Yabancı yatılı bakıcı

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, yasal olarak, yabancı yatılı bakıcı hizmeti veren, yabancı bakıcı danışmanlık firması olarak, aileleri bilinçlendirmek ve birçok konuda farkındalıklarını arttırmak amacıyla, yabancı bakıcılarla ilgili olarak, bilmeniz gereken tüm konuları sizler için kaleme aldık. 

Yatılı yabancı bakıcı uyrukları

Yatılı yabancı bakıcılar, yatılı yabancı bebek bakıcı, yatılı yabancı çocuk bakıcı, yatılı yabancı yardımcı bakıcı, yatılı yabancı yaşlı bakıcı ve yatılı yabancı hasta bakıcı gibi birçok hizmet alanlarında, Bulgar yatılı bakıcı, Özbek yatılı yabancı bakıcı, Türkmen yatılı bakıcı, Gürcü yabancı bakıcı, Azeri yatılı bakıcı, Kırgız yatılı bakıcı, Moldovyalı yatılı bakıcı, Rus yatılı bakıcı, Kazak yatılı bakıcı gibidir.

Yabancı yatılı bakıcı

Yabancı yatılı bakıcı hizmeti nasıl alınmalıdır? ve yabancı yatılı bakıcı hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli ?

  • Yapacağı işin tanımına göre, yatılı yabancı çocuk bakıcı hizmeti alırken, çocukları seven ve çocuklarla ilgilenmekten mutlu olan referanslı yatılı yabancı çocuk bakıcı ile çalışmalısınız.
  • Yatılı yabancı yaşlı bakıcısı ise yaşlıların sorumluluğunu alıp, yaşlılarla vakit geçirmekten mutlu olan, referanslı yabancı yatılı yaşlı bakıcı ile çalışmalısınız.
  • Yatılı yabancı hasta bakıcısı hizmeti ise hasta bakımı hizmeti ile ilgili sorumluluğu üstlenebilecek donanım ve yeterliliğe sahip, işini severek yapan bir referanslı yabancı yatılı hasta bakıcı olması çok önemlidir.

Çalışan aileler için, yabancı yatılı çocuk bakıcı

Yabancı yatılı bakıcı, çocuğunuzun tüm öz bakımını yerine getirip, çocuğunuz uyurken ufak ev işlerini ve yemek yapımını da üstlenebilir. Yabancı bakıcı şirketi aracılığı ile ya da çevrenizden bulduğunuz yabancı yatılı bakıcı, adayına mutlaka kaç sene daha çocuk bakıcılığı yapmayı düşünüyorsunuz? Sorusunu sorabilirsiniz ve çalıştığı ailelerin referanslarını arayıp bakıcının referanslarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

  • Yatılı yabancı bakıcı hizmeti alırken, oturma izinli yatılı yabancı bakıcı olmasına, ev adresini tam olmasına, referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yatılı yabancı bakıcı;

Ailesini ve ülkesini, daha iyi para kazanmak amacıyla şartlanmış çalışmaya gelir, bu nedenle sizinle manevi bağ kuran ve uzun vadeli çalışacak yabancı yatılı bakıcı bulmanız çok önemlidir. Bakıcı seçimi yaparken, bakıcının mutlu olacağı, istediği rakamla anlaşmanız çok önemlidir. Bu bakıcının uzun vadeli ve verimli çalışmasını sağlar.

Yabancı yatılı bakıcı da, en büyük sorun aradaki kültür farkıdır. Zamanla sizin örf, adet ve isteklerinize uyum sağlayacak yapıda olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz.

Yabancı yatılı bakıcı, oturma izinli yabancı olmak zorundadır ve işe başladığında aile çalışma iznini alıp sgk primlerini ödemek zorundadır. Kaçak veya oturma izinsiz yatılı yabancı bakıcı çalıştırmanın cezası çok büyüktür. Ayrıca canınızı ve malınızı emanet ettiğiniz bakıcının yasal olması sizin için en önem arz eden konudur. Yabancı yatılı bakıcının olgun; aklı başında; düzgün bir aile hayatının olması ve iş ahlakı olan bir bakıcı olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Yabancı yatılı bakıcı arıyorum diyen ve yabancı yatılı bakıcı ihtiyacını; çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediğiniz gibi birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için; doğru yönlendirme ve doğru hizmet için; bizi hemen arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi

17.07.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: