncelikleriniz şunlar olmalıdır;

  •  İşkur izinli bakıcı bulma danışmanlık şirketi ile çalışmalısınız.
  • Referanslı yabancı bakıcı olmalı ve kimlik araştırmaları yapılmış, bakıcılığı meslek olarak gören, düzgün bir özel hayatı olan, kişisel temizliğine özen gösteren yabancı bakıcı arıyorum demelisiniz.
  • Canımızı, evimizi emanet edeceğimiz, güvenilir yabancı bakıcı arıyorum bilincinde hareket etmelisiniz.
  •  Uzun vadeli çalışacak, tecrübeli yabancı bakıcı arıyorum demelisiniz.
  • Beklentilerinize uygun hizmeti verebilecek tecrübelere sahip olan yabancı bakıcı ile çalışmalısınız.
  • Evimizi sahiplenecek yabancı bakıcı olmalıdır. 
  • Bebek bakımında yabancı bakıcı arıyorum diyor ve çalışıyorsanız, daha önce çalışan annenin bebeğine bakmış yabancı bebek bakıcı olmalıdır.
  •  Yaşlı bakımına yabancı bakıcı arıyorum veya hasta bakımına yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, daha önceki tecrübelerinde bu referansları aramanızı atvsiye ediyoruz.

İnsanlar için, çocuklarını, yaşlılarını ve hastalarını emanet edip, onlara doğru bir bakımı verecek  bakıcı bulmanın zorluklarının en başında, güven sağlamanın olduğunu biliyoruz. Bu zorlu süreçte siz de güvenilir, referanslı ve tecrübeli yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, 28 yıldır, önce güven sonra hizmet diyen, işkur izinli danışmanlık firmamızla iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

07.08.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: