Yatalak Hasta Bakıcısı

Bireyler birçok sebeple, yaşamlarının herhangi bir dönemlerinde hastalanabilir, felç geçirebilir, sakatlanabilir ya da yatağa bağımlı bir şekilde hayatını sürdürmek zorunda kalabilir. Yatağa bağımlı şekilde hayatının geri kalanını geçirme düşüncesi her insan için dayanılmaz üzüntü veren bir durumdur. Bir başkasına bağımlı olduğu için kendini rahatsız, suçlu hissedebilir. Bu doğrultuda yapılacak uygulamalarla hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve onlara can yoldaşı olabilecek; problemlerini en aza indirmek için yaşlı bakımı, yatalak hasta bakıcısı hizmeti vererek biz Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak; her zaman siz değerli ailelerimizin hasta bakıcı hizmeti ile yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Yatalak Hasta Bakıcısı

Bu bireyler bilinci açık ya da bilinci kapalı olarak sınıflandırabiliriz. Yatağa bağımlı ( yatalak hasta ) hastaya uygulanan bazı bakımları sizin için araştırdık. Şöyle sıralayabiliriz; her gün yapılması gereken yemek yeme, ağız, saç, kulak, bilinci kapalı ise göz enfeksiyonunu engellemek için dikkatlice ve özenle göz bakımı temizliği yapılır, giyinme, tuvalet ihtiyacının karşılanması, banyo ve kısmi vücut temizliği, hareket ettirilmesi; hafif egzersiz ve pozisyon değişikliği, masaj,  güvenliğinin sağlanması, iletişim becerilerini kurma faaliyetlerinin yerine getirilmesi.

Odasının ve yatağının temizliği ve mümkünse hastanız için havalı yatak, havalı yastık kullanmasını sağlayın ( sünger yatak tercih etmeyiniz) , hasta bakıcısı ya da yaşlı bakıcısı olarak hizmet eden; yardımcı bakıcı ile ilgili olarak, en önemli sorumluğu hastanın kullanması gereken ilaçları düzenli ve dikkatli vermesidir.

Ayrıca doktorunuzun uyarılarını ve önerilerini dikkatle uygulamak zorundadır. Bunun dışında yatalak hasta bakıcısı hizmet verirken dikkat etmesi gerekenler; hastanın temasta olduğu yatak, çarşaflar, tekerlek sandalyesi, odasının kapısı, penceresi, halısı, kullandığı tuvaleti ve klozeti farklı bezlerle temizlenmesini önerebiliriz.

Yatalak Hasta Bakıcısı

Yatağa bağımlı hastaların bakımını komşu ya da tanıdıkla çözemezsiniz. Hastanın sadece günlük ihtiyaçlarını karşılamak yetmez. Yatağa bağlı hasta bakımı ile ilgi bilgi ve tecrübeye sahip hasta bakıcısı veya yaşlı bakıcısı ile çalışmanız gerekir. Daha önceki işlerinde bu tarz, yaşlı bakımı, hasta bakımı yapmış; referans verebilen ve çalıştığı ailelerle görüşebileceğiniz tecrübeli hasta bakıcısı araştırmalısınız.

*Hastanızın yaşam fonksiyonları tamamen bozulmuş ve makineye bağlı şekilde ise; evde hasta bakımı hizmeti, yoğun bakım hemşiresi, hasta bakıcı hemşire, hasta bakıcısı, hemşire, evde yaşlı bakımı; Alzheimer hastasına bakıcı, demans hastasına bakıcı, Parkinson hastasına bakıcı gibi hizmetleri profesyonel ellerden alabilirsiniz.

Unutmayın, yaşlıların ve hastaların güneşe olduğu kadar, sevgiye de ihtiyaçları vardır. Kurumumuz

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları uzman danışmanlık hizmeti ve eleman portföyüyle yardıma hazırdır. Hasta bakıcısı arıyorum veya yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız hizmete hazırız.

Güldan ŞAHBAZ
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
26.08.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: