Yatılı Bakıcı Arıyorum

Yatılı Bakıcı Arıyorum; Anne babalar, gerek çocuklarının bakımı için, gerekse aile büyüklerinin ihtiyaçları için, yatılı bakıcı gerektiren tüm durumlarından dolayı, haftanın 6 günü, 24 saat yatılı kalabilecek bakıcı çalıştırmak isterler. Yatılı bakıcılar, tüm bakım sürecinin sorumluluğunu alıp, işverenin kural ve izni dışında hareket etmeden, güvenilir, tecrübeli ve sevgi içinde, evde bakıcı olarak hizmet verirler.

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Bebek bakımına yatılı bakıcı arıyorum;

Bebek bakımı ile ilgili her şey, yani beslenmesinden, yemeklerinden, banyosundan, tırnak kesiminden, odasının ve çamaşırlarının düzeninden sorumludur. Ayrıca bebeğin temel bakımı yanı sıra, bebeğin fiziksel gelişimi ve duygusal gelişimi için, sevgi ve saygı içerisinde, bağ kurabilecek yapıda davranır.

Bebeğin gün içerisindeki bakımını üstlenir ve ailenin isteği doğrultusunda, gece bakım süreci ile ilgili de, annenin direktif ve bilgisi dâhilinde destek vererek sürdürür.

Yaşlı ve hasta bakımına yatılı bakıcı;

Yaşlılarımız belli bir yaştan sonra, yaşam kalitelerinin devamı için, yatılı yaşlı bakıcı hizmeti alıp, günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve gecede yalnız kalmamaları için bakıcı ile yaşamlarını daim ettirmek zorundadırlar.

Ayrıca, yaşlılarımızın sağlık nedenleri ile de bakım sürecini yöneten ve onların tüm ihtiyaçlarını, özenli, düzenli bir şekilde karşılayan, yatılı hasta bakıcı çalıştırmaları gerekir. Bütün bu nedenlerden ötürü, yaşlılar ve hastaların yakınları, bakıcı danışmanlık hizmeti alıp, bakıcı firması arayışına girerler. Tam da bu noktada bakıcı, yıllara dayanan birikimi ile, yaşlıya veya hastaya en uygun bakımı sağlayacak, bakıcılık hizmetini verirler.

Yatılı bakıcının görev ve sorumlulukları;

  • Yatılı bakıcı, canınızı ve evinizi, gözünüz arkada kalmadan emanet edeceğiniz, her türlü güvenceyi vermekle sorumludur.
  • İhtiyaç sahibinin ihtiyacına uygun bakıcılık hizmetini verir ve buna göre en uygun düzende işini yapar.
  • Yatılı bakıcı, çalışacağı ailenin, istediği tecrübeye sahip, kapasiteli, kaliteli, özel hayatı özenli ve düzenli, uzun vadeli çalışabilecek, kişisel temizliğine dikkat eden, saygılı bir yapıda olmalıdır.
  • İşini meslek olarak görüp, severek yapan bir bakıcı olarak, işverenin beklentilerine uygun görevlerini yerine getirir.
  • Hizmet verdiği ailenin özel hayatına saygılı, mesafesini koruyabilen ve aileyi sahiplenen bir prensipte çalışmalıdır.
  • Özel hayatını işine yansıtmayan, işveren ile, en baştan anlaştığı koşullar çerçevesinde, iş disipliniyle ve ailenin kurallarına uygun çalışmalıdır.
  • Yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde davranıp, ailenin güvenini ve inancını sarsacak davranışlarda bulunmadan çalışır.

Yatılı bakıcı arıyorum diyen aileler için tavsiyelerimiz;

*İyi bir referans araştırması yapmalısınız ve referanslı yatılı bakıcı tercih etmelisiniz.

*Güvenlik ve kimlik araştırmalarını yapmayı asla atlamamlısınız.

*Bakıcı ile aile kültürünüzün ve kimyanızın uyuşmasına çok önem vermelisiniz.

*Bakıcının aile hayatını ve yaşamı hakkında bilgiye sahip olmalısınız.

*Beklentilerinizi en net ve en açık haliyle konuşup, en baştan bütün detayları konuşmalısınız.

*Beklentiniz olan iş tanımına uygun çalışacak, tecrübeli yatılı bakıcı ile bu yola girmelisiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, 27 yıl boyunca, Yatılı bakıcı kadrosu ile gerçekten iyi hizmet vermeyi ve hizmetin devamını sağlamayı başarmıştır. Bu nedenle, en iyi bakıcı danışmanlık firması ile çalışıp, güvenilir yatılı bakıcı ile uzun vadeli, kaliteli almak için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
20.03.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: