Yabancı Bakıcı Hizmeti

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, bakıcı şirketinde hizmet veren, 17 yıldır insan kaynakları yöneticisi olarak, aileleri bilinçlendirmek ve birçok konuda farkındalıklarını arttırmak amacıyla, yabancı bakıcı hizmeti konusuyla ilgili olarak, bilmeniz gereken tüm konuları kaleme almak isterim.

yabancı bakıcı hizmeti istanbul

Yabancı bakıcılar hangi uyruklarda olur?

Yabancı bakıcılar, yabancı bebek bakıcısı hizmeti, yabancı çocuk bakıcısı hizmeti, ev işlerine yardımcı hizmeti, yabancı yaşlı bakıcısı hizmeti ve yabancı hasta bakıcısı hizmeti gibi birçok hizmet alanında, Bulgar bakıcı, Özbek bakıcı, Türkmen bakıcı, Gürcü bakıcı, Azeri bakıcı, Kırgız bakıcı, Moldovalı bakıcı, Rus bakıcı, Kazak bakıcı gibi uyruklar da ev hizmetlerinde çalışanlar olur.

Yabancı bakıcı hizmeti nasıl alınmalıdır? Ve yabancı bakıcı hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli?

**Yapacağı işin tanımına göre, yabancı çocuk bakıcısı hizmeti alırken, çocukları seven ve çocuklarla ilgilenmekten mutlu olan, yabancı yardımcı bayan hizmeti ise, ev işleri yapmaktan keyif alan bir yardımcı bayan olmasına, yabancı yaşlı bakıcısı hizmeti ise yaşlıların sorumluluğunu alıp, yaşlılarla vakit geçirmekten mutlu olan, yabancı hasta bakıcısı hizmeti ise hasta bakımı hizmeti ile ilgili sorumluluğu üstlenebilecek donanım ve yeterliliğe sahip, işini severek yapan bir yabancı bakıcı olması çok önemlidir.

**Çalışan anne baba iseniz, yabancı çocuk bakıcısı, çocuğunuz uyurken ufak ev işlerini ve yemek yapımını da üstlenebilir. Yabancı bakıcı şirketi aracılığı ile ya da çevrenizden bulduğunuz yabancı bakıcı,  yatılı yabancı bakıcı adayına mutlaka kaç sene daha çocuk bakıcılığı yapmayı düşünüyorsunuz? Sorusunu sorabilirsiniz ve çalıştığı ailelerin referanslarını arayıp bakıcının referanslarını değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz.

**Yabancı bakıcı hizmeti alırken, oturma izinli yabancı bakıcı olmasına, ev adresini tam olmasına, referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat etmelisiniz.

**Yabancı bakıcı, kendi ülkesinden kalkıp, para kazanmaya şartlanmış gelir ve burada kişilik bozulmasına uğramadıysa, daha disiplinli ve işine sadık çalışabilir.Yabancı bakıcı, ailesini ve ülkesini, daha iyi para kazanmak amacıyla şartlanmış gelir, bu nedenle sizinle manevi bağ kuran ve uzun vadeli çalışacak yabancı bakıcı bulmanız çok önemlidir. Yabancı bakıcı seçimi yaparken, bakıcının mutlu olacağı, istediği rakamla anlaşmanız çok önemlidir. Bu bakıcının uzun vadeli ve verimli çalışmasını sağlar.

**Yabancı bakıcı da en büyük sorun aradaki kültür farkıdır. Zamanla sizin örf, adet ve isteklerinize uyum sağlayacak yapıda olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz.

**Yabancı bakıcı, oturma izinli yabancı olmak zorundadır ve işe başladığında aile çalışma iznini alıp sgk primlerini ödemek zorundadır. Kaçak veya oturma izinsiz yabancı bakıcı çalıştırmanın cezası çok büyüktür. Ayrıca canınızı ve malınızı emanet ettiğiniz bakıcının yasal olması sizin için en önemli unsurdur.

**Yabancı bakıcının şartı, şurtu ve temizlik anlayışı bizimkilerden farklıdır, bu durum zamanla sizi rahatsız edebilir. Yabancı yardımcı çok genç ve sorumsuz ise, çok telefonda konuşması, aşırı bakım, makyajı, giyim kuşamdaki aşırılığı sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle, olgun, aklı başında ve iş ahlakı olan bir yabancı yardımcı olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Yabancı bakıcı hizmeti ile ilgili talep hizmetler nelerdir?

Yabancı bakıcı hizmetini, yatılı yabancı bakıcı hizmeti,  gündüzlü yabancı bakıcı hizmeti, yabancı çocuk bakıcısı hizmeti, yabancı bebek bakıcısı hizmeti, yabancı yaşlı bakıcısı hizmeti, yabancı hasta bakıcısı hizmeti, yabancı ev işlerine yardımcı hizmeti, yabancı temizlikçi hizmeti gibi yabancı ev hizmetleri talep edebilirsiniz.

Yabancı bakıcı hizmeti neden danışmanlık şirketinden alınmalı?

Toplumumuzda ki en önemli yaşam merkezimiz ailemiz ve evimizdir. Evimize aldığımız yabancı bakıcı hizmeti için, çok dikkatli ve titiz davranmak zorundayız. Çünkü canımızı ve malımızı emanet edeceğimiz bu insanlar, uzman kişilerce elemelerden ve süzgeçlerden geçirilmiş olmalıdır. Tavsiye üzerine veya titiz araştırmalarınız sonucunda sağlam bir danışmanlık firmasından yabancı bakıcı hizmeti almanız en doğrusudur. Biz kurumsal bir çizgide, kendi evimiz ve ailemize yabancı bakıcı almanın vicdanı ve iş ahlakı ile hareket etmekteyiz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları ailesi olarak, tavsiye edeceğimiz her yabancı bakıcı adayını, mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Oturma izni olmayan, adresi olmayan, referans araştırmalarımızdan başarıyla geçmeyen hiçbir yabancı bakıcıya iş bulmak konusunda aracı olmuyoruz. Ayrıca yabancı bakıcını vereceği hizmete uygun akıl yapısına, becerisine ve fiziksel yeterliliğine sahip olup olmadığına önemle dikkat ediyoruz. Ebeveynler için çocuklarını emanet edecek, onlara doğru bakımı verecek bir bakıcı bulmak oldukça zordur. Bu zorlu süreçte siz de güvenilir, referanslı ve tecrübeli yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

33 yıllık işkur’a bağlı yabancı bakıcı ajansı ve yabancı yardımcı ajansı olan Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, yabancı bakıcı hizmeti ile ilgili sizlere ışık olabilecek bilgiler sunmaya çalıştım.  Ebeveynler için çocuklarını emanet edecek, onlara doğru bakımı verecek bir bakıcı bulmak oldukça zordur. Bu zorlu süreçte siz de güvenilir, referanslı ve tecrübeli yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, en iyi yabancı bakıcı hizmeti için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
29.08.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: