Yarım Gün Bakıcı Arıyorum

33 yıllık bakıcı şirketinde, 17 yıldır insan kaynakları yöneticisi olarak çalışıyorum ve kendi çocuklarımda olduktan sonra, bakıcı ile büyütüp, okula tam gün başlama dönemlerinde, kendi kendime yarım gün bakıcı arıyorum, şeklinde bir ihtiyaç boyutu düşünür oldum.

Yarım Gün Bakıcı Arıyorum

Neden Yarım Gün Bakıcı isteriz ?

*Öncelikle; izninizle kendi sebebimi anlatarak başlamak istiyorum. İki çocuğumun da tam gün okula başlamasıyla, okul masraflarının ve bakıcı masrafının, aile bütçemize ağır gelmesi nedeniyle yarım gün bakıcı arıyorum ihtiyacım doğdu.

Çünkü çocuklarının eğitiminin kaliteli bir okulda ve en iyi şartlarda olması için özel okula göndermeyi tercih eden her aile gibi; özel okul masraflarının çok büyük bütçeler olduğu aşikardır. Ayrıca, çocuğumun tam gün okulda olması sebebiyle, evdeki bakıcımın, bütün gün evde olmasının pek anlamı kalmıyordu. Gündüzlü bakıcı çalıştıran aileler; bütçe olarak ve ev hayatı olarak yatılıya uygun hayatı olmadığı için, yatılı bakıcı ile çalışmazlar.

Fakat, benim gibi gündüzlü bakıcı ile çocuğunu büyüten aileler; çocukları tam gün okula başladıktan sonra, kolaylıkla yarım gün bakıcıya da adapte olurlar. Burada yarım gün bakıcı çalıştırmak ta ki ana sebep, çalışan ailelerin, çocuklarını okuldan karşılayacak bir durumlarının olmamasıdır. Yarım gün bakıcı, çocuk okuldan gelmeden önce işe gelerek, ev işleriyle ilgili aileye yardımcı olup, çocuğu okuldan karşılayıp, çocuğun güven içerisinde ve ihtiyaçları karşılanmış şekilde, anneye veya babaya, işten geldiklerinde, teslimi olarak iş tanımını kısaca yapabiliriz.

Yarım Gün Bakıcı Arıyorum

*Yarım gün bakıcı çalıştırmanın diğer nedeni de; ev hanımı olan annelerin de, bu yardıma ihtiyaç duymalarıdır. Birden fazla çocukları olan aileler veya ikiz çocukları olan aileler gibi, zor ve işin hiç bitmediği evlerde, anne bir sağ kol ve nefes aldıracak bir yardım eli arar. Bu nedenle; hem ev işlerine yardımcı, hemde dışarıdaki işlerini ve ihtiyaçlarını yapabilmeleri için, çocuklarını emanet edecekleri güvenilir yardımcı, bakıcı isterler. Tabi ki burada ailenin yarım gün istemesindeki neden; bütçeleri veya yarım gün bakıcı hizmeti almanın yeterli olacağını düşünmeleridir.

*Yarım gün bakıcı çalıştıran bazı anneler ise; yarı zamanlı çalışan annelerdir. Öğretmen; özel ders öğretmenleri, part-time hizmet sektöründe çalışan anneler, home ofis çalışan anneler gibi, iş hayatı tam zamanlı olmayan anneler için yarım gün bakıcı çalıştırmak daha elverişlidir.

Berkay danışmanlık insan kaynakları olarak; bu tarz yarım gün bakıcı arıyorum diyen ve yarım gün bakıcı hizmeti almak isteyen aileler için, oluşturduğumuz yarım gün çalışacak bakıcı portföyümüz mevcuttur. Ayrıca yarım gün bakıcı çalıştırdığınızda; bazı önemli ve kritik zamanlarda, bakıcıdan esnek saatlerde size uyum göstermesini de isteyebilirsiniz. Genel olarak yarım gün çalışmak isteyen bakıcıların hayatları da; yarım gün çalışmayı gerektirecek yaşam ve zaman imkanına sahip olmasıdır. Yarım gün çalışmak isteyen bakıcı; evine ve özel hayatına daha fazla zaman ayırmak da istediği için yarım gün bakıcılık işi arar ve bu şekilde çalışmak ister.

Yarım gün bakıcı arıyorum ihtiyacında olan tüm aileler için; güvenilir bakıcı, referanslı bakıcı, tecrübeli bakıcı adaylarımızla, en iyi bakıcı firması olarak bizi ayarın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
19.09.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: