Yatılı Bakıcı Fiyatları 2021

İstenilen iş tanımı, tecrübe, eğitim, referans ve beklediğiniz sorumlulukların ağırlığı, ücretin miktarını etkilediği gibi, çalışacağı ortamın şartları da, ücreti etkilemektedir. Yatılı bakıcının donanımı ve sahip olduğu deneyimlerinin kalitesi de, bu etkenlerin en önemlileridir. Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, referanslı yatılı bakıcı ve tecrübeli yatılı bakıcı portföyümüzle, 31 yıldır, İŞKUR izinli bakıcı ajansı hizmeti vermekteyiz ve sizlere yatılı bakıcı fiyatları 2021 ile ilgili, ortalama ücret bilgilerini paylaşmak istiyoruz.

Yatılı Bakıcı Fiyatları 2021

Yatılı bakıcı arıyorum derken, bebek bakıcısı, yaşlı bakıcısı ve hasta bakıcısı gibi çeşitlere ayrıldığı için, bu branşlara göre, bakıcı ücretlerini paylaşacağız;

Yatılı bebek bakıcısı ücretleri 2021

Bebeğiniz yenidoğan grubunda ise yani 0-6 ay veya 6-12 ay arasında ise, kesinlikle daha önce bebekli bir ailede çalışmış yatılı bebek bakıcı öneriyoruz.

Çalışan bir ailenin bebeğinin sorumluluğu için, yatılı bebek bakıcı fiyatları 2021;  5500 ile 7000 tl arasında değişir. En az aynı ailenin yanında 2 sene, 3 sene, 4 sene, 5 sene çalışmış olması gerekir. Eğer, dadı tarzında, eğitimli ve bazı sertifikalara sahip olmasını isterseniz, bu ücretler değişmektedir ve bu tarz yatılı bebek bakıcıları ile ücreti karşılıklı görüşürsünüz.

Bunun yanı sıra, çalışmayan anne veya esnek saatlerde çalışan ebeveynler iseniz, daha çok ev işlerinde yardımcı olacak, gerektiğinde bebeği bırakabileceğiniz güvenlikte, yardımcı bakıcı veya yatılı anne yardımcısı ise, 4500 – 5000 tl civarında yardımcı bakıcılarla da görüşebilirsiniz.

 Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2021

Çocuğumuz için, yatılı çocuk bakıcısı arıyoruz diyorsanız, 1-6 yaş arasında çocuk bakımı için, kesinlikle daha önce çocuklu bir ailede çalışmış yatılı çocuk bakıcı öneriyoruz.

Çalışan bir ailenin çocuğunun sorumluluğu için, yatılı çocuk bakıcısı fiyatları 2021; 5000 ile 6000 tl arasında değişir. Eğer, dadı tarzında, eğitimli ve bazı sertifikalara sahip olmasını isterseniz, bu ücretler değişmektedir ve bunu adaylarla karşılıklı görüşürsünüz. Yatılı bakıcı ücretleri, tecrübeye göre değişmektedir. 1- 2 senelik çocuk bakımı tecrübesi olan bakıcı ile, 4-5-6 senelik tecrübeye sahip bakıcının ücreti aynı olmaz.

Yatılı Bakıcı Fiyatları 2021

Yatılı bakıcılar;

Öncelik çocuk olmak koşuluyla, ailenin ev işlerinde destek verip, yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve daha önce çocuklu ailelerde çalışmış, referanslı yatılı bakıcı bayanlar olmaktadır.

Örneğin;

İşverenlerin talepleri, çocuk bakımına yatılı bakıcı arıyoruz, eve yatılı bebek bakıcısı arıyoruz, yatılı anneye yardımcı bakıcı, evde yaşlı bakımına yatılı bakıcı, evde hasta bakımına yatılı bakıcı gibi talepler şeklinde değişmektedir. Bu bakıcıların tecrübelerinde, benzer şekilde çalışıp çalışmadıklarına dikkat ediyoruz.

‘’İstenilen ve ihtiyaç duyulan bakıcı branşı ne ise, tecrübe ve referansta bu branşta olmalıdır. Yatılı Bakıcının eğitimi, referansları, kaç yıldır bu işlerde çalıştığı ücrete etki etmektedir’’

Örneğin;

Yatılı çocuk gelişimi mezunu bakıcı ücretleri, çocuk gelişimi ile ilgili eğitim ve sertifikaları olan bakıcı, yenidoğan yatılı bebek bakıcısı fiyatları, eğitimli yatılı bakıcıların fiyatları gibi konuları, aileler ile karşılıklı görüşme ve anlaşma ile belirlenebilir.

 Yatılı yaşlı bakıcısı fiyatları 2021

Yatılı yaşlı bakıcının deneyimi, eğitimi, referans kalitesi ücretine etki eder. Ayrıca sorumluluğunu alacağı yaşlının, fiziki ve ruhsal durumu da, teşhisine göre tecrübeyi getireceği için, sorumluluk deneyimle birlikte ücreti değiştirir. Yatılı yaşlı bakıcı ücretleri 2021 olarak, 5000- 6000 tl arasında diyebiliriz. Yaşlının fiziksel durumu, alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına uygun, daha önce benzer yaşlı yardımcılığında çalışmış, yaşlı bakıcılar öneriyoruz.

 Yatılı hasta bakıcısı fiyatları 2021

Yatılı hasta bakıcının deneyimi, eğitimi, referans kalitesi ücretine etki eder. Ayrıca sorumluluğunu alacağı hastanın, fiziki ve ruhsal durumu da, teşhisine göre tecrübeyi getireceği için, sorumluluk deneyimle birlikte ücreti değiştirir. Yatılı hasta bakıcı ücretleri 2021 olarak, 55000- 7000 tl arasında diyebiliriz. Bizler, hastanın teşhisine dikkat ederek, daha önce bu tarz hasta bakımında çalışmış hasta bakıcılar öneriyoruz. Diplomalı hemşire hasta bakıcıların ücretleri, yatılı, gündüzlü olarak değişmektedir. Hasta bakımına hemşire ücretleri, ayrıca karşılıklı görüşülür ve normal hasta bakıcı ücretlerine göre yüksektir.

Biz, Berkay danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, bize ulaşan işverenlerin beklentilerini detaylıca öğrenip, beklentilerine cevap verebilecek, güvenilir ve uzun vadeli çalışabilecek yatılı bakıcılar temin etmekle mükellefiz. Bunun neticesinde, işverenin vereceği ücretinde, çalışacak olan bakıcıyı mutlu etmesi çok önemlidir. Bütçe olarak, bakıcının mutlu ve uzun vadeli çalışmasını karşılamayacak ücretlerle yol almayı tercih etmiyoruz. Çünkü, en baştan pürüzsüz ve iki tarafında mutlu başlaması çok önemlidir. 33 yıllık bilgi ve deneyimimizle, evde çalışan yatılı bakıcı fiyatları 2021 konusunda, detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize, bizi arayın diyoruz.

 Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -15.03.2021

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?


error: