Yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır?

Yardımcı bayan arayan tüm ihtiyaç sahipleri için, yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır? sorusuna en kısa ve net cevabımız; Güvenilir, iş bilen ve referanslarıyla işe uygunluğunu kanıtlamış, görünümü düzgün ve kendine saygısı olan, ahlaklı, belli bir kültüre ve kapasiteye sahip, uzun vadeli çalışıp , evinizi ve tüm aile bireylerinizi sahiplenecek, empati yapabilen, iyi niyetli ve en önemlisi uyumlu yardımcı bayanları size sunacak yardımcı ajansı olmalıdır.

Yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır
İyi yardımcı firmasında olması gereken özellikler;

Yardımcı firması nedir? tanımını yapmak gerekirse, İnsanların hayatlarının her evresinde, yaşadıkları duruma göre gereksinimleri olan, çeşitli dallarda ve şekillerde olan, insan iş gücü ve yeteneği ile ilgili olan yardımcı bayan ihtiyaçları için, profesyonel bir şekilde, kurumsal çatı altında hizmet aldıkları aracı kurumsal yardımcı bulma sektöründe faaliyet gösteren firmaya yardımcı firması denir.

İyi yardımcı firması, sizin neye ihtiyaç duyduğunuzu bilmesi gerekir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı yardımcı bayan olmadığını bilir.

Ev hanımısınız, bebeğiniz ve ya çocuklarınız olabilir. Hem evinizin işleri, hem çocuklarınız ile ilgili tüm sorumluluklar sizi aşırı derece de yıpratmaya ve yormaya  başlamış olabilir. Bu nedenle, ev işlerine yardımcı arıyorum ve  yardımcı ajans seçimi yapmak ister.

Tam da bu noktada yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır? sorunuza yardımcı olmaya çalışalım isteriz.

* İyi yardımcı ajansı olarak,  sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı yardımcı olmadığını bilir.

* İnsanlar ev hayatlarının düzeni veya iş hayatlarının koşuşturmaları sebebiyle yardımcı bayan ihtiyaçlarını sağlam ve güvenilir yardımcı ajansı ile yola çıkarak çözmek isterler. Çünkü iş göstermeye veya öğretmeye vakit ve sabırları yoktur. Bir şeyi bir kere anlattıklarında yardımcını anlamasını ve uygulayacak kapasite de yardımcı bayan olmasını isterler. Bu neden ile en başta  yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır?  diye düşünerek araştırmaya başlarlar.

*Yardımcı ajansı seçimi için, ajansın kaç yıllık bir ajans olduğuna ve İşkur’a bağlı resmi mevzuatlara uygun bir yardımcı ajansı olup olmadığını araştırmalı ve emin olmalısınız.

Yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır?

*İyi yardımcı ajansı, Yaşlınız için, çevrenizde bu işi kotaracak bir yaşlıya yardımcı bayan veya hastanız için hasta bakımına yardımcı bayan bulamadığınızın farkındadır. Yaşlı bakıcısı ajansı ve hasta bakıcı ajansı arayanların yardımcı bayan ajansı seçerken aşağıdaki tüm bilgilere hakim ve bu özelliklere sahip  yaşlı bakımı hizmeti veren ajans olması çok önemlidir.

*Yaşlı yakının veya hasta yakının, ihtiyaç duyduğu yardımcı bayan özelliklerini iyi dinlemeli ve anlamalıdır. İhtiyaç sahiplerinin beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak tecrübeli yardımcı bayan hizmeti veren bir yardımcı ajansı olmalıdır. Yaşlının fiziki durumuna, hastalığının seyri ve ilerleyişine göre yaşlı bakıcısında şu tecrübelerin olup olmadığına dikkat etmelidir.

* İnsanlar ya ev işleri için yardımcı bayan, konusunda, canını ve malını emanet edecekleri kişiyi seçmeden önce, iyi yardımcı ajansı seçmek zorundadırlar. Çünkü güvenilir yardımcı bayan olması ve tecrübeli yardımcı bayan ile ilgili araştırmaların tam anlamıyla yapılmış ve işin içeriğine uygun bir yardımcı bayan olması şarttır.

* Yardımı şirketi ile yaptığınız görüşmeler ve referans araştırmalarıyla ilgili ve de en önemlisi yapacağınız hizmet sözleşmesi ile ilgili her şeyi sorgulayıp bilmelisiniz.

*Yardımcı bayan firması gerek sizinle görüştürdüğü adayların nitelikleri; ile gerekse bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetlerinin devamı konusunda sizi tatmin etmek zorundadırlar. Ayrıca sizin ihtiyacınıza uygun olarak, yaşam kaliteniz için, yardımcı bayan firması, yatılı yardımcı bayan veya gündüzlü yardımcı bayan portföyleri de hazır olmalıdır.

İstanbul’da yardımcı bayan firması olarak, yardımcı bayan arıyorum; diyen tüm ihtiyaç sahiplerinin, yardımcı ajansı İstanbul, kurumsal ve profesyonel anlamda 33 yıllık, kaliteli eleman portföyümüzle hizmetinizdeyiz.

Yasalara uygun; İşkur’a bağlı Danışmanlık firması olarak, yardımcı arayanların ajans seçimi nasıl olmalıdır? yardımcı arıyorum, bakıcı arıyorum, yaşlı bakıcısı arıyorum, hasta bakıcısı arıyorum, villaya karı koca çift arıyorum, yazlık için yardımcı arıyorum diyen tüm ihtiyaç sahiplerinin iletişime geçmesini bekliyoruz.

ÖNCE GÜVEN SONRA HİZMET DİYEREK İLETİŞİME GEÇMENİZİ BEKLİYORUZ.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
13.07.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: