Yatılı Bakıcı Bulma Sitesi

Yatılı bebek bakıcısı, yatılı yaşlı bakıcısı, yatılı hasta bakıcısı v.b. ihtiyaçlar doğar doğmaz, akıllara gelen ilk soru, iyi bir yatılı bakıcı bulma sitesi nasıl bulurum? sorusudur. Yatılı bakıcı arayan aileler, bu işi profesyonelce yapan bakıcı danışmanlık firmaları olduğundan haberdar olmayabiliyor. Tanıdık, eş, dosttan yatılı bakıcı bulmaya çalışmak, daha güvenilir ve içe sinen bir yöntem gibi görünse de, işveren ve çalışan ilişkisini profesyonelce yönetmek konusunda, sıkıntılar çıkarabilir. Bu haftaki yazımızda, yatılı bakıcı arıyorum diyen ihtiyaç sahiplerine yol gösterecek tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Yatılı Bakıcı Bulma SitesiYatılı Bakıcı Bulma Sitesi

Yatılı bakıcı internetten nasıl bulunur?

Günümüzün sunduğu en büyük kolaylık, internet ortamında araştırma yapmaktır. İnternette, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcısı ve hasta bakıcısı şeklinde, evde bakıcı hizmeti veren birçok şirketi bulabilirsiniz. Bu şirketler arasında, ilk dikkat edeceğiniz nokta, İşkur’a bağlı danışmanlık firması olmasıdır. Bu, kanunlara uygun şekilde sektörde olan, yatılı bakıcı firması olduğu anlamına gelir. Sonraki adım, sektörde kaç yıldır oldukları ve çalışma şekilleridir. Bütün bu bilgileri aldığınız ve sizinle iletişime geçen firma yetkilisi, sizi detaylı dinlemeli ve doğru yönlendirmelidir. Çünkü sizden alacağı bilgiler, sizi doğru adayla eşleştirmesi için kılavuz olacaktır. Sonrasında, size sunacağı adaydan, sizi ne kadar dinlediğini ve anladığını da görmüş olacaksınız.

Yatılı Bakıcı bulurken ilk dikkat edeceğiniz husus;

 

Çocuğunuz var, ev işlerine yardımcı bakıcı arıyorsunuz. Bakıcı şirketi size, daha önce çocuklu evde çalışmamış aday sunuyor ise, bunu kabul etmemelisiniz. Çünkü, çalışan anne olmasanız dahi, evdeki yardımcıdan mutlaka çocuğunuzun bakımında da, bazı desteklerde bulunmasını isteyeceksiniz. Ayrıca daha önce yaşlı bakımı veya hasta bakımı yapmış kişi, anne olmuş olsa dahi, bebek bakıcısı olarak çalışamaz. Her yatılı bakıcı, kendi branşında işe yerleştirilmelidir.

 

Yabancı yatılı bakıcıda dikkat etmeniz gerekenler;

 

Mutlaka oturma izinli yatılı bakıcı işe almalısınız. Ayrıca, nerede ve kiminle yaşıyor gibi, özel hayatının düzeninden emin olup, minimum 2-3 sene çalışmış, referansını verebilen bir yatılı bakıcı olmalıdır. Referansı ile ilgili, numaralarını kaybettim, ulaşamıyorum, taşınmışlar gibi hikayelere inanmamalı, referansı yurtdışına dahi taşınmış olsalar bile, iletişim kurabileceğinizi bilerek, referans istemelisiniz. Yatılı bakıcıyı tanıdıkla bulmuş olmanız fark etmez, referansla görüşmeden işe almamanızı tavsiye ederiz. Referans bakıcının aynasıdır. Bakıcının güvenilir olması, becerikli olması ve kişisel yapısı ile ilgili tüm detayları referanstan öğrenirseniz, daha emin adımlarla ilerlemiş olursunuz.

 

Yatılı Bakıcı ile uzun vadeli çalışabilmek için olmazsa olmazlara gelirsek;

 

Evdeki yatılı bakıcı için, işleri bitince, dinlenebileceği ve kendine ayırdığı zamanlar için, ayrı odası olması şarttır. Bebekle aynı odada, evin, salonu, çalışma veya oturma odasında kalması, uzun vadede sorun yaratacaktır.

Yatılı bakıcının seyahat engeli olmamalıdır. Özellikle yazın yazlığa gitme durumunuz varsa, süresini ve şartlarını belirtmelisiniz.

Yatılı bakıcının izin günü veya günlerini, gereken esneklikleri, en baştan en ince ayrıntısı ile konuşup anlaşmalısınız.

-Evinizde evcil hayvan yada hayvanlarınız varsa, veya daha sonra hayvan sahiplenecekseniz, bu konuda, korku- alerji gibi sorunların olmamasına dikkat etmelisiniz.

Evde yatılı bakıcıdan, bakımını üstlendiği kişi dışında, beklediğiniz ev işlerini detaylı konuşmalı ve hangi sorumlulukları alıp alamayacağı konusunda anlaşmalısınız.

Yatılı bakıcı için, evde kamera sistemi kullanıyorsanız, veya kullanmak niyetiniz varsa, yatılı bakıcı mülakat görüşmesinde bunu belirtmelisiniz. Yatılı bakıcının, kendi kaldığı şahsi odasına kamera konulmamalıdır.

 

Yatılı Bakıcı Bulma sitesi, İstanbul’da en çok talep edilen Avrupa Yakası Yatılı Bakıcı Bul semtlerimiz ise;

 

Yatılı Bakıcı bul Levent

Yatılı Bakıcı bul Sarıyer

Yatılı Bakıcı bul Tarabya

Yatılı Bakıcı bul Etiler

Yatılı Bakıcı bul Ulus

Yatılı Bakıcı bul İstinye

Yatılı Bakıcı bul Zekeriyaköy

Yatılı Bakıcı bul Yeniköy

Yatılı Bakıcı bul Şişli

Yatılı Bakıcı bul Beşiktaş

Yatılı Bakıcı bul Taksim

Yatılı Bakıcı bul Beyoğlu

Yatılı Bakıcı bul Kağıthane

Yatılı Bakıcı bul Kemerburgaz

Yatılı Bakıcı bul Eyüp

Yatılı Bakıcı bul Göktürk

Yatılı Bakıcı bul Gaziosmanpaşa

Yatılı Bakıcı bul Fatih

Yatılı Bakıcı bul Merter

Yatılı Bakıcı bul Zeytinburnu

Yatılı Bakıcı bul Bakırköy

Yatılı Bakıcı bul Ataköy

Yatılı Bakıcı bul Yenibosna

Yatılı Bakıcı bul Halkalı

Yatılı Bakıcı bul Küçükçekmece

Yatılı Bakıcı bul Florya

Yatılı Bakıcı bul Yeşilköy

Yatılı Bakıcı bul Yeşilyurt

Yatılı Bakıcı bul Bahçelievler

Yatılı Bakıcı bul Avcılar

Yatılı Bakıcı bul Beylikdüzü

Yatılı Bakıcı bul Büyükçekmece

Yatılı Bakıcı bul Silivri

Yatılı Bakıcı bul Ortaköy

Yatılı Bakıcı bul Bebek

Yatılı Bakıcı bul Baltalimanı

Yatılı Bakıcı bul Nişantaşı

 

Yatılı bakıcı hangi hizmetlerde çalışır? bir inceleyelim;

 

*Bebek bakımına yatılı bakıcı

*Çocuk bakımına yatılı bakıcı

*Yaşlı bakımına yatılı bakıcı

*Hasta bakımına yatılı bakıcı

 

 

Anadolu Yakası Yatılı Bakıcı Bul semtlerimiz ise;

 

Yatılı bakıcı bul Kadıköy

Yatılı bakıcı bul Altunizade

Yatılı bakıcı bul Acıbadem

Yatılı bakıcı bul Erenköy

Yatılı bakıcı bul Kozyatağı

Yatılı bakıcı bul Moda

Yatılı bakıcı bul Göztepe

Yatılı bakıcı bul Fenerbahçe

Yatılı bakıcı bul Feneryolu

Yatılı bakıcı bul Ataşehir

Yatılı bakıcı bul Ümraniye

Yatılı bakıcı bul Çekmeköy

Yatılı bakıcı bul Sancaktepe

Yatılı bakıcı bul Çamlıca

Yatılı bakıcı bul Suadiye

Yatılı bakıcı bul Bostancı

Yatılı bakıcı bul Maltepe

Yatılı bakıcı bul Kartal

Yatılı bakıcı bul Pendik

Yatılı bakıcı bul Kurtköy

Yatılı bakıcı bul Üsküdar

Yatılı bakıcı bul Küçükbakkalköy

Yatılı bakıcı bul Beykoz

Yatılı bakıcı bul Kavacık

Yatılı bakıcı bul Kısıklı

Yatılı bakıcı bul Kandilli

Yatılı bakıcı bul Rasathane

 

Yatılı bakıcı bulma sitesi diyerek çıktığınız yolda, size her konuda kılavuz olacak, her konuda doğru yönlendirip, beklentilerinize uygun aday ile sizleri eşleştirebilecek, danışmanlık bakıcı şirketi ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi almak ve sizinle çalışmak istiyoruz diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-07.03.2022

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


error: