Yardımcı işe alırken izlenecek yollar

Doğru bir yardımcı aramak ve bu adayı bulmak, titizlikle yapılması gereken, dikkatli olunması şart bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştıracak ilk adım, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemektir. Yardımcıya, beklentilerinizi, yapacağı görevleri ve istediğiniz beceri ve deneyimleri açıkça ifade etmelisiniz. Bu haftaki yazımızda, çalışan anneler ve ihtiyacı olan tüm aileler için, beraber çalışabilecekleri, güvenilir ve referanslı yardımcı işe alırken izlenecek yollar sorularına yanıtlar ve bilgiler paylaşacağız.

Doğru yardımcı ajansı ile çalışmak neden önemli?

Aileler için çocuklarını emanet edecekleri güvenilir ve deneyimli yardımcılar bulmak önemlidir. Bu noktada yardımcı danışmanlık şirketleri, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir yardımcı bulma ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü yardımcı danışmanlık şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir kurumsal yardımcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Yardımcı firması ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirsiniz.

Yardımcı işe alırken izlenecek yollar

 

Yardımcı ile mülakat;

Başvuran adaylarla mülakatlar yaparak, onların deneyimlerini, referanslarını ve kişisel uyumlarını değerlendirin. Sorularınızı hazırlayın ve adayları dikkatlice dinleyin. Referanslı yardımcı adayının geçmişini araştırmak için arka plan kontrolü yapın. Aile yapısı, eğitimi, ikameti, hedefleri, sorumluluklarını çözümleyin. Referanslarını teyit edin ve evde ev yardımcı kamera sistemi gibi gerekli güvenlik önlemlerini alın.

Maaş ve Koşullar:

Yardımcıyla maaş, çalışma saatleri, izinler ve diğer koşulları açıkça belirleyin. İş sözleşmesini yazılı olarak hazırlayın ve her iki tarafın da anlaşmasını sağlayın. Evdeki yardımcı en baştan açık ve sağlıklı bir iletişim kurun. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi zaman zaman gözden geçirin ve yardımcıdan da geri bildirim alın. Tecrübeli bir yardımcı aramak, titizlik gerektiren bir süreç olabilir. Sabır ve özverili olmak çok önemlidir.

Evdeki Referanslı yardımcının başlıca görevleri;

Yardımcı, evde çocuklar, yaşlılar var ise, evdeki güvenliğe ve sağlığa öncelik vermelidir. Evde yaşanacak kazalara karşı, düşmeleri önlemek ve evdeki güvenlik önlemlerine dikkat etmek önemlidir. Yardımcı, el hijyenine özen göstermeli, yemek hazırlarken hijyene özellikle dikkat etmelidir. Yardımcı, aile için uygun ve sağlıklı besinler hazırlamalı ve günlük taze olarak düzenli pişirmelidir. Temizlik yaparken, banyo tuvalet hijyenine, çamaşırların gerektiği şekilde yıkanmasına, temizlik malzemelerinin ölçülü kullanılmasına ve planlı programlı çalışmaya dikkate etmelidir.

Referanslı yardımcı ne gibi özelliklere sahip olmalıdır?

 

En başta dürüst olmalıdır. Asla yalan söylemeyen ve sorumluluk sahibi bir insan olmalıdır. Yardımcının bir fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı kesinlikle olmamalıdır. Sigara kullanmamalıdır. Evdeki çocuk ve gençlere rol model olacak olumlu davranışlara sahip olmalıdır. İletişime açık, saygılı, uyumlu ve iyi niyetli olmalıdır. Evdeki Referanslı yardımcı, yatılı yardımcı olarak çalışan ise, gerekirse işvereni ile beraber seyahate çıkabilmelidir. Çalışan annelerde, annenin geç geldiği ve seyahatte olduğu dönemlerde, gecede çocuğun okuldan karşılanma sorumluluğunu da alabilmelidir.

Tecrübeli yardımcı bir gününü nasıl geçirir?

 

Yardımcının sabahtan akşama kadar günü programlıdır diyebiliriz. Yemek yapma saati, temizlik sırası, istenirse alışveriş saati gibi. Çocuklu bir evde çalışıyor ise, çocuklar konusunda anneye gerektiğinde destek verebilmeli ve çalışan anne babalarda ise okuldan karşılama yapabilmelidir. Genellikle her günün programı haftanın akışına göre bellidir. Çamaşır, ütü, gün aşırı evi silme süpürme gibi. Önemli olan her gün yapılması gereken mutfak ve banyo temizliğini düzenli olarak yapabilmesidir. Evdeki günlük işleri, çocuk ve anne baba eve gelmeden yapmış olmalı ve işleri bir sonraki güne biriktirmeden yapmalıdır.

Avrupa Yakası Eve yardımcı aranıyor semtleri;

 

Eve yardımcı aranıyor Levent

Eve yardımcı aranıyor Sarıyer

Eve yardımcı aranıyor Tarabya

Eve yardımcı aranıyor Etiler

Eve yardımcı aranıyor Ulus

Eve yardımcı aranıyor İstinye

Eve yardımcı aranıyor Zekeriyaköy

Eve yardımcı aranıyor Yeniköy

Eve yardımcı aranıyor Şişli

Eve yardımcı aranıyor Beşiktaş

Eve yardımcı aranıyor Taksim

Eve yardımcı aranıyor Beyoğlu

Eve yardımcı aranıyor Kâğıthane

Eve yardımcı aranıyor Kemerburgaz

Eve yardımcı aranıyor Eyüp

Eve yardımcı aranıyor Göktürk

Eve yardımcı aranıyor Gaziosmanpaşa

Eve yardımcı aranıyor Fatih

Eve yardımcı aranıyor Merter

Eve yardımcı aranıyor Zeytinburnu

Eve yardımcı aranıyor Bakırköy

Eve yardımcı aranıyor Ataköy

Eve yardımcı aranıyor Yenibosna

Eve yardımcı aranıyor Halkalı

Eve yardımcı aranıyor Küçükçekmece

Eve yardımcı aranıyor Florya

Eve yardımcı aranıyor Yeşilköy

Eve yardımcı aranıyor Bahçelievler

Eve yardımcı aranıyor Ortaköy

Eve yardımcı aranıyor Nişantaşı

 

Anadolu Yakası Eve yardımcı aranıyor semtlerimiz;

 

Eve yardımcı aranıyor Kadıköy

Eve yardımcı aranıyor Altunizade

Eve yardımcı aranıyor Acıbadem

Eve yardımcı aranıyor Erenköy

Eve yardımcı aranıyor Kozyatağı

Eve yardımcı aranıyor Moda

Eve yardımcı aranıyor Göztepe

Eve yardımcı aranıyor Fenerbahçe

Eve yardımcı aranıyor Feneryolu

Eve yardımcı aranıyor Ataşehir

Eve yardımcı aranıyor Ümraniye

Eve yardımcı aranıyor Çekmeköy

Eve yardımcı aranıyor Sancaktepe

Eve yardımcı aranıyor Çamlıca

Eve yardımcı aranıyor Suadiye

Eve yardımcı aranıyor Bostancı

Eve yardımcı aranıyor Maltepe

Eve yardımcı aranıyor Kartal

Eve yardımcı aranıyor Pendik

Eve yardımcı aranıyor Kurtköy

Eve yardımcı aranıyor Üsküdar

Eve yardımcı aranıyor Küçükbakkalköy

Eve yardımcı aranıyor Beykoz

Eve yardımcı aranıyor Kavacık

Eve yardımcı aranıyor Kısıklı

Eve yardımcı aranıyor Kandilli

Eve yardımcı aranıyor Rasathane

 

Yardımcı internet sitesi yoluyla, bizlere form doldurabilir, tüm kriterlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca onlarca makalemizi okuyarak, uzun yıllara dayanan deneyim ve tavsiyelerimiz de okumuş olursunuz. 32 yıllık kurumsal yardımcı şirketi olarak, referanslı yardımcı ile aranızda köprü olmaya devam ediyoruz. Profesyonel adımlarla, güvenilir ve istikrarlı çalışacak evime Referanslı yardımcı arıyorum, ne yapmalıyım? diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-22.11.2023

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: